Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogy lehet vegetáriánusnak lenni?

Hogy lehet vegetáriánusnak lenni?

Figyelt kérdés
egy hete nem ettem húst, és sokkal jobban érzem magam, fogytam is! már el se tudom képzelni, azelőtt hogy tudtam húst enni, most már szinte undorítónak tűnik. szóval szeretnék megpróbálkozni a vegetáriánus étrenddel (nem ennék se húst, se tojást), csak nem szeretném hogy hiány alakuljon ki a szervezetemben... mivel tudnám pótolni a húst?
2008. jan. 22. 16:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Hát így lehet!Ha megundorodsz a hústól,és nem eszel.A fehérje pótlás a lényeg,ezt tejtermékben,sajtban tengeri herkentyűkben megtalálod.A vegetáriánusok egy része a tojást is megeszi,van aki csak a vörös húsoktól tartózkodik.
2008. jan. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
sok-sok céklát egyél sajtokat, kinai kelt és ilyeneket. az sem árt ha szereted a Spenótot
2008. jan. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%

Itt sok jó ötletet találsz:


[link]


[link]

2008. jan. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
64%

Szója...

Figyelmeztetlek,az ember nem véletlenül mindenevő!Rengeteg hasznos anyag van a húsokban,és a tojásban.Terhesen pl kifejezetten veszélyes.Illetve a fejlődésbenlévő szervezetek számára is.Beszélj egy dietetikussal,és ő segíthet összeállítani egy rendes étrendet.

Vagy,mondjuk hetente csak egyszer húst enni?sokáig nem szerettem a vörös húsokat,de most,h utána olvastam babásan, látom,hmennyi hasznos anyag van bennük,amiket zöldségből nehéz bevinni.

2008. jan. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
hi! kösz a válaszokat... nem akarok se tengeri herkentyűket, se tojást, se semmiféle húst soha... a sajt nem túl hízlaló?
2008. jan. 25. 18:57
 6/17 anonim válasza:
72%
De. De figyelj, ha nem akarsz semmit soha, akkor hiány fog kialakulni. Vagy húst eszel, vagy amivel pótolhatod, vagy megbetegedsz mert nem jutsz elég tápanyaghoz. Te kezedben a döntés.
2008. jan. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
89%
a vitaminokat és ásványi anyagokat pótolhatod külömböző magvakkal.gabonafélékkel,lencse,csicseriborsó,rengeteg vasat is tartalmaz.Én 7 évig voltam vegetáriánus és tök jól éreztem magam,és a vérképem is jó volt.Amire figyelj pótólni kell a vasat,a vérszegénység miatt.
2008. jan. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
95%
Én nem eszem húst több mint 10 éve. Eszem: tejet, tojást, sajtot, néha szóját, sok gyümölcsöt, zöldségeket, tésztát, túrót. Úgy érzem, minden rendben. Úgy tudom, ha tojást, tejet meg ilyeneket eszel, akkor nem lehet baj. A tojást ne hagyd el, azért nem kell megölni az állatot.
2008. febr. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
92%

nem feltétlenül lesz hiánybetegséged, de érdemes alaposan utánaolvasnod a neten, sok ilyen infót találsz. sok sikert!

(én fél éve nem eszem húst, semmi bajom)

2008. jún. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. amióta kérdeztem, nem ettem húst, és pár hét múlva más állati eredetű dolgot se, és teljesen egészséges vagyok! ezt elég sokan csinálják a világon, alaposan utáánanéztem a dolgoknak.
2008. jún. 7. 10:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!