Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Létezik "félig vegán" életmód?

Létezik "félig vegán" életmód?

Figyelt kérdés
Ez alatt azt értem mikor valaki semmi húst nem eszik se csirke, diszno sertés, stb semmi húst, de tojásokat és sajtot meg igen. Ami tőlük származik, de nem az életükbe került.

2022. okt. 23. 22:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Vegetáriánusnak hívják.
2022. okt. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
22%
Ugyis levagjak oket. Akkor meg nem mindegy, ha maradsz az egeszseges taplalkozasnal? Rengeteg dolgot csak hussal tudsz potolni.
2022. okt. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Leírtad a taggalelésnél. Amúgy ettől nem leszel félig vegán.
2022. okt. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Szóval a veganok a tojást meg a sajtot nem vonják meg maguktól hanem csak a húst?
2022. okt. 23. 22:44
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Egyik héten eszel húst másik héten nem :D
2022. okt. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A vegánok semmilyen állati eredetű élelmiszert nem fogyasztanak, amiről te beszélsz az a vegetáriánus,bár abból is van több féle,pl aki pl tojást fogyaszt tejterméket viszont nem és ugyanígy fordítva,van ezeknek külön nevük is, viszont ennyire már nem értek hozzá hogy tudjam a nevüket.
2022. okt. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, most kíváncsiságból utána néztem ebből az egész vegetáriánus/vegán étrendből 8 felé létezik,szóval jól emlékeztem hogy ebből sokféle van.
2022. okt. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%
Vegán az, aki nem eszik semmilyen állati eredetű élelmet, tehát tejterméket, tojást és mézet sem, nem használ bőrből, csontból készült tárgyakat, mert elutasítja az állatok megölését vagy kihasználását. Amikor a kilencvenes évek elején vegetárianus lettem, még nem is volt nálunk ismert a 'vegán' megnevezés, aki evett tejterméket, az volt lakto-vegetáriánus, aki tojást is, az ovo-lakto-vegetáriánus. Én vegaként ettem mézet, ebben tértem el a mai vegánoktól. Ma néhányan peszko-vegetáriánusnak vagy peszkatáriánusnak nevezik magukat, mert húst nem esznek, csak halat. Nekem egy ilyen hetente háromszor szusit rendelő krisnás libus szólt be, hogy vagyok képes buddhistaként húst enni. :D Azt tudni kell á., hogy a földművelés rengeteg élet kioltásával jár: madarak,izeltlábúak, rágcsálók, pondrók és haszontalannak ítélt növények vesznek oda, míg a legeltető állattartás sokkal kíméletesebb, megőrzi a biodiverzitást.
2022. okt. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A vegán és vegetáriánus nem ugyanaz. Utóbbi csak húst nem fogaszt, a vegán semmilyen állati eredetű terméket.
2022. okt. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
7%
Aki kevesebb húst eszik.
2022. okt. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!