Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért hívják magukat vegetáriá...

Miért hívják magukat vegetáriánusnak, akik esznek halat? A halak is állatok.

Figyelt kérdés
2011. júl. 10. 19:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Vegetáriánus vagyok, de ezt az egyet én sem értem. Szerintem álszentség vagy természetes reakció, hogy ne hiányolják a húst az étrendjükből. Egyébként többnyire a vegetáriánusok közé sorolják azokat, akik esznek halat, és esetleg néha szárnyashúst, méghozzá szemivegetáriánus néven. (félveg.)Ha ezzel a besorolással egyet tudnék érteni, akkor azt mondhatnám, hogy szinte egész életemben vegetáriánus voltam.
2011. júl. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Hát vannak vicces emberek. van ismerősöm, aki úgy vega, hogy csirkemellet, pulykamellet meg mindenféle gyorséttermes husit azért eszik, állítása szerint ő csak "dögöt" nem eszik. Hát én se nagyon értem.


Én is arra tippelnék, hogy a szervezetüknek hiányzik a hús, amit hallal próbálnak pótolni. Az talán könnyebben is emészthető. Így le van tudva.

2011. júl. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
59%
Ez így van. Nem tudom, gondolom szertnének nagyon állatbarátnak tűnni pedig nem azok.
2011. júl. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
én nem tom h vegának számítok e vagy nem (ezek szerint szerintetek nem) de halat én is eszem, hozzáteszem szökőévente 1 szusit! :D
2011. júl. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Ez a vegetarianizmus egy ága. Mint a tej- és tojásfogyasztás. Aki teljesen vega, az nem eszik/használ semmi állati eredetűt. Egyébként egyrészt azért, mert egy hal idegrendszere sokkal fejletlenebb, nem szenved annyit, másrészt pl. nagynéném csak halat ehet, nem tudom pontosan mi a betegsége, de tudod, vannak kényszer-vegetáriánusok!
2011. júl. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
62%

87%


Aki halat eszik nem vegetáriánus. Pont. A hal állat, olyan vega meg nincsen aki eszik állatot. Aki azt mondja, hogy vega, de eszik húst az nem vega, csak kevés húst fogyasztó ember.

Nagyon egyszerűen eldönthető mi a hús: ha egy vérkeringéssel rendelkező, mozgó lény izomszöveteit, bőrét vagy szerveit eszed, akkor nem vagy vega.


A vegetarianizmusnak két ága van, a vegán és a vega.


A vega eszik tejterméket, tojást és mézet.

A vegán nem eszik semmi állati eredetűt (vagyis a fenn felsoroltakat se)

2011. júl. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Szíves elnézésedet kérem, én nem így tudom.vannak a szigorú vegetáriánusok, akik semmi állati eredetűt nem fogyasztanak. Vannak az ovo-vegetáriánusok, akik esznek tojást, de húst nem. Vannak a lakto-vegetáriánusok, akik húst és tojást nem, de tejtermékeket esznek, a lakto-ovo vegetáriánusok pedig csak húst nem esznek, de minden más állati eredetűt igen. És a lényeg: a szemivegetarianizmus, akik esznek halat, és néha csirkehúst. Abban igazad van, hogy ők nem kimondottan vegetáriánusok, de nem is ezt írtam, hanem azt, hogy ők a vegetarianizmus egy ágát, azaz a szemivegetarianizmust követik.
2011. júl. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Ja, és a szigorú vegetáriánusok a vegánok, ahogy írtad.
2011. júl. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
94%

Ez a szemi dolog elég idegesítő sztem, mert én, mint húsevő, ezek miatt nézem le a vegákat, persze nem mindet csak ezeket az ún vegákat, h jajj szegény boci, aztán meg hekket eszik a strandon. Azzal amúgy semmi bajom, aki semmit nem eszik, bár nem tudom elképzelni mivel lakik jól, de az ő dolga. Szerintem a vegetáriánusoknak fel kéne lépniük a szemi bohócok ellen, mert sok húsevő miattuk haragszik a "vegákra" és utána már nem csoportosítanak, h csak ezekre, ebből meg egy csomó sértődés van.


Szóval sztem a szemik égetnek titeket.

2011. júl. 13. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
92%

ez az

húsevők VS. vegák

fight!


ugyan már gyerekek... ki haragszik kire?!

2011. júl. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!