Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegán barátaink jönnek hozzánk...

Vegán barátaink jönnek hozzánk át az ünnepek alatt, két kisiskolás gyerekkel. Valami olyan süti receptet keresek, ami vegán, nem macerás de finom és látványos is? Illetve menü ötletek?

Figyelt kérdés
Az egyik gyerek autista, szóval ő nem tudom mit eszik meg, de a másiknak legalább egy tálca sütit tuti akarnék sütni.

2022. nov. 17. 12:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Valamilyen muffin esetleg?
2022. nov. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem vegán blogokban keresgélj, mert itt a többségnek fogalma sincs a vegán étkezésröl (például az elsö, jószándélú válaszolónak sem, mert a muffinban van tojás, amit a vegánok nem fogyasztanak).

Amivel biztos oldalon lennél, ha a vendégeidet kérdeznéd meg, mert elég sok minden nem vegán, amire nem is gondolsz.

Emellett az autista gyerek miatt is jobb elöre megbeszélni az étrendet.

(Egyszer én is jártam úgy, hogy egy család jött nagyon enyhén autista gyerekkel, többek közt zöldséglevest föztem, mert azt elvileg szereti a gyerek, tálaláskor megszórtam petrezselyemmel, és kiderült, úgy a gyerek nem tudja megenni, mert "piszkos lett". Szerencsére volt még más, de ilyen apróságokra nem gondol kivülálló)

Ez az oldal jó, esetleg itt tudsz keresgélni:

[link]

2022. nov. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Direkt azért kérdezem a vegán-vega rovatban, mert itt vannak akik így főznek, legalábbis remélem.


Vega muffin nem rossz ötlet, biztos van amiben nincs állati eredetű dolog, csak mondom, ilyet nem szoktam készíteni, így nincs bevált receptem, és találomra nem szeretnék nekiállni egy random recepttel ami vagy jó vagy nem.



Ezért kértem, hogy akinek van olyan konkrét receptje, ami bevállt, azt lécci írja ide be.


Nem kell neki "nyúleledelnek" lenni, eszenek ők sültkrumplit is, vegán csokit, csipszet is, szóval a csak az állati eredetű nem okés.

2022. nov. 17. 12:40
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

#2

Én vagyok az első válaszoló.

Soha az életben nem raktam még tojást semmilyen muffinba. Nem tudom honnan szedted hogy "kell"....???

2022. nov. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
27%

A 2-es vagyok: ha beadod a keresöbe Muffin szót, gyakorlatilag minden receptben van tojás, erre értettem, ha a kérdezö elkezd csakúgy keresni, akkor nem igazán jut vegán receptre . (Ha vegán vagy, az más, de akkor többet segítene egy-két link a kérdezönek) De tényleg nem veled vagy a válaszoddal volt gond, csak a kérdezöt szerettem volna figyelmeztetni, ne vedd rossz néven.

Egyébként ezért linkeltem be a vegán blogot, mert ott mindenféle recept van, amik garantáltan vegánok, tényleg kipróbált, jó receptek és finomak is.

2022. nov. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

#6

Feltételeztem annyi intelligenciát, hogy "vegán muffin"-ként keresne rá.

Vagy hogy megnézi mit mivel lehet helyettesíteni, és onnantól kezdve akármilyen muffin recept használható, én se mindig keresgélek vegán recepteket, hanem kinézem ami tetszik és kicserélem benne amit kell.


(A muffinba pl chia magot rakok a tojás helyett, tökéletesen egyben marad úgy is. Tej helyett logikusan növényi tej.)

2022. nov. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

7-es: elvben igazad van, de rengeteg ilyen keresésnél a vegetáriánus receptek is benne vannak a kiadottak között. Sokat mérgelödök ilyenek miatt, vegán receptet keresek, és jó esetben van pár a találtok között, de a legtöbbször a nagyja vegetáriánus, tojással, tejjel, sajttal, stb.

Nekem a kicserélés kezdetben nagyon nem müködött, ahhoz szerintem tapasztalat is kell.

2022. nov. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"mindent vivő muffin"


Steiner Kristóf oldalán megtalálod, tuti vegán, én azóta átálltam erre a receptre mert tényleg jobb mint a tejes, tojásos verziók.

2022. nov. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Csinálj egy tepsi almás pitét (vagy diósat, mákosat, meggyeset, vagy többfélét vegyesen)!

Pofon egyszerű, a tésztában a vajat margarinnal helyettesíted, tojás nem kell bele és nagyon "elszántnak" kell lennie annak, aki elrontja.

[link]

2022. nov. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%
A muffint ellehet készíteni vegán változatban is, a veganok gyakran helyettesítik a tojást banánnal. Esetleg megcsinalhatnád úgy. Vagy a masik: pont ma kóstoltam egy vegan edesseget a pennyből, ilyen turorudi szerűség volt, az van ráírva "vegán desszert ". Különleges izvilaga van, biztosan izleni fog a gyerekeknek.
2022. nov. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!