Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Egyszer csak elkezdtem nem...

Egyszer csak elkezdtem nem kívánni a húst? Ez normális?

Figyelt kérdés

Nyilván nem gondolom abnormálisnak azt hogy nem kívánok egy ételt, a kérdésem ennél összetettebb:D

22 éves vagyok, egész életemben ettem húst, szerettem is mindig, heti kb 5 napon fogyasztottam. (Nem tudom hogy a kérdés megválaszolásának a szempontjából fontos-e, de nem vagyok túlsúlyos, heti rendszerességgel edzek) Viszont kb 1 éve azt vettem magamon észre hogy ha arra gondolok hogy csirkés rizs vagy sertés (vagy őszintén bármi hús) kerül az asztalra, egyáltalán nem kívánom, sőt! Ahogy teltek a napok, elkezdtem undort érezni. Pár héten belül oda jutottam hogy szinte teljesen leálltam a fogyasztásával, mert konkrétan felfordult tőle a gyomrom. Szeretném hozzátenni, hogy nem állatvédelemből kezdtem el ezt érezni, hiszen egész életemben ettem. Egyszerűen maga a hús gondolata valahogy nagyon bekavart.

Mostmár szinte semmi húst nem eszek, nem is kívánom.

Igazából az érdekelne hogy mással is történt-e már ilyen? És ha igen, egy idő után elmúlt vagy esetleg megmaradt? Szerintetek el kene kezdenem berendezkedni arra hogy no more hús? Mert sajnos azt veszem észre magamon hogy elég nehezen megy az étkezés, hiszen eddig kb 80%ban hús alapú ételeket ettem, és most meg pl (nyilván) sokkal több tésztát eszem. Meg eleve sokkal nehezebb kitalálni hogy mit egyek.


Őszintén kicsit meg vagyok ijedve hogy a testem a semmiből egyszer csak ennyire elkezdte elutasítani azt amivel eddig nem hogy nem volt baja, hanem nagyon szerette.


Előre is köszönöm a válaszokat!:)



2022. jan. 25. 03:59
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
Én világéletemben ragadozó voltam. Csak akkor nem kívánom a húst, ha valami hasi bajom van. Legutóbb a covid okozta májkárosodás.
2022. jan. 25. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

igen, bármennyire is aggódsz, teljesen normális vagy. Ahogy az írásodban a rizses csirkéhez értem, mégna kávét is majdnem kiköptem..nem rossz az, csak én elkezdtem rühellni, úgynáltalában a csirkét.

Itthon nem igazán sikerül az íz, amit szeretek, ott, ahol prímán készítik, az messze van, és nem is bírnám anyagilag..marad a sertés bármi..ma például nem kívánok semmiféle húsételt, valami vegásat készíttetek..


Addig jó, míg magunk döntünk róla mit is eszünk...

2022. jan. 25. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Sok vega így kezdte, hidd el, nem vagy egyedül. Szerintem kezdj el tájékozódni, hogyan kell húsmentesen egészségesen étkezni, amit leírsz, hogy sok tésztát eszel, az nagyon nem jó, hosszú távon fáradtsághoz, tápanyaghiányhoz vezet. Ma már nagyon sok oldalon kellő tájékoztatást kapsz, és szerintem elengedhetetlen, hogy új receptek után nézz, mert a magyar konyha nincs berendezkedve a vegetáriánus étkezésre, hosszú távon unalmas és szegényes lesz a táplálkozásod. Csatlakozz a veganuár kihíváshoz, pont nemrég indította a prove.hu a veganuáros körleveleit, telis tele van hasznos tudnivalókkal.
2022. jan. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Én nem voltam soha egy nagy húsimádó, de csirkemellet minden nap ettem. Aztán nekem is elegem lett belőle. Először a natúr csirkét utáltam meg, aztán már a rántottat is. Márciusban ettem utoljára húst, elég rosszul lettem tőle, azóta elhagytam és sokkal jobban érzem magam :)


Teljesen normális

2022. jan. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen hogy írtatok, akkor kicsit megnyugodtam:)

Egyelőre arra jutottam hogy megpróbálok akkor berendezkedni erre az életmódra aztán meglátom hogy mit kívánok majd meg és mit nem.

Mégegyszer köszönöm, nagyon jó volt olvasni 💜🙏🏽

2022. jan. 27. 03:32
 6/6 anonim ***** válasza:
Olvasd a nutritionfacts.org ot
2022. febr. 5. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!