Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok. Mely fehérje készítmé...

Vegánok. Mely fehérje készítmények vannak vegánok számára, amelyek nem hüvelyesekből és nem gabonafélékből vannak kivonva?

Figyelt kérdés
Tehát például a szója, zöldborsó és rizs is kizárva.

2022. okt. 23. 19:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg a glutén is fehérje. Ugyan írtad, hogy nem gabona, de utána meg nem említetted a tiltott élelmiszerek között.

De a zöldségfélékben is van fehérje, pl. a brokkoliban aránylag több, csak ebböl nagyobb mennyiséget kell fogyasztani a megfelelö fehérjemennyiség beviteléhez. Viszont azt tudni kell, hogy jóval kevesebb fehérjére van szüksége a szervezetnek, mint amit ma reklámoznak, 1 tskg-ra elég fél gramm.

Külön fehérje kivonatot, fehérjport nem fogyasztok, csak természetes élelmiszereket (nyers zöldségek, egyéb növényi részek) eszem

2022. okt. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

A glutén is kizárt. Nem soroltam fel az összeset, ami kizárt, de minden, ami gabonafélékből vagy hüvelyesekből van kivonva, az kizárt.


Köszönöm szépen a többi részletet!

2022. okt. 23. 19:53
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok vegán, de ezt találtam:

[link]

2022. okt. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Akkor, ha pl a testsúlyom jelenleg 50 kg, akkor elég 25 gramm?
2022. okt. 23. 19:55
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nekem 60 kilósan böven elég a 30 g, évek óta ennyit fogyasztok, emellett sportolok és szemmel láthatóan nönek az izmaim is.
2022. okt. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

#3. Köszönöm szépen!

Az nem baj, hogy nem vagy vegán, köszi a tippet.


Figyelem, az kimaradt, hogy az olajos magvakat sem annyira bírom, főleg a mogyorót, így sajnos a Scitec sem a legjobb nekem.


Bocsánat!

Nem is tudtam, hogy mogyoróból is vannak ilyen kivonatok, ezért nem is soroltam fel.


De a mandulát egy kicsit bírom, abból is van vmi kivonat?

2022. okt. 23. 20:02
 7/25 A kérdező kommentje:

#5. Nagyon jó, köszönöm szépen! Amúgy ez az infó honnan származik, hogy elég annyi fehérje?


És a kesudiót, napraforgó magot sem bírom. Inkább a mandulát és talán a diót kicsi mennyiségben.

2022. okt. 23. 20:03
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Kendermagból is van.

Egyebként miért fogyasztanád?

Vegán táplálkozás mellett is bőven be lehet vinni a szükséges fehérje és AS mennyiséget, még sportolás mellett is.

2022. okt. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
93%

Nem emlékszem a névre, egy vegán testépítö írt egy könyvet is erröl a témáról, én a neten találtam egy rövid részt éppen arról, hogy a fehérjeszükséglet mennyire túl magasra van hirdetve, föleg a húskonzum emelése a cél. Ö - meg rengeteg más sikeres vegán testépítö is - jóval kevesebb mellett ér el eredményeket.

Ha rákeresel a vegán, testépítés és fehérje címszavakra, akkor gondolom, meg fogod találni.

2022. okt. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Azért, mert eléggé lefogytam - nem a vegán étrend miatt - de már egy kicsit roborálódtam.
2022. okt. 23. 20:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!