Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mennyire tartjátok szigorúan...

Mennyire tartjátok szigorúan a vegetarianizmust? Ha pl. valamiben állati oltóenzim van, vagy kármin, akkor nem eszitek meg?

Figyelt kérdés
Kenyeréknél, péksütiknél mi a helyzet? Előbbiben nem lehet disznózsír? Dolgoztam pékségben, és a húsos pékárut együtt pakoltuk a húsmentesekkel.
2022. jan. 7. 15:33
 1/7 Andizsuzsi ***** válasza:
90%

Azt gondolom, bár nem vagyok vegán (a kérdésed inkább erre utal, mint a vegetáriánusra), hogy a vegánok semmit nem esznek, ami állati eredetű, ebből következik, hogy enzimet sem, kármint sem, ha az nem szintetikus. Nyilván disznózsírt sem.

Az, hogy együtt pakolják más ételekkel, szerintem nem probléma, hiszen ők nem allargia miatt nem eszik ezeket a dolgokat, hanem többnyire elvi okokból. Márpedig attól, hogy mellette van egy vegán zsemlének egy húsos táska, az ő zsemléje miatt nem károsult egy állat sem.

Legalábbis én így gondolom.

2022. jan. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Pontosan erre jó a vegetarianizmus. Ezekre nem figyelnek annyira.

Viszont igen, egy vegánt (veganizmus) érdekel még az is, hogy zsír van e benne, volt e beelefőzve hús (akkor is ha a húst nem eszik meg) stb.

2022. jan. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Én ugyanúgy megeszem azt is. Tojást és tejterméket is. Felvegottakat, sült húst is. Szóval én nem tartom.
2022. jan. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Aki meggyözödésböl vegetáriánus, az semmi olyasmit nem eszik, amihez egy állatot meg kell ölni - sem zsírt, sem oltóval készült sajtot, sem zselatinos gumicukrot, sem bíboratkával szinezett élelmiszereket.

Ami a legtöbbnek belefér, az a tej-tejtermékek (növényi oltóval készült sajtok is), meg a tojás.

Aki vegán, az semmilyen állati eredetü terméket nem fogyaszt és nem használ (pl. börböl készült termékek, tollpárna, stb)


De mindegyik esetben az a kérdés, hogy miért él valaki így, elvi okokból vagy egyéb indoka van.

Akinek elvi kérdés, az vegetáriánusként is betartja, akinél meg nem, ott a teljes növényi étrenden élö (aki nem meggyözödésböl eszik csak növényi termékeket, hanem egészségügyi vagy egyéb okból, annál ez a legpontosabb megnevezés!) is megenged lazítást.


Nálunk a családban van egy vegetáriánus, ö semmi olyasmit meg fogyaszt, amihez állatot el kell puszítani, söt olyan ételt sem, ami hozzáérhetett húsból készült valamihez - számára ehetetlen.

Meg van egy "vegán" - pontosabban növényi étrenden élö családtag, nála nem elvi okai vannak, hanem az állati fehérjékre túlérzékeny, és igen komoly gyomor- és emésztöszervi problémákat okoz - ö néha megeszik (igen kis mennyiségekben) tojásssal készült tésztát, kevés tejfölt valamilyen ételben, mert neki csak étrendi kérdés, nincs mögötte elvi elhatározás.

2022. jan. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szándékosan nem eszek/veszek olyat, amiben bármi állati eredetű van. De előfordult már hogy elnéztem valami apróságot. A közös olajban sütés nem zavar, húsos levesbol viszont a zöldséget sem eszem meg. Amúgy az a véleményem, hogy nem az az 1% számít, ha valamikor véletlen tejes kiflit kapok vizes helyett pl.
2022. jan. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Vegetáriánusként az összes felsoroltat kerülöm. Tojást és tejterméket fogyasztok, de kevesebbet, mint az átlag.
2022. jan. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Vegetáriánus vagyok, legalábbis annak tartom magam. Húst nem eszek, illetve ha tudom kerülöm az olyan kajákat amihez állatot kellett ölni (most pl a zsírra gondolok).

Családi ebéden a húslevesből nem eszek.

De ha páromnak főzök pl pörköltet, és ő nincs itthon, megkóstolom hogy jól van-e fűszerezve, majd kiköpöm a falatot.

Ha vendégségben sütivel/pogácsával kínálnak, nem szoktam megkérdezni hogy vajjal vagy zsírral készült, úgy vagyok vele, hogy inkább jobb ha nem tudom, így nyugodt szívvel megeszem.

Tojást viszont nem vagyok hajlandó boltban venni, csak a mamámtól kapott, kertben boldogan élő tyúkok tojását eszem meg.

Az viszont, hogy a pékségben a sósperec a virslis hotdog mellett van, nem érdekel. Nem öltek miatta állatot.

2022. jan. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!