Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánus háziorvos van...

Vegetáriánus háziorvos van Szegeden?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 4. 21:32
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
80%

???

Miért érdekes, hogy vegetáriánus-e?

Az agyát használod, nem?

2011. ápr. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Azért lényeges, mert nem szeretnék a témában tájékozatlan, ellenálló orvost választani.

Amikor tanácsot kérek, esetleg beteg vagyok,gyereket vállalok nem akarok kiselőadást hallgatni a húsevéssel kapcsolatban. Eddig anyám barátnőjéhez jártam, aki orvos, de elegem van belőle.Tudása megrekedt valahol a 60-as években. Épp ezért olyan háziorvost szeretnék, aki tudja mit jelent vegetáriánusnak lenni.

2011. ápr. 4. 21:47
 3/30 anonim ***** válasza:
62%
Hát, sajnos olyat nem nagyon találsz, és ez azért nem a véletlen műve. De olyan biztos lesz, aki tiszteletben tartja a döntésedet(amennyiben persze nagykorú vagy), és megpróbálja így kihozni a lehető legtöbbet a szituból.
2011. ápr. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
47%
Hivatalosan ilyen orvos nincs! Honnan a fenéből veszed hogy a tudása 50 év előtti? Az orvos betegségeket gyógyít az elfogadott diagnózissal és terápiával nem pedig neked tanácsokat ad olyanról ami nincs a hivatalos orvoslásban.
2011. ápr. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
65%

Hja, a régi "mindenki hülye, csak én vagyok helikopter" tipikus esete.


Gondoltál arra, hogy tán van igazság abban, amit az orvos mond?


Amúgy gyereket ne vállalj tisztán vegetáriánus étrend alapján. Legalábbis, nem kéne, az ő érdekében. Magaddal ügyebár, azt teszel, amit akarsz, de annak a gyereknek valamiből élnie, felnőnie is kéne.

2011. ápr. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Oké, a továbbiakban vegetáriánusok válaszát várnám, kizárólag.


Az orvosnak nincs igaza. Anyám uszítja ellenem. 33 éves vagyok, és egészséges. Akkor megyek orvoshoz ha muszáj, most sem muszáj. De gondoltam keresek olyan háziorvost, akitől nem rettegek.

Köszi mindenkinek az együttérzést.

2011. ápr. 4. 22:14
 7/30 anonim ***** válasza:
67%
lehet vegetáriánusként gyereket vállalni, csak nagy ostobaság. mindenféle táplálékkiegészítőt kell szedni, meg vitamint és ásványi anyagot, amit állati eredetű táplálék híján nem viszel be. nem mindegy, h csak húst nem eszel v állati származású ételt pl tej sem... az orvosnak kötelessége tájékoztatni a húsmentes élet és a gyerekvállalás problémáira, ha eszik maga húst, ha nem. orvosis bnőm nem eszik húst, de leszögezte, ha gyereket vállal, akkor félreteszi a nagy állatbarátságot... ez van. bocsáss meg, de orvosira járok, és az orvosoddal értek egyet.
2011. ápr. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
72%

Az hogy 33 éves vagy és egészséges semmit nem jelent. Legnagyobb problémák nem rögtön jönnek elő. Majd idővel, de akkor már késő. Ne legyél buta és ha nem is húst hússal, de legalább tojást egyél. Abban minden benne van. Am én sem vagyok hús rajongó, no nem azért mert védem az állatokat sőt évente vágunk disznót is, hanem mert egyszerűen nem ízlik, de én nem akarok kitolni magammal és iszok tejet és eszek sajtot, tojást, virslit meg ezeket simán megeszem.


Saját magaddal és a jövőbeni gyerekeddel tolsz ki, de ne legyen igazam!

2011. ápr. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Eszek tejtermékeket. Az orvosom 15 év alatt nem látta be, hogy nekem aztán beszélhet. Hol itt az értelem?

Több vegetáriánus barátnőm szült egészséges gyerekeket. Az a baj, hogy az orvosok tankönyvekből tanult badarságokkal próbálnak vakítani, ahelyett hogy utánanéznének a dolgoknak. Vagy akár kérdeznének mielőtt beszélnek, felírnak, akármit csinálnak. De látom reménytelen. Feladtam. Az én TB-m kidobott pénz.

2011. ápr. 4. 23:34
 10/30 anonim ***** válasza:
47%

Honnan vettétek, hogy nem eszik tojást? A vegetariánusoknak is vannak fajtái. Ha meg nem eszik azt sem, az is az ő dolga.


Itthon nem tudok így név szerint, de tessék itt van mondjuk ez az oldal, [link] ezen csak híresek vannak, amúgy kismillió van.


A változás lassú.


Aki meg ilyenekkel jön, hogy mit gondolsz miért nem vegetariánus egy orvos, az gondolkozzon el azon, hogy jó sokáig az orvosok azt is állították, hogy a cigarettázás egészséges.

2011. ápr. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!