Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Nagyon szimpatikus a vegán...

Nagyon szimpatikus a vegán filozófia, de imádom a tojást, lesz erre valami jó vegán helyettesítő ha belevágok majd ebbe az étrendbe?

Figyelt kérdés
Sajnos kedvenc élelmiszerem a tojás, 50et simán meg tudnék enni belőle
2023. ápr. 27. 07:21
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Nyugodtan egyél tojást, nincs jó helyettesítője.
2023. ápr. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
10%
Nincs, ahogy a húsra sincs. Ha egészségesen akarsz élni, muszáj húst is enned.
2023. ápr. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
Tojással készült ételekben nagyon jól lehet helyettesíteni a tojást mással, viszont olyan ételekben, ahol a tojás maga a lényeg, nem igazán. Tojássalátára, rántottára, sőt még tükörtojásra is találsz vegán alternatívákat. Köztük vannak olyanok is, amik könnyen elkészíthetők otthon, többnyire egészséges összetevőkből. Pl. tofu rántotta. Ezek önmagukban is finom ételek, de egyáltalán nem adnak élethű tojás ízt és állagot.
2023. ápr. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

A tojás ízét, állagát nem tudod elérni semmivel, tésztákba, stb vannak helyetesíttök - pl. lenmagból kiáztatott folyadék -, de rántottát, tükörtojást, stb nem tudsz készíteni. A tofu és egyéb "éppen olyan" ételek nekem egyáltalán nem emlékeztetnek a tojásra.

Több mint 5 éve növényi étrenden vagyok (nem szeretem a vegán megnevezést, illetve nálam csak az étrendre vonatkiznak a megszorítások), a tojást korábban nagyon szerettem, de komoly egészségügyi problémáim lettek töle, ezért egyszerüen kihagytam, mert a helyettesítök másmilyenek - értelemszerüen -, és jobban járok, ha lemondok a tojásételekröl, mintha eszem ezeket az alternatívákat és egész idö alatt érzem, hogy nem jók!


Ha át akarsz állni vegán étrendre, neked kell megkeresni, mi az, amivel esetleg tudod helyettesíteni, ami neked még ízlik, vagy kitaláni olyan alternatívákat, amik mellett nem esik nehezedre nem enni tojást.


Nekem a sajtok volt ilyen téma, egy-két nekifutás után eldöntöttem, inkább kihagyom, mint hogy rosszat egyek. Rövid idö után már nem kivántam egyáltalán.


De létezik a TÉNÉ étrend, ami hasonlít a vegánhoz, csak ott néha megengedett egy-egy csalónap, lehet, hogy könnyebb lenne ezzel kezdeni számodra

2023. ápr. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Kinek tartozol elszámolással az étkezésedet illetően? Szerintem senkinek.


Követheted a vegán vonalat, ha az neked szimpatikus, kivételezve a tojással.

Egyetlen "hátránya", hogy nem hirdetheted társaságban, hogy vegán vagy.

Mondj csak simán vegát, abba belefér!

2023. ápr. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%

Lehetsz vegán, de tudd, hogy a tojást pl nem pórolhatod semmivel, gondolok itt ízre-állagra.


Lehet bohóckodni tofuval, meg szójamorzsalékkal és pl curryvel besárgítani - FINOM!, ez tény, mert próbáltam, de a tojáshoz semmi-semmi köze nem lesz.


Vagy akkor ovo-vegetáriánus vagy, ennyi, abban megengedett a tojásfogyasztás.

2023. ápr. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%
Ételhozzávalóként nem fog hiányozni, minden finom tojás nélkül, kevert süti, krémek, fagyi, minden ugyanolyan jó valójában. Viszont főtt tojás, rántotta nem pótolható és gondolom neked ezt jelenti hogy szeretsz tojást enni. "Tofurántotta" feketesóval azért eléggé finom.
2023. ápr. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
18%

a fekete só kénes ízű, vagyis záptojás szaga van, sok vegánnak bejön.

nekem egyáltalán nem hiányzik a tojás, állagra sem, íze meg só nélkül amúgy sincs szerintem szóval nincs, ami hiányozhatna.

simán ki kell hagyni a receptekből.

megnézel róla egy filmet, hogy hogy készül és hogy mit csinál a testeddel, simán nem fog hiányozni.

2023. máj. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

megnézel róla egy filmet, hogy hogy készül és hogy mit csinál a testeddel, simán nem fog hiányozni.


Azért nem kell mindent elhinni egészségügyi szakember vagyok és azért az egészségünk multifaktoriális nagyon sok tényezőtől múlik

2023. máj. 1. 09:07
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Rántottát tofuból vagy csicseriborsólisztből is lehet készíteni és elég hasonló állagú, a fekete sótól ízű is lesz.

Tükörtojás vagy főtt tojás az egyetlen olyan étel, amit nem lehet vegánként reprodukálni.

2023. jún. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!