Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vannak köztetek olyanok, akik...

Vannak köztetek olyanok, akik CSAK állatszeretetből lettek vegák? Lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Elkezdtem fontolgfatni mostanában a dolgot, mert nagyon szeretem az állatokat( igaz, főleg kutyákat, macskákat) és ezért elég képmutatónak tartom magam amiért eszek húst.

A probléma csak ott kezdődik, hogy sajnos imádom a húst,( disznó, csirke, pulyka, marha, hal).

Szerintetek ki lehet bírni csupán állatszereteti megfontoltságból? Eddig midnig azzan nyugtattam magam, hogy azokak, amiket én megveszek már úgyis megölték, nem segítek rajtuk, ha én nem veszem meg( de belátom elég olcsó kifogás)

23/N


2010. nov. 10. 12:49
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem nem szerencsés dolog a táplákozást etikai és/vagy érzelmi alapokra helyezni.


Szükséged van állati eredetű fehérjére, főleg ha ezen nőttél fel.


Hiába mond rá nemet az eszed, a testednek igénye lesz rá.


A húsevés nem úri huncutság, hanem az állatvilágban elfoglalt helyünkból fakadó szükségszerűség.


Említetted a képmutatást. Nos, szerintem pont azzal lennél az, ha ejtenéd a húst.


SZVSZ

2010. nov. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
45%

Az előttem szólónak igaza van.

És miből gondolod, hogy a növénynek nem fáj, amikor leszedik, vagy levágják? Mindenevők vagyunk, evoluciós fejlődésünk rá a bizonyíték.

2010. nov. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
64%
A hardcore zene kedvelői és követői MIND vegák és MIND állatszeretetből vegák. Illetve ellenzik az állatbunda viselését. Úgyhogy nem kevesen vannak a világon, akik csak emiatt nem esznek húst.
2010. nov. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
72%

[link]


Hogy lásd, ez nem kitaláció. Itt van néhány HC zenész, aki nem eszik húst.

2010. nov. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 bénabéla11 ***** válasza:
44%

egyél csak húst, ez a természtes...ha szereted őket akkor ne bántsd őket, ne kinozd őket feleslegesen...de enned akkor is kell őket...ez tiszta őrület...ne keverjük a szükségletet az érzelmekkel...még egy legyet sem ölök meg...kiviszem a kertbe...na de az étkezés azt ne vedd már bántásnak...


ez a hardcore meg micsoda?


ezere féle hardcore zene van...kezdve a hip-hoptól a metalig...meg kitudja még...mindenki vega vagy mi?!

nem idegesitésből de tényleg nem értem...mingyán mög is nízem a videót!

2010. nov. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
64%

Pl én.

Igen...én is ezzel nyugtatgattam magam.

Csak mióta a szívem a goa felé húz....azthiszem azóta nem eszek húst.

Néha nehéz...de ki lehet bírni.Amúgy én halat meg csirkét nagyon ritkán és keveset de eszek...

Igazából mikor elkezdtem akkor benéztem a hűtőbe mindig hogy milyen kaja van,és tele volt hússal....és szinte rám mosolygott a virsli...inkább becsuktam a hűtőt,és ettem egy almát.

Most már egyre inkább hidegen hagy a hús....pl a disznónak már nem is tudom milyen íze van.

És teljesen egészséges vagyok (:

14/L

2010. nov. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Nyulat például sose ennék, nekem is volt egy nyuszim mikor gyerek voltam, lovat, szarvast, bárányt se, de ha belegondolok a disznó nem szenved ugyanúgy mikor megölik? Volt ez a kutyahús evős riport az aktivban, persze kiakadtam én is, hiszen van kutyám és imádom, de ha belegondolunk nem ugyanilyen kínzás megenni a disznót marhát, csirkét? Igaz, hogy őket arra tenyésztik, de ezt az ember döntötte el. Ők sem akarnak meghalni. De nem tudom, hogy bírnám ki, nagyon szeretem, félek, hogy csak kínlódás lenne az egész táplálkozásom, körülöttem midnenki húsevő.
2010. nov. 10. 17:25
 8/32 bénabéla11 ***** válasza:

ez a dolog most sztem nektek ilyen divat, dolog, próbáld csak ki...de előre megmondom, hogy nagyon nehéz tartani...ráadásul meg kell oldani valahogy a fehérjebevitelt...az meg nem kis feladat...


hozzáteszem hogy 14 évesen nagyon nem egészséges amit csinálsz...


kérlek ne keverjétek össze az érzelmet az evéssel...nem a saját nyuladat eszed meg ég szerelmére...az állatot megesszük ...ahogy a farkas is megeszi a nyulat...igy van ez természetesen...egyébként emg lehet élni vegetáriánusként is...csak megnehezíted a saját életed...

2010. nov. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
47%

Én 10 éve vagyok vega, és kizárólag állatszeretetből lettem az. Azelőtt én is szerettem a húst, de nem nehéz betartani, mert egy idő után kifejezetten undorodtam már a szagától is. Az igaz, hogy már megölték akiket megeszel, de akkor anyagilag támogatod a gyilkosait. És hidd el nagy megkönnyebülés, amikor már nincs emiatt bűntudatod.

Másodiknak!

A növényeknek nyilván azért nem fáj, mert nincs idegrendszerük.

2010. nov. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

Miért hiszed azt, hogyha szereted a kutyákat,macskákat, akkor képmutató vagy, ha húst eszel? elivleg nem ezsel kutyát-macskát nem?

-.-

2010. nov. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!