Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » 1.5 hete nem eszem húst csak...

1.5 hete nem eszem húst csak zöldségeket, stb. A haspuffadás normális jelenség?

Figyelt kérdés
Ha normális egy idő után meg szokja a szervezetem? Elötte kb húst hússal ettem, és szakácsként dolgozom.

2022. jan. 13. 15:52
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Kell pár hónap, hogy alkalmazkodjon a bélrendszer. Érdemes lenne egy probiotikum kúra.
2022. jan. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Gondolom, hogy természetes.

Nem véletlenül van a növényevőknek összetett gyomruk. Valamennyi növényevő állatfaj az emésztőrendszerében egy olyan tágasabb szakasz található, ahol az elfogyasztott növény hosszabb időt tölthet. Ez lehetőséget ad a mikrobás fermentációra, amely során a takarmányok azon részei is emésztődnek, amelyek bontására a gazdaszervezet nem lenne képes.


Vagy megszokod, vagy nem. Ha nem, akkor szedj emésztéssegítőket és puffadásgátlókat!

2022. jan. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
23%
Részben attól is függ, hogy a zöldség csak megmosva, nyersen vagy főzve, mivel a nyers zöldségen maradhatnak baktériumok, amelyek a bélrendszerben elszaporodva gázképződést okozhatnak.
2022. jan. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 4 hónapig tartott, szörnyű volt :D de most viszont már annyira sem puffadok, mint húsevő koromban. Az átállásinidőszakban probiotikumot szedtem (amiben nem vagyok biztos, hogy segít, mivel egy vegánnak valószínűleg más a mikrobiom összetétele, mint egy húsevőnek, pont ezért okoz panaszokat az átállást) meg degasint. Meg vannak növényi emésztést segítő cuccok is, de ezeket nem probáltam.
2022. jan. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A hirtelen nagymennyiségű rostbevitel okoz ilyet, el fog múlni ,és utána sokkal jobb lesz az emésztésed . Itt nem a hús hiányán van a lényeg igazából,hanem azok ,hogy most sok zöldséget eszel eddig meg szinte semmit.

Probiotikum felesleges ,magától helyrejön.

2022. jan. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne csak zöldséget egyél, az önmagába kevés es persze, hogy pufadsz. Hűvelyeseket es gabonát minden nap egyél.
2022. febr. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!