Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegán életmód drága? Illetve...

A vegán életmód drága? Illetve ti hogyan szoktatok le a hús ízéről?

Figyelt kérdés

2022. okt. 11. 01:53
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
59%
Drága és nehéz átállni. Nehéz jól csinálni,ismerni kell a tápanyagokat, miből mennyit vigyél be,hogy ne legyen hiánybetegséged. Ha valaki megtanulja és jól csinálja akkor nincs hiba. Én szeretem a húst, de a tesòm vegán sok sok éve. Egy hétig nála vagyok azt eszem amit ők. Nem maradok éhes, finom, változatos és nem hiányzik belőle a hús. Nekem se időm sem energiám nem lenne ehhez,ráadásul itt aranyáron van a zöldség is meg a speckó fűszerek,olajok,paszták etc.
2022. okt. 11. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
40%

Drága. A hús ízéről úgy szoktam le, hogy gyerek koromban is csak csirkemellet ettem, rántva. Sokszor attól is hányingerem volt. Nem szerettem a húst. Könnyű volt elhagyni.

Vegán viszont nem vagyok, mivel nincs rá pénzem. Kb covid mizériáig voltam az. Azóta más lett a munkahelyem, 100-al kevesebb a fizum, a termékek árai megduplázódtak. Vegetáriánus, pesco vegetáriánus vagyok most.

2022. okt. 11. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
19%
En is ugy tudom, hogy draga. (De amugy is... holt biztos, hogy allatvedelem/kornyezetvedelem cimen sosem allnek at vegetarianus eletmodra. Vannak olyan anyagok, amiket csak allati eredetu termekekkel (hus, tej, tojas) tudsz a szervezetedbe juttatni. Annyit nem er elhagyni, hogy bajom legyen belole. Plusz mivel mindenevo fogazatom is jelzi, hogy hust is kell ennem, nem vagyok orult leszokni a legfinomabb etelrol.) 😂
2022. okt. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
71%

NEM DRÁGA!

Pontosabban CSAK AKKOR drága, ha mindenféle mühúsokat, mütejeket meghasonlókat veszel, ha úgy csinálod, ahogy eredetileg kell (és ahogy tényleg értelme van), akkor nyers alapanyagokat veszel, idényzöldségeket (nem kell drága, egzotikus fajta semmiböl), hüvelyeseket, olajos magokat, gabonaféléket és ezekböl készítesz ételeket.

Így jóval olcsóbb, mint a vegyes húsos étrend. Amióta átálltam növényi étrendre (nem állatvédelmi, hanemegészségügyi okokból), a havi kiadásom kb 50-60 %-a a korábbinak.

Emellett az sem igaz, hogy nem lehet minden szükséges tápanyagot bevinni a szervezetbe növényekkel, ez csak egy téveszme.

Az, hogy egy élölény mindenevö, az CSAK ANNYIT jelent, hogy KÉPES növényi és állati eredetü táplálékot is megemészteni, nem pedig azt, hogy mindkettö szükséges! Ez ugyanis megint egy félreértés, az alapvetö biológiai ismeretek hiányára mutat.


Jó 5 éve eszem csak növényi eredetü élelmiszereket, azóta az összes értékem egyre jobb, pedig rendszeresen járok ellenörzö vizsgálatokra, söt minden korábbi egészségügyi problémám is megszünt.


Egyébként nekem nem kellett leszokni a húsról, egyszerüen nem ettem többé, és azóta nem is hiányzik, annak ellenére, hogy korábban kifejezetten húsos voltam. Tulajdonképpen nekem is meglepö volt, hogy nem érzem, hogy valami kimaradna az étkezésemböl, de így van.

2022. okt. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
31%

"Az, hogy egy élőlény mindenevő, az CSAK ANNYIT jelent, hogy KÉPES növényi és állati eredetű táplálékot is megemészteni, nem pedig azt, hogy mindkettő szükséges! Ez ugyanis megint egy félreértés, az alapvető biológiai ismeretek hiányára mutat."


Szerintem ezzel csak vígasztaljátok magatokat az állatok bántalmazása miatt. Ugyanis ha valóban nem lenne szükségünk, akkor meg sem tudnánk emészteni. Ennyi!

2022. okt. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
88%

Nem drága, ha nem készételeken élsz.

Könnyen leszoktam, mindig utáltam a hús ízét (eleinte konkrétan ezért lettem vega).



#4

Írnál néhány példát olyan anyagokra, amik csak húsban, tejben vannak benne?

Tök oké ha te szereted és eszed, jogod van hozzá, nem kell áltudományos kifogásokat kitalálni miatta. :)

2022. okt. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
89%

Oké, akkor megszólalok mint első vegán aki saját tapasztalatból beszél, nem az elfogult véleményét mondja el.

Olcsóbb a húsmentes táplálkozás. Bab, borsó, hüvelyesek, zab, zöldségek, tofu, szója, ezek mind olcsóbbak a húsnál. Leszokni a hús ízéről nehéz, ezt nem vitatom.

2022. okt. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
89%

#8

Én is saját tapasztalatból írtam. :)

(7.)

2022. okt. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
89%
9. Látom, még nem jelent meg a kommented amikor elkezdtem írni.
2022. okt. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
90%

#10

Egyébként nagyon jellemző, engem is sokszor próbálnak meggyőzni az ismerősök hogy de bizony drága mert látták hogy az alpro tej (vagy bármilyen márkás készkaja) mennyibe kerül. És nem értik hogy ezeket eleve nem muszáj megvenni, vagy lehet olcsóbbat is. :D

2022. okt. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!