Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért lettél vegetáriánus?

Miért lettél vegetáriánus?

Figyelt kérdés
(A kérdésem a vegetáriánusokhoz szól, de szavazhatnak vegánok is)

2022. máj. 9. 19:32
A kérdező szavazást indított:
Sajnálat
Undor
Betegség
Társaság elvárta
Ízlés (nem szeretem)
Divat (egy trend követése)
Anyagi helyzet
Életmódváltás egyik feltétele volt
Feltűnési vágy
Más (nem szerepel az ok a felsorolásban)
21 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A brutális kettős mérce (lásd: kutya/macska vs. egyéb állatok) elleni lázadásképp lettem vegetáriánus.
2022. máj. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kifejezetten betegség, hanem jobb egészség érdekében váltottam több éve, azóta határozottan jobb állapotban vagyok.
2022. máj. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt gondolom a leginkább fenttartható, leginkább egészséges táplálkozásnak. Ilyen egyszerű.

Versenysportolóként rendkívüli módon fontos számomra az egészséges táplálkozás. Az évek alatt folyamatosan próbálkoztam sok mindennel, folyamatosan csiszolódott az étkezésem, de a végén csak az jött, hogy a növényi étrendnél nincsen optimálisabb. Időnként előfordul, hogy vendégségben megeszek egy-egy csirkemellet. Néha beleeszek barátnőm rántottájába. Van olyan, hogy bekapok édesanyámnál egy sütit, amiben mondjuk van tejszín, de ezek szökőévente egyszer. Magamnak csak növényi élelmiszerekkel dolgozok. Nekem így jó. Ha másnak nem, szíve joga. Nem térítek senkit.

2022. máj. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az egészségtudatos életmód egyenes következménye volt nálam. Ennek már 10 éve. Azóta még kevesebbet vagyok beteg, nőtt a sportteljesítményem (igaz, leadtam pár kilót, pedig eleve vékony voltam). Ha valaki kérdezi az okát, azt szoktam mondani, hogy az állatok a barátaim, és a barátaimat nem eszem meg.
2022. máj. 10. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%

Mert súlyos étkezési zavaros lettem, és egy idő után a húsféléket is teljesen skippeltem (egyébként erre tértem vissza legkésőbb a gyógyulás alatt).


Amióta meggyógyultam ismét mindent eszem.

2022. máj. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Nem vagyok ugyan vegetáriánus, de érdemes lenne kipróbálni.

Az biztos, hogy jót tenne az egészségnek.

2022. júl. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!