Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ti készültök a vegetáriánus...

Ti készültök a vegetáriánus ismerőseitek számára étellel vagy lakjanak jól a körettel?

Figyelt kérdés
A vegetáriánusok tapasztalatait is várom, hogy foglalkoznak-e az ismerőseitek ezzel az "igénnyel" vagy tesznek rá

2012. jún. 7. 22:20
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindig megkérdezem a vendégektől, hogy vegetáriánus e vagy van e valami allergiája... és aszerint főzök.
2012. jún. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Feltétnek lehet panírozni cukkinit, tököt, meg ilyesmit, meg gombát, szójás fasírozott is jó lehetőség, esetleg ha sajtot esznek, akkor azt is, vagy tofut, ebben nincs tej. De egyébként a vegák, ha rendesen megcsinálnak valami kaját, azt nem csak hogy nem degradálják 'köret'-nek, sőt, nem is köretnek néz ki, hanem egy tökéletes, sőt királyi főételnek.

Javaslom, hogy kukkants bele:

[link]

(101 vegetáriánus étel - Kipróbált és bevált receptek)

2012. jún. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hogy a Kérdező vega. Áá! Már értem.
2012. jún. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne ilyen vendégem, figyelnék rá.
2012. jún. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Nálunk én vagyok az egyetlen vegetáriánus a családban :D mindenki 'ufónak' néz emiatt. Még éttermet is úgy választanak, hogy a maximum hús mentes ebéd a rántott sajt valamilyen körettel :D sosem készülnek nekem direkt húsmentes kajával... :/ sőt... volt olyan, hogy a tányéromra pakoltak húst.. -.- (nem állatvédésből lettem vega, hanem mert kis korom óta alig ettem meg a húst. 5éve egyáltalán nem eszem.)
2012. jún. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Vega étterem, mekkora ötlet!!!! :)
2012. jún. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Antispecista ***** válasza:
100%

Szia!


En vegan vagyok. Sokszor kellet jol laknom korettel meg hasonloval; de en konnyu eset vagyok, ha ugy adodik beerem azzal :-) Viszont tagadhatatlanul figyelmetlenseg "koretre kenyszeriteni" egy vendeget. Amit nem ertek, hogy miert nem eleve vegetarianus, vagy vegan eteleket keszitenek. Mintha nem tudnak felfogni, hogy mi nem eszunk hust (meg allati eredetu cuccokat), masok viszont esznek mindazt amit mi is; a megoldas adott. Sosem ertettem azokat akik "belehalnak", ha egyszer nem allati izmokat vagy hasinlot esznek... :-)

2012. jún. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Én minden esetnem készülök minden vendégre, elsö kérdésem az szokott lenni, ha valakit meghivtunk, hogy mit NEM szeret/ehet, mert akkor tudok csak olyat késziteni, amit jó étvágygyal meg tud enni.


Viszont ezt nem értem: "Általában nekem marad a franciasaláta és a hústalanított vajaskenyér"


A franciasaláta nálam nem körités, hanem kimondottan kedvelt ebéd, ezzel nem tudom, mi a gond, annak ellenére, hogy nálunk mindenki szeret húst (is) enni.

A vajaskenyér meg szintén alapesetben húsmentes...

2012. jún. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
a vajaskenyeret tényleg rosszul fogalmaztam. Szóval szendvics amitől leszedtem a szalámit ! Viszont a franciasaláta nálunk csak valami mellé van, szinte mint egy mártás. Nem tudom, hogy nálatok hogyan készítik, de nálunk magában kevés egy ebédnek.
2012. jún. 13. 21:24
 20/24 A kérdező kommentje:

Antispecista!

Egyetértek veled! Én sem értem, hogy miért alap dolog a húsevés összejöveteleken (családon belüli étkezést nem sorolom ide, mert ugye, ahány ház annyi szokás, szóval ott úgy eszenek és azt, amit csak szeretnének.) Sokkal értelmesebb és egészségesebb dolog lenne, ha lennnek vega ételek és azokon felül húsok..

2012. jún. 13. 21:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!