Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegák! Esztek olyan ételt,...

Vegák! Esztek olyan ételt, amiben főtt a hús? (pl. húsleves)

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi vagyok, ki, hogy áll hozzá. Belefér-e egy hús leves például, ha nem is eszed meg a húst, vagy már az is "bűn"?
2011. márc. 30. 22:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem vagyok vega, de szerintem ez nagyban függ attól, hogy ki miért az. Annál, aki nem etikai okokból vega, hanem azért, mert nem szereti a hús ízét, beleférhet, hogy megegye a húsleves levét. Viszont aki etikai okokból nem eszik húst, szerintem nem eszi meg a levét sem, mert abban egy állat is főtt. Ha meg mégis, akkor ellentmond önmagának, ennyi erővel már hús is ehetne.
2011. márc. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%
14 éve (21 éve) vagyok vegetáriánus. A növényi ételeken kívül csak tejtermékeket illetve ritkán tojást fogyasztok. A húsnak sem a látványát, sem a szagát, sem az ízét nem bírom elviselni. Természetesen semmi olyan ételt nem eszek meg, aminek bármi köze van a húshoz, tehát húslevest, szaftot, csontleves alapú "nem húsos" levest, zselatinos készítményeket, de még olyan olajban sült zöldséget sem, amelyben előtte húst sütöttek. Ha mégis ilyen kerül a számba, egyetlen pillanat alatt megérzem az ízét, és már köpöm is ki, mert hányingerem lesz tőle. Ez az én példám, mindenki másként éli meg a hússal való találkozást. Igaz, én nem divatból, vallásból, ötletből vagy egészségügyi megfontolásból lettem vegetáriánus, hanem spontán, ösztönösen.
2011. márc. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%
*14 éve (21 éve) --> 14 éves korom óta, 21 éve...
2011. márc. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%
Ha megenném a hús levét, onnantól kezdve már nem volnék vegetáriánus. Én szigorúan kerülök mindent, ami a hússal érintkezett. Nekem csak az nem volna bűn, ha pl. véletlenül lenyelnék egy legyet, mert beledöglött a levesembe.
2011. márc. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%
40 éves vagyok,pici korom óta nem eszem a húst.Nem ízlett,anyámék rengeteget veszekedtek Velem,meg zsaroltak,hogy ha nem eszem meg a húst,akkor ez meg ez lesz a büntetésem.Aztán szépen lassan megszokták.Én csak a húsokat nem eszem meg,szalámikat,kolbászt-hurkát,belsőségeket sem.Tojást,és tejtermékeket szoktam enni néha.De igazából a zöldségeket imádom,elképesztő mennyiséget vagyok képes megenni belőlük.Húslevest eszek,de rengeteg zöldséggel,és pici lével.Nem vagyok vega,csak nem szeretem a húst,kiskoromban is már büdösnek tartottam,és most is ezt érzem a húsokon,főleg a disznón.Akkor most vega vagyok mégis?Vagy nem tudom..
2011. márc. 31. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%

Covenant válaszával maximálisan egyet tudok érteni. Annyi különbséggel, hogy én ettem már zsíron sült palacsintát!!!! és nem vettem észre :S

Viszont(majdnem)ettem már húsos olajban sült rántott karfiolt, azt azonnal kiszúrtam. Mint ahogy, azt is, ha valami hús van a kajában, pedig elvileg nem kellene lennie benne (pl. boltban esküdöznek, h nem abban nincs hús).

Egyébként, ha valaki nem szereti a hús izét, akkor miért gondolod (kérdező), hogy majd a húslevesben pl. nem érzi ki/meg?

2011. márc. 31. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
68%
00:32 vagyok.Érdekes,mert Én a húslevest(csirke)megeszem,pedig a húst nem szeretem,a szagát sem.
2011. márc. 31. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én is pont úgy vagyok vele, mint covenant, kivéve az olajat, azon nem érzem.
2011. márc. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Az igazi elborult elme, se tésztát (csak drum tésztát), se kenyeret (csak kovászosat), se más péksütit, sőt ha kicsit tovább megyünk akkor műtrágyával nevelt növényeket fogyaszt csak hiszen van ahol még igazi állati eredetű trágyával javítják a talajt, és az hát ugye állati eredetű. Szval csak műtrágyával nevelt növényt fogyaszt.


Szval a felsoroltak közül bármit is eszel ami zárójelben van akkor nem vagy igazi vegás.

2011. ápr. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A vegaságnak több fajtája van, úgyhogy felesleges kötekedni utolsó.
2011. ápr. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!