Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen előnyei, és hátrányai...

Milyen előnyei, és hátrányai vannak annak, ha valaki vegetáriánus?

Figyelt kérdés
Gondolkozom rajta, hogy meg kéne szüntetnem a húsevésemet, mert nem is annyira szeretem, meg nem is érzem magam tőle túl jól. Ritkán eszek most is igazából, de néha úgymond elkerülhetetlen. Sokkal könnyebbnek érzem magam, ha nem eszek. Tejet, tojást, meg ilyeneket ennék, csak húst nem. Tehát milyen előnyei és hátrányai vannak az ilyen táplálkozásnak? Lehetőleg az írjon, aki jártas a témában, köszi.
2011. szept. 20. 16:56
1 2
 1/17 anonim válasza:
52%

Szia, Én és a Családom is vegetáriánus. Mi viszont az állatsajnálat miatt.

Pontosan az az előnye amit mondtál, könnyebnek érzed magad. Még én azt is észrevettem mióta vegetáriánus vagyok kevesebbet vagyok beteg. Hátránya nincs nagyon, de van olyan ember aki több vastartalmat igényel. Azt mondják hogy ez vércsoporttól is függhet. A nullások mindenevők, a

B-sek húsevők, és az A-sok inkább növényevők. Ennyiben tudtam segíteni.

2011. szept. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
62%
Én is hasonlóan vagyok vele, egyszerűen nem szeretem a hús ízét, és nem eszem, helyette tömöm magam tejtermékekkel meg tojással, és jól vagyok. Amit tanácsolok, hogy időnként nézz le az orvoshoz, hogy a B12 szinted és a vasad rendben van-e, mert az csak húsban, tojásban és tejtermékekben található meg. Ezen kívül más hátrányod nem származhat belőle.
2011. szept. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Izé, mármint a B12. A vas másban is megvan, csak nem olvastam újra, amit írtam.
2011. szept. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%

szerintem buta dolog kijelenteni hogy mától nem eszek húst. persze nyugodtan lehet csökenteni nem kell minden nap enni, de a szélsőséges dolgok semmiben sem jók tehát az étkezésben sem. én nem vagyok nagy húsevő de egyszer kényszerből fél évig vegetáriánus étrenden voltam (aupair voltam angliában és a család vegetáriánus volt)

annyi hátránya lett hogy fél év alatt felszedtem 6 kilót a sok szénhidrát miatt :S

2011. szept. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnek pedig majdnem mindenben igaza van, viszont ismerősöm dietetikus és a vércsoportdiéta baromság. Szóval ne ezen múljon.
2011. szept. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
100%

Az első vagyok,

Az előző elöttinek mondom hogy megerősítem azt hogy a szénhidrát miatt tényleg sok +kg jöhet fel. Erre figyelni kell mert hipp hopp alatt elhízhatsz, ha más étrendhetz voltál eddig szokva.

Az előzőnek mondom hogy én is csak hallottam valahonnan a vércsoportos infót, de ezek szerint nem igaz. :)

2011. szept. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 doboszoli ***** válasza:
39%

Sokszor megfogadtam, hogy nem szólok bele a vega szekcióba.

Csak annyit: az ember zápfoga gumós. Pont.

2011. szept. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%

Dobos Zoli : :DDDD


Az én férjem ma egy hete nem eszik húst, nagyon eltökéltnek tűnik. Egyszer egy hónapig nem ettünk húst, de teherbe estem és nem folytattam tovább. Viszont rögtön utána fél kiló pradicsomos sült pulykamellet vágtam be "együltő" helyemben. Előtte amúgy én is "könnyebbnek"

éreztem magam, és 1-2 bőrhibám eltűnt v jelentősen mérséklődött. Most majd idővel én is csökkentem a hús adagunkat, ugyanis a 2. gyermekemet szoptatom, a nagyobbiknak is akarok húst adni természetesen. De én valami olyasmire gondoltam, hogy hetente legyen kb. 3x hús, és ennyi.

2011. szept. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 doboszoli ***** válasza:
83%

Nekem valahogy jelzi a szervezetem, hogy akar-e húst .

Alapból szeretem a húst, de van amikor azt érzem, nem kell. Ilyenkor jönnek a tészták, főzelékek, rakott krumpli, r. karfiol és társai. Ez különösen jellemző így 50 körül. (35 éves koromig a főzelék nem volt étel számomra)

Ráadásul nem "naptárfőző" vagyok, vagyis nem kötelező vasárnap a húsleves-pörkölt kombó, sem a szerdai tésztanap.

2011. szept. 21. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Vajákos válasza:
75%

Én egy évig voltam vegetáriánus (nem kívántam a húst), de elmúlt - azóta csak simán kevés húst eszek. Szerintem az egészséges mennyiség a heti egy, max két alkalom egyébként.


De akárhogyan: figyelj oda a testedre és a jelzéseire... és pontosan tudni fogod mennyi húsra van szükséged. Az átlagember túl sokat eszik, ez biztos.

2011. okt. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!