Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mennyire jó dolog vegetáriánus...

Mennyire jó dolog vegetáriánusnak/vegánnak nevelni egy gyereket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom, hogy vita indító lehet a kérdés, de semmi ilyen szándék nem áll a háttérben.

Csupán kiváncsi lennék, hogy mi a véleményetek az effajta étkeztetésről?


Én úgy gondolom, hogy egy gyerekkel illik megismertetni a hús tartalmú, továbbá az állati eredetű ételeket is, és hagyni, hogy a későbbiekben ő maga dönthesse el, hogy mit szeret és mit nem.

Én magam bár eszek húst, de halakat, gombát, avokádót többek között nem (csak, hogy párat felsoroljak), ugyanakkor meg fogom ismertetni velük a születendő gyerekem.



+1 dolog, ami akár bónusz kérdés is lehet.

Én úgy gondolom, hogy rákényszeríteni valakit egy étrendre, (mindezt úgy, hogy fogalma sincs a dolgokról még) mondjuk azért mert a szülő, vagy az egyik szülő legalább állatvédő , pont annyira rossz, erőltetett, mint keményen vallásosan nevelni valakit.

Nektek mi a véleményetek erről?


Joga van, vagy nincs joga egy gyereknek ahhoz, hogy azt egyen, amit akar, megismerje az életek egy szélesebb választékát, vagy az étkeztetés teljes mértékben a szülő döntése?



2023. ápr. 18. 18:21
1 2 3 4
 1/32 anonim válasza:
94%

En is eszek hust ugy mint te.pl spenotot nem,de a fiam igen.

Mindent adok neki,egyenlore mindent el is fogad...majd ha nagyobb lesz eldonti vegetarianus akar-e lenni vagy nem...amig elfogadja a hust,es barmi mast semmit nem vonok meg tőle.

2023. ápr. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim válasza:
30%
Miért rákényszeríteni a húsevésre valakit akinek fogalma sincs a dolgokról még csak azért mert a szülő vagy a nagyszülő húszabáló nem erőltetett??
2023. ápr. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
72%

Ez hasonló, mint a vallásos nevelés kérdése, aki vallásos, za úgy akarja nevelni a gyerekét is, aki meg nem, az nem is akarja, hogy a vallásokról infókat kapjon kisgyerekként, mert ezzel csak "beoltják belé" a negatív ötleteket.


Aki meggyözödésböl nem fogyaszt húst/állati terméket, annak elképzelhetetlen, hogy másként cselekedjen, ez olyna, mint hogy ma Magyarországon nem sok ember van, aki megenne olyan ételt, ami kutyából vagy macskából készült, mert az szerinte közelít a gyilkossághoz, máshol meg egész más normák vannak, sok helyen a disznó a nem-ehetö, undorító kategória.


Szóval amíg a gyerek orvosilag egészségesen fejlödik (a vizsgálatokon minden a normál kereteken belül van), addig nyugodtan rá lehet bízni a szülökre, mit adnak a gyereknek. Ha valamiböl hiánya kezdene lenni, az ezeken a vizsgálatokon kiderül, és elvileg lehet korrigálni.

2023. ápr. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
78%

"aki meg nem, az nem is akarja, hogy a vallásokról infókat kapjon kisgyerekként, mert ezzel csak "beoltják belé" a negatív ötleteket"


Pont nem.

A választás szabadsága azt jelenti, hogy nem korlátozom semmilyen formában az információ megszerzésében.

Nem nevelem vallásosan, de pl: iskolában hittanra jár, mert a biblia mint könyv az alapműveltség része és ha menet közben úgy véli, hogy több mint mese, nem akadályozom meg benne, hogy "megtérjen".

Ugyanígy tudja, hogy valaki nem eszik húst.

Szerintem vegetáriánusnak kényszeríteni vétek. Hússal nem tömöm, választhat, hogy eszi-e.

2023. ápr. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
55%
#2: Az, hogy megkóstoltatják a gyerekkel a húst, az nem rákényszerítés. Ha nem ízlik neki, nem kéri, akkor majd nem fogja menni. De van választása, nem úgy mint azoknál, akik élből konkrétan megvonnak egy táplálékfajtát.
2023. ápr. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
88%

Én inkább arra vagyok kíváncsi, hogy ezt az egészet a való életben hogy kivitelezik? Mármint a kisgyerekek legnagyobb része 2 évesen közösségbe kerül, de legkésőbb 3 évesen óvodaköteles. Az óvodában hogy akadályozza meg szülő, hogy húst/tejet/tojást/cukrot/csokit akármit egyen a gyerek?


Vagy vannak vegán magánóvodák?

2023. ápr. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
86%

"Én úgy gondolom, hogy egy gyerekkel illik megismertetni a hús tartalmú, továbbá az állati eredetű ételeket is, és hagyni, hogy a későbbiekben ő maga dönthesse el, hogy mit szeret és mit nem."

Pontosan így gondolom én is. Sőt, az "illik" helyett inkább kell. A vega, vegán táplálkozás szakértői sem ajánlják, hogy a gyerekek étrendjéből kivonják a húst és egyebeket, mert még fejlődésben van a szervezetük. Majd felnőttként dönthetnek arról, hogy hogyan étkeznek.

Persze vannak, akik átesnek a ló túloldalára. Tegnap az állatok témakörben panaszkodott valaki, hogy mit tegyen, mert ők megrögzött vegánok, de a macskájuk nem hajlandó megenni a vegán macskatápot.

2023. ápr. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim válasza:
27%
5, Ez nem így szokott lenni, akkor is belediktálják a húst a gyerekbe ha nem kéri, " a fehérje az kell" jogcímen. Nincs választása a gyereknek, sokszor azt olyan állatokat is megetetik vele, amikhez elkezdett ragaszkodni.
2023. ápr. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem is mindent adni kell a gyereknek, majd ô eldönti mit eszik meg belőle. Én is sok olyan ételt készítettem meg vettem neki amit én biztos nem ennék meg.

Mi mindketten eszünk húst, a gyerek most 3,5 éves, teljesen elutasítja úgy egy éve, de ez biztos változni fog. (Szalámit eszik, így azért visz be valamennyit, de az szerinte nem hús.)

2023. ápr. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
83%

Én ovovega vagyok. A húst magamtól raktam le, de a tejet az intoleranciám miatt hanyagolnom kell, sajnos. Néha van laktózmentes sajt, joghurt itthon, de megvagyok a növényi verziókkal. Emellett összeraktam egy jó étrendet magamnak.


Én amondó vagyok, hogy egy kiegyensúlyozott, jó tányérral többre megy, mint a hús + krumplipürével. Mióta nem eszem húst, azóta nagyon változatosak az étkezéseink, sok új dolgot kipróbáltunk. A húsevő párom is szereti ezeket, hús mellé is szed magának zöldséget. Az átállás alatt sok mindent megtanultunk, jó dolog. Szeretnénk mindezt megtanítani majd a gyereknek is. :)


Ha mindketten vegetáriánusok/vegánok lennénk, akkor sem stresszelnék a hús témán, mert a mamák, nagynéni húsevő, náluk heti minimum 1x, de akár 3x találkozhat húsétellel és persze ehet is belőle. Aztán az oviban, iskolában szintén sokszor vannak húsos fogások, tehát ott is ehet belőle. Majd kialakul, hogy ízlik-e neki vagy sem.


Amúgy a húsevő családokban sem esznek mindig húst, vannak húsmentes fogások, pld krumplis/mákos/túrós/diós/stbs tészta, főzelékek, lekváros, nutellás kenyér, ilyesmik. Ezek egy részére lehet húst rakni, de sokan eszik anélkül.


A tejre viszont nem akarjuk rá nevelni. 🙄

2023. ápr. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!