Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Túrós tészta kölesböl?

Túrós tészta kölesböl?

Figyelt kérdés

Több (vegán) receptet kipróbáltam, ahol a túrót kölessel helyettesítik - "pont oylan, mint a túró" -, de nekem picit sem hasonlít, sem ízben, sem állagban. (azt, hogy ugyanolyan legyen, nem is vártam, de valamennyi hasonlóságot igen)


Mivel túrót nem ehetek egésszégügyi okokból (ezt ne taglaljuk, ez van), ezért keresek alternatívákat, növényi tejfölt/túrót, stb sem ehetem.


Azt szeretném kérni, aki szokott ilyet készíteni, írja le (vagy linkelje be) a pontos receptet, ami neki tetszik.


(A vegánellenes kommentárokat kérem mellözni, nem ez a kérdés!)


Elöre is köszönöm.



#vegán #túró #köles,
2022. máj. 13. 16:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Voltam hasonló helyzetben (engem félrediagnosztizáltak) és hát semmi sem lesz pont olyan. Én is próbálkoztam, de sajnos a túrót nem lehet helyettesíteni.
2022. máj. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

Hát ezt el nem tudom képzelni... A köles egy gabonaféleség, kizárt, hogy túró-szerű legyen.


Tofu-túróval szokták, de én azt nem tudom megenni. :D

2022. máj. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a videóban pont kölesből készítenek "túrót"


https://www.youtube.com/watch?v=sBOGmb23gHQ

2022. máj. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Azt gondolam, hogy nem lesz egészen olyan, de hogy semmi hasonlatosságot nem találok, azt nem hittem volna.

Sajnos mindenféle állati fehérjére túlérzékeny vagyok, a szójára is, ezért elég bonyolult a dolog. (Meg van még pár egyéb is, ami itt nem érdekes)

A tofut ezért szintén nem tudom megenni.


2-es: a köles megfözve, valamennyire hasonlít kinézetre a szétmorzsolt túróra, felhetetöen ez indította el az ötletet. Csak a füszerezéssel nem igazán sikerült feljavítani.


3-as: a linket köszönöm, egyszer lehet, hogy kipróbálom, most nem édeset keresek.


Nekem eddig a legjobb a karfiol-cukkiniböl készült túrószerüség passzol a legjobban a tésztához, de most ki akartam valami mást is próbálni.


Mindenkinek köszönöm az eddigi válaszokat!

2022. máj. 13. 18:12
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Fermentálni kell a megfőtt kölest: felöntöd 2%-os sós vízzel, pár napig hagyod érni lezárt befőttesüvegben szobahőn. Nem lesz teljesen olyan mint a túró, de hasonlít
2022. máj. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ezt még nem hallottam sehol. De igazán nem is szimpatikus az ötlet, egyelöre nem hiszem, hogy ki szeretném próbálni. Habár logika van benne, így savanykás ízt kaphatna.

Ettöl függetlenül köszi a válaszodat.

2022. máj. 13. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!