Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mire kell figyelni, ha elhagyo...

Mire kell figyelni, ha elhagyom a húst? Milyen anyagokat kell pótolni, többet fogyasztani?

Figyelt kérdés
Kiskorom óta az egész családunk húst eszik hússal..:) Most így 21 évesen úgy érzem nem bírok tovább húst enni.. Nem az állatok sajnálata áll a háttérben, talán nem is fog örökre így maradni, de úgy érzem egy darabig nem bírok több húst enni. Mióta így vagyok vele, kb egy hónapja elkezdtem nézelődni és hatalmas örömöt jelentett, hogy egész sok zöldséget találok nagyon finomnak, amit előtte nem ettem meg és mintha energiám is több lenne, valamint a közérzetem is jobb..(Bár lehet ezeket csak bemesélem magamnak..)
2011. márc. 2. 19:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%

Az ember néha besokallhat bizonyos kajáktól és a zöldég valóban könnyebb étel. De semmikkép ne hagyd el végleg. Inkább válts. Én csak a sertéshúsról szoktam le heti 1-2 alkalommal egyél halat szárnyast zöldségkörettel.

Vannak fehérjék amelyeket nem lehet pótolni és helyettesíteni mert csak a húsban vannak. A mesterséges dolgokban meg több a mű mint az igazi. Azt javaslom egy pár hétre hagyd el majd lassan szokj vissza de kevesebbet egyél és zöldégekkel.

2011. márc. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Sok-sok nyers zöldség és gyümölcs!(Ledarálva, olívaolajjal meglocsolva isteni finomakat lehet készíteni!) Nagyon értékes anyagokat tartalmaznak pl.: mák, szezámmag, lenmag, dió, burgonya, csíráztatott magvak. Jól teszed, ha magad sütöd a kenyered teljes kiőrlésű lisztből. A növényekben minden benne van, ami kell! Régebben én sem gondoltam, hogy pl. egy karfiol nyersen, magában ennyire ízletes tud lenni!
2011. márc. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincsenek olyan "fehérjék", amik csak a húsban vannak. Egyébként is aminosavakból építjük fel a fehérjeláncokat. Plusz a növényi "fehérjét" könnyebb is megemészteni, de ez mellékes.

Leírom, hogy melyik esszenciális aminosav milyen zöldségben, tejtermékekben található meg a legnagyobb mennyiségben. A vitaminok, ásványi anyagok miatt nem kell aggódnod, azt amúgy sem a húsból szerzed...

Izoleucin: magvak, sajt, tojás, lencse, mandula,sárgabarack, pisztácia, kókusz, olívabogyó

Leucin: barna rizs, bab, teljes kiőrlésű gabona, mogyi, dió,szója, tejtermékek, túró, sárgabarack, pisztácia, kókusz, olívabogyó

Lizin: tojás, sajt, tejtermékek, szója, spenót, bab, répa, ubi, cékla, zeller, szilva, körte, alma, szőlő

Metionin: szója, spenót, szezámmag, kukorica, tejtermékek, teljes kiőrlésű magok, káposzta, fokhagyma, karfiol, alma, ananász

Fenil-alanin: tökmag, mogyoró, gabonafélék, szója, túró, répa, cékla, spenót, paradicsom, ananász, szezámmag, tejtermékek, mandula, avokádó

triptofán: tejtermékek, tojás, datolya, banán, mogyi, csoki, túró, répa, zeller

Treonin: burgonya, tojás, tejtermékek, avokádó, káposzta, bab, dió, répa

Valin: gomba, lencse, szezámmag, mogyi, tejtermékek, gabona, répa, sütőtök, zeller, cékla, paradicsom, alma, mandula

Hisztidin: szotyi, barna rizs, dió, kukorica, szezámmag, retek, répa, ubi, zeller, hagymák, ananász, alma

Ugye-ugye, alig van növényekben?

Vitaminok:

A és béta-karotin: répa, brokkoli, vaj, krumpli, spenót, sütőtök, sárgadinnye, sajt

B1: szotyi, teljes kiőrlésű gabona, bab, rizs, spárga, kel, karfiol, nari, krumpli, tojás

B2: tejtermékek, mandula, , spárga, banán, datolya, szilva, túró, tej, joghurt, tojás, bab

B3: élesztő, bab, szotyi, tojás, tej, avokádó, datolya, paradicsom, brokkoli, répa, spárga, gomba, hüvelyesek, dió, teljes kiőrlésű magvak

B5: gabona, tojás, mogyi, borsó, brokkoli, avokádó

B6: banán, krumpli, borsó, gabona, mogyi, dió

B7: tojássárga, zöldségek, mogyi

B9: spenót, spárga, bab, lencse, tojássárgája, élesztő, szotyi

B12: tejtermék, tojás, csíráztatott magvak,

C: eper, dinnye, nari, citrom, stb., brokkoli, kel, paprika, legtöbb gyümi és zöldség tartalmazza

D: tojás, tej, gomba

E: növényi olaj, majonéz, teljes kiőrlésű gabona, mogyi, mandula, csíráztatott magvak, szotyi, krumpli, spenót, karalábé, répa, tök, mangó, avokádó, olajbogyó

K: zöldleveles zöldségek, spenót, káposztafélék, gyümi, krumpli, tojás, magvak, tejtermékek, avokádó, kivi, szőlő

Ásványi anyagok:

Kálium: hüvelyesek, krumpli, paradicsom, banán

Klór: konyhasó...

Nátrium: konyhasó, alga, spenót, tej

Kalcium: tejtermékek, zöldleveles zöldségek, diófélék, magvak

Foszfor: azon kívül, hogy tele van vele a szervezeted alapjáraton, tejtermékek, bab, borsó, szója, sajt, pisztácia, dió.stb. kb. mindenben van amúgy.

Magnézium: dió, bab, kakaó, zöldségek, gabona, tea, kv, fűszerek

Cink: bab, dió, mandula, teljes kiőrlésű gabona, tökmag, napraforgó, ribizli

Vas: lencse, bab, zöldleveles zöldségek, tofu, borsó

Mangán: teljes kiőrlésű gabonák, olajos magvak, rizs, zöld levelű zöldségek

Réz: hüvelyesek, gabonafélék

Jód: tengeri só...

Szelén: teljes kiőrlésű gabona, tejtermékek, narancs, élesztő, lencse

Molibdén: hüvelyesek, zöld levelű zöldségek, gabonafélék, tej

A többi 5-6 ásványi anyag nem létfontosságú, úgyhogy már lusta vagyok leírni, az az igazság. Ez alapján akár egy táblázatot is csinálhatsz, és megnézheted,miből érdemes a legtöbbet enni :)

2011. márc. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2011. márc. 4. 16:23
 5/13 ekeke ***** válasza:
0%
Erősen figyelj, hogy bele ne halj. Esszenciális aminosavak nélkül, állati zsír nélkül nem fog menni.
2011. márc. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 ekeke ***** válasza:
0%

Persze ha van laboratóriumod otthon, összeállíthatod magadnak másból is az étrended. Vagy egyszerűen csak egyél némi húst...


Figyelj a vércsoport-diétára is, érdemes lehet.

2011. márc. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%

Kár, hogy a vércsoport-diéta egy óriási népbutítás, ugyanis a vércsoportodnak rohadtul semmi köze ahhoz, hogy milyen anyagokhoz jutsz hozzá milyen forrásokból...

Mellesleg az esszenciális aminósavak ott figyelnek a felsorolásban...

2011. márc. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Kedves kérdező!Én 13 éves vagyok és vega.Már 1 éve.Nem eszek húst,viszont pótlom a fehérjét.Ilyen pl. a hal vagy a gomba.Mert ilyenkor a fehérjepótlás a legfontosabb.Naponta legalább 2l vizet iszok.És sokat sportolok.De legfőképpen úszok.Az ilyenkor formában tart.

Hát ennyi lenne.Remélem segítettem!

2011. márc. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 ekeke ***** válasza:

Kedves válaszoló, látom, tudományosan is értesz hozzá. De mondom, hogy nincs mindenkinek laborja, ezért a legegyszerűbb némi húst enni.


Azokkal a vércsoportos hülyeségekkel persze nem lehet egyetérteni, amik könyvekben vannak, de a tendenciák szerintem erősek. Nekem például mindig zöldség-gyümölcs-főzelék pici hússal volt az étrendem, 13 évesen már két négy gyerek kajáját ettem meg az iskolában, mégis olyan vékony voltam, szégyelltem magam. Hiába sportoltam, gyúrtam, zabáltam, semmi. Az tűnt fel, hogy mindegy, mennyit eszem, folyton éhes vagyok, mintha üres lenne. Nem értettem az egészet.


Mióta felnőtt vagyok rendesen, azt fogyasztok, amit kívánok, észrevettem, hogy húsokat akarok folyton enni. Kipróbáltam, és vagy 5 éve mindig jut bele kevés vagy sok hús a kajámba. De inkább sok. Híztam is 20 kilót azóta. És érdekes, nő is akad!


Végre rendes férfi-kinézetem van, izmaim, csak lesik az emberek, hogy miket megemelek. És szeretem a húst! Mindigis szerettem, csak szemetet adtak az iskolában, otthon meg nem jutott. Hab az egészre, hogy nullás a vércsoportom, és az összes nullás akivel eddig beszéltem, vagy imádja és zabálja a húst, vagy nem tud nélküle étkezni, vagy csak egyszerűen mindig fogyaszt. Vegát még nem láttam nullást, bár ez a saját baráti köröm.

2011. márc. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó válaszoló, nem vágyom a te fajtádat enni..
2011. márc. 16. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!