Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetariánus vagy vegán...

Vegetariánus vagy vegán chilis babot hogyan szoktatok készíteni?

Figyelt kérdés
2023. máj. 21. 13:21
A kérdező szavazást indított:
Ahogy a húsos változatot, csak kihagyom belőle az állati összetevőket
Teszek bele még valamit (kommentek jöhetnek!)
10 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
2023. máj. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%
Én darálthús helyett tofut rakok bele. Azt aprítógépben összeaprítom, úgy pont darálthús alakú lesz. Nagyon finom. Amúgy minden úgyanúgy megy, mint a "sima" csilis babnál. :)
2023. máj. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
88%
Darált hús helyett lehet összedarabolt szejtánt tenni, de elöfözött bulgur is jó, vagy beluga lencse.
2023. máj. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mi a cél. Ha sok embert akarsz vendégül látni, egész nap főzni, stb, akkor nem tudom. De nekem a kedvencem ez, ha gyorsan kell valami:


- bármilyen konzerv (bab, lencse, csicseriborsó)

- hagyma

- fokhagyma

- só, bors, paprika, erős valami, római kömény

- kukorica (fagyasztott)

- paradicsompüré


Hagymát megpárolod, hozzá teszed az aprított vagy nyomott fokhagymát, picit tovább párolod, rányomsz egy adag paradicsomszószt/pürét, megsózod, borsozod, paprikázod, római köményezed bőven, tovább főzöd, rátolod a konzervet lé nélkül meg hozzáadod a fagyasztott kukoricát. Picit összerottyantod, és kész. Nagyon hamar megvan, és tápanyag dús. Jó fűszeresen, csípősen akár rizzsel, akár tésztával, akár kenyérrel, kinoával, bármivel kegyetlenül jó.


Ha a babot választod, akkor szerintem elmegy csilisbabnak.

2023. máj. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!