Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért gyártanak vegánoknak...

Miért gyártanak vegánoknak olyan termékeket, amik olyanok, mint a hús?

Figyelt kérdés

Pl. van már vegán daráthús, sajt, felvágott, kolbász. Én ezt nem értem. Ha valaki nem akar húst enni, akkor miért akar olyat enni, mint a hús? Szerintem ezek nem is annyira egészségesek...

Én 30 éve nem eszek húst, de eszembe se jut, hogy ilyen húsimitációkat egyek...



2022. ápr. 14. 11:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

Mert nem mindenki azért vegán,mert nem szereti a húst,ezt te is tudhatnád 30 év után..

Másnak jól esik hasonlót fogyasztani anélkül,hogy bűntudata legyen. Jó minőségű meg nem egészségtelenebb,mint bármilyen más feldolgozott élelmiszer,plusz nem azon élnek,neha jó feldobni vele az ételt.

2022. ápr. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%

Nem vegán ként mondom, hogy sok okból lehet valaki vegán. Lehet például, hogy valaki állatjogi szempontok miatt az, és nem a hús ízével/állagával van gondja. Nekik például tökéletes alternatíva.

A "tejtermékek" pedig nem csak vegánoknak jók, hanem tejfehérje allergiásoknak is például.


A késztermékek persze sokszor rohadt egészségtelenek+drágák, de nem mindenki ér rá főzni minden nap.

2022. ápr. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Én nem ehetek tejfehérjét, jól jön a vegán tejföl, sajt, tej utánzat. Tapasztalatom szerint ezek tápértéket tekintve sokkal rosszabbak, mint az eredeti, de ez van. Van pár étel, amit szeretek, és kell bele ilyesmi.
2022. ápr. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Kemény, hogy 2022-ben még felteszi valaki ezt a kérdést. Tényleg nem tudtad rá a választ, vagy csak köpködni akartad azokat, akik fogyasztják ezeket a termékeket?
2022. ápr. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%
mert van ra igeny. van aki csak igy tudja a megszokott eteleit veganra adaptalni. van aki nem azert vegan nert nem szereti az allati eredetu alapanyagokat.
2022. ápr. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
Mert van, aki úgy vega, hogy nem a húst nem szereti, hanem nem akar állatot ölni. Nem kötelező venni, csak egy lehetőség. Szerintem sem egészségesebb, mint a hús, de mindenkinek más a fontos.
2022. ápr. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez előző válaszokat annyival egészíteném ki, hogy nyilván van is ezekre kereslet, ezért szaporodnak ezek a termékek gombamódra!


[link]


Itt meghallgatható egy podcast, a Portfólió a Pápai Hús ügyvezető igazgatóját kérdezi, aki arról beszél, hogy nemcsak vegánok, vegetáriánusok, de flexitáriánusok is veszik a vegán termékeiket, és igyekeznek folyamatosan bővíteni a termékkínálatukat. Azt is elmondja, hogy legfőképpen a fiatal generáció nagyon nyitott ezekre a termékekre.

2022. ápr. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én pl azért vagyok "vegán", mert mindenféle állati fejérjére allergiás vagyok, ha csak picit is eszek véletlen, egyböl beödémásoodok, tele leszek nagy vörös foltokkal, nem kapok levegöt és legtöbbször az ügyeleten kötök ki.

Azt hiszem, értheö, ha néha eszem húshelyettesítö termékeket!

2022. ápr. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem te ugyanannyira vagy max. vegán, mint én, pedig épp egy órája ettem egy adag mézes-mustáros csirkemellet...Nem hiszem, hogy valaki 30 éve vegán, de nincs benne egy vegán közösségben sem és még nem hallott olyanról, hogy valaki etikai okok miatt lesz pl. vegán...
2022. ápr. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Bár én nem vagyok vegán, sem allergiás, viszont a babàm akit szoptatok úgy néz ki érzékeny a tejfehérjére, emiatt diétáznom kell. Húshelyettesítőket nem szoktam venni, mivel marhahúson kívül mást ehetek, viszont a tejtermékek után sóvárgok. Így megveszem a vegán “tejfölt, “sajtot”, tejberizst stb., hogy olyan legyen, mintha…
2022. ápr. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!