Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mit gondolnak a vegetáriánusok...

Mit gondolnak a vegetáriánusok, vegánok arról hogy húsevő állatokat tartunk (pl. kutya, macska)?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk az ideális világban mi emberek nem fogyasztanánk állati eredetű ételeket, mi lenne a kedvenceinkkel?

Mert elég jó érveket hallottam a mellett hogy mi emberek ne fogyasszunk állati eredetű ételeket pl. nem kínoznánk védtelen állatokat és még a környezetnek is jobb lenne. Viszont mi lenne a húsevő háziállatainkkal?

Trollok és uralkodó kíméljenek, tényleg érdekel a téma.



2022. nov. 5. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább az a kérdés hogy eben az esetben növényevő vadállatokat megtűrnénk-e, (amik ugye ebben az estben, kizárólag, a húsevő kedvenceink eledeléül szolgálnának)
2022. nov. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Nem vagyok vega, de szerintem már a kutyát, macskát sem hússal eteti a többség. Persze van hústartalma a tápoknak, de mégsem ugyanaz.
2022. nov. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
És a Vénusz légycsapójáról, vagy a Kancsókáról?:)
2022. nov. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
Tekintve hogy az átlag kutya/macska whiskason/pedigrén él, aminek kb 4 % a hústartalma, valami megoldást biztos ki lehetne találni. :)
2022. nov. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Vegetáriánusként semmiképpen nem venném el a háziállatoktól a húsevés lehetőségét. Ha csak a 4% hústartalmú tápot tudnám megfizetni, vagy zavarna, hogy hússal kell etetnem, inkább tartanék növényevő háziállatot. Szerintem nem az a probléma, hogy a gazdik hússal etetik azt az (általában 1-2) kutyát vagy macskát, akire családtagként tekintenek. Sokkal több szenvedést és környezeti terhelést okoz a háziállatok felesleges szaporítása. Rengeteg állat születik úgy, hogy egész életében nem kell senkinek. Persze őket is etetni kell valamivel, és valószínűleg egész életükben nem jutnak megfelelő minőségű táplálékhoz. Sokkal nagyobb hatást lehetne elérni az ivartalanítással és a szaporítás visszaszorításával, mint azzal, ha néhány ember vegán tápot vesz a kutyájának.
2022. nov. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%

Kutyat lehet vegetarianuskent etetni. Nem helyeslem, de lehet. Ha utanna keresel talalsz cikkeket is rola. Macskt mar nemlehet Pl. Neki Kell a hus.


En szemely szerint ha Vega lennenk nemtartanek allatot aki hus Evo...mert nem ertem Mi ertelem van hogy en nem akarom tamogatni a husipart Viszont kutya macska kajat veszek amiben van hus.


Nekem van jo par Vega ismerosom... Egyiknek sincs haziallata

2022. nov. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%

"Kutyát lehet vegetáriánusként etetni. Nem helyeslem, de lehet. Ha utána keresel találsz cikkeket is róla. Macskát mar nem lehet Pl. Neki Kell a hús."


Akkor azok a cikkek nem hitelesek. Ugyanis a kutya is éppen annyira ragadozó, mint egy macska.

2022. nov. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!