Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi értelme van a Vegetarianizm...

Mi értelme van a Vegetarianizmusnak?

Figyelt kérdés
2011. aug. 13. 13:19
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
30%
ez a kérdés simán provokatív, van már elég belőlük... olvasd vissza őket a kereső segítségével - bal oldal, menüsor alatt Ételek, italok - Vegetarianizmus témában kereső: ide kell beírni. Szívesen.
2011. aug. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
62%
én sem értem mi értelme, attól hogy néhány ember vega, attól még nem fognak kevesebb állatot levágni, ha meg már halott akkor meg már mind1, kegyetlen dolog azért tenyészteni állatokat hogy azután levágják őket, ők meg semmit sem tehetnek ellene, de ez van, az emberek többsége mindenevő, szükségünk van a húsra
2011. aug. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
82%

Attól függ. Ez inkább egy belső dolog, attól még hogy nem eszik egy ember húst azt az állatot ugyanúgy levágják de nem akar abban résztvenni.

Aztán ott van az a vegetarianizmus mikor nem eszel tojást azzal a szlogennel hogy így egy jövőbeli életet mentesz meg de a húsra szükséged van. Mivel a boltban található tojások nincsenek megtermékenyítve abból soha nem lesz madár így annak tényleg semmi értelme.


Amúgy én sem eszem húst, de nem hívom magam vegának, mert ez nem igazán egy tudatos döntés, csak nem szeretem az ízét

2011. aug. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
50%
Egy húsevő úgysem fogja ezt megérteni, mert más a beállítódása. A húsevő tárgynak tekinti az állatot, amivel rendelkezhet, a vega pedig érző élőlénynek. Szerintem.
2011. aug. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Azok az állatok azért vannak, hogy megegyük.
2011. aug. 13. 13:48
 6/29 anonim ***** válasza:
63%
A növények meg nem éreznek? Ők is élőlények.
2011. aug. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
33%
Utolsó vagyok. Erről beszéltem. Te másként gondolkodsz, mit én. Ennyi. Én is megkérdezhetném, hogy ki mondta azt, hogy jogod van elvenni az állat életét.
2011. aug. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
95%
A növények is élőlények, de nem feltétlen pusztul bele pl. a fa, ha leszakítjuk a gyümölcsét.
2011. aug. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Én nem ítélem el a vegetáriánusokat.

Csak érdekelt, hogy mi értelme van.

Én nem bírnám ki 2napig hús nélkül, az biztos!

2011. aug. 13. 14:11
 10/29 anonim ***** válasza:
69%

Aki ezt az életmódot követi, tőlem tegye. Akár meggyőződésből, akár mert nem szereti a húst. Csak engem ne akarjon rábeszélni, mert én mindenevő vagyok.

Az ember mindig is vadászott, és tartott állatokat a húsáért.

A Földön minden élőlény a másik rovására létezik, ez Élet rendje.

2011. aug. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!