Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen recepteket ajánlanátok,...

Milyen recepteket ajánlanátok, ami ugyan vegetáriánus kategória, de egyben ízletes is, feltéve ha én szeretem jó fűszeresen enni az ételt és legyenek könnyen beszerezhetők, nem túl drágák a hozzávalók?

Figyelt kérdés
2022. máj. 21. 13:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Csicseriborsó curry? A street kitchen recepteket szoktam használni: [link]
2022. máj. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag MINDEN vegetáriánus/vegán receptet el lehet készíteni ízletesen, mgefelelöen füszerezve.

Ha meg CSAK vegetáriánus vagy, akkor semmiféle különleges hozzávaló nem szükséges az étkezésedhez, minden húsmentes ételt el lehet készíteni megfelelö ízesítéssel.

2022. máj. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Csicseri borsó pörkölt. Egy hagymát olajon lepirítasz majd szórsz rá egy kis pirospaprikát és ráöntesz egy darabolt paradicsom konzervet. Befűzerezed, só, bors, ha szereted csipősen akkor cayenne bors és szárított petrezselyem. Majd beleöntesz egy csicseriborsó konzervet is (a levét leöntöd előtte). Kb 6 perc alatt meg van. Ha akarod még egy kukorica konzervvel is felturbózbatod nagyon fini. Aztán lehet rizzsel vagy bulgurral tálalni.
2022. máj. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Induljunk ki abból, h ma már minden nagyobb helyen könnyen beszerezhető majdnem minden. Ha valami hozzávalót mégsem találsz, lehet helyettesíteni, vagy esetleg elhagyni, ez attól függ. Nem kell abba a hibába esni, hogy elkezdünk pl autentikus indiai recepteket nézni, és akkor fennakadunk azon, h itthon nincs asafoetida, ami egyébként egy hagymás ízű cucc, és ők néhányan csak vallási okokból használják, mindegy, hagyd ki, ezt csak a példa kedvéért hoztam fel.


Én egyébként mindig a Pinterestet használom. Alapanyag szerint keresek ott recepteket, megnézem miket ajánl fel, mondjuk beírom hogy vegan red lentil recipe, vagy a te esetedben vegetarian, kidob vöröslencséből készült különféle recepteket, fasírt, curry, krémleves, stb, és a gyönyörű ételfotók hatására hamar eldöntöm mi az amit megkívánok. Ha már rájöttem, hogy nekem most a krémleves tetszik, akkor megnézek 1-2 receptet, és összeáll a fejemben, hogyan fogom én elkészíteni. Mindig el is mentem azt a receptet ami megtetszik, és mivel a Pinterestről beszélünk, majd a képfolyamban tökjó recepteket fog felajánlani, az érdeklődési körödnek megfelelően.


Egyébként csomó főzős csatornát követek youtubeon, és nagyon sokat lehet inspirálódni onnan is.


A vegetáriánus, vegán életmódhoz egyébként szerintem szorosan hozzátartozik ez, az új receptek felfedezése, vadászása, inspiráció gyűjtés, ilyesmik. Húsevőkként nőttünk fel, sok esetben hagyományos magyar konyhán, ezzel a tárházzal nem lehet elsőre boldogulni, muszáj egy újfajta recepttár kialakítása.


Ha a fűszeresség a szempont, szerintem az indiai konyháért rajongani fogsz, vegetáriánusoknak kötelező :D az én vegánná válásomban szerintem ez segített a legjobban, annyira fűszeres, és ízletes, hogy semmilyen húst nem kívántam.

2022. máj. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!