Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért hiszik az emberek hogy...

Miért hiszik az emberek hogy a vegetarianizmus diéta és nem egy életforma?

Figyelt kérdés
számomra életforma, gondolkodásmód, stb, és folyton azzal jönnek, mert nem vagyok egy nagy darab emberke, meg túl nagy étvágyú sem, hozzáteszem hogy húsevőként sem voltam az, hogy nem kéne diétáznom!!!!ááááá
2012. jún. 21. 22:31
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Kilencedik: azért légyszi ne általánosíts, nem minden vegetáriánus eszik húsutánzatokat, szójakészítményeket :) Én pl. egyenesen értelmetlennek tartom az ilyesmit. Ha annyira ízlik valakinek a bacon, akkor ne áltassa magát és maradjon húsevő.
2012. jún. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 fairi1 ***** válasza:
63%

reptilian bastards:


Szűz Máriám, egy gimnáziumi felelésen is meghúznának!

Ember fogazata gumós, olyan mint a disznóknak vagy csimpánzé azok is mindenevők!

gyomrunk erősen savas,és itt történik a fehérjeemésztés fő java, egy növényevőnek miért kellene savas ph?? Lsd szarvasmarha akinek a gyomrában zajlik a fermentáció, nem pepszint termel.

Féregnyúlvány csökevényes, ez pedig sok növényevőnél (nyúl) állatnál fontos része a növényi cellulóz lebontásában!


Neten levő baromságokat leszarom, én biokémia és állatszervezettani könyveket olvasok, nem mindenféle önjelölt táplálkozás "szakértő" ökörségét!


legerősebb bizonyíték hogy ember nem növényevő, hogy képes 100% állati eredetű táplálkozással teljesen egészségesen élni ( eszkimók)! melyik növényevő képes erre???

ám az ellentét is igaz növényekkel teljes értékűen képes élni! Szóval az ember anyagcsereútjai képesek mindkét szélsőséghez alkalmazkodni.


Növényi eredetű fehérjékkel is kielégítheti fehérjeigényt, de hússal sokkal egyszerűbb, sokkal optimálisabb!

Ember normális táplálkozása: gyümölcsök, zöldségek és hús!

Pl magas cellulóz és lignintartalmú (rostok) növények megemésztése/lebontása pl problémás, ebből is látszik nem specializálódtunk növényevésre!

2012. jún. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
én eszem állati fehérjét, mint tojás tejtermékek csak húst nem
2012. jún. 23. 20:15
 14/24 anonim ***** válasza:
30%

fairi1:


Tehát amit könyvekben olvasol, arról úgy gondolod, szentírás? Meg amit az iskolában tanítanak? És ami a neten van, az minden baromság?

Mennyi is az eszkimók átlag életkora?


"Növényi eredetű fehérjékkel is kielégítheti fehérjeigényt, de hússal sokkal egyszerűbb"

Ja, sokkal egyszerűbb etetni, felnevelni egy állatot, aztán megölni, feldolgozni és megenni, mint egy növényt leszedni és megenni...

Ajánlott film: [link]


"Ember normális táplálkozása: gyümölcsök, zöldségek és hús!"

Kihagytad a gabonaféléket és a tejtermékeket. De ez nem a normális, hanem az átlagos.


Én viszont úgy gondolom, hogy amit nem tudsz nyersen megenni, az nem egészséges emberi táplálék. Ha elédraknak egy tányér nyers húst és egy tányér nyers gyümölcsöt, melyikből lesz kedved enni? Vagy ha egy gyerek elé raknak egy élő nyulat és egy almát, melyikbe fog nagyobb eséllyel beleharapni, és melyikkel játszik inkább?

2012. jún. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 fairi1 ***** válasza:
47%

reptilian bastards


iskolában olyan kerül ami már kb 40-50 éve ismert! de sok dolog amit tanítanak már minimum 100 évet kiállta. Fogazat fix adat, metabolizmus fix adat, finomódik ne változni nagyon nem fog.

leírtak mellé valódi eredmények vannak, nem csak szóbeszéd vagy vki fantáziája, főleg úgy hogy nem is tudja csekkolni az adatait!

Bulvárlapokon azt írsz amit akarsz, ha nem igaz az adat, senki nem ellenőrzi. ha tankönyvben van hiba vagy uj felfedezés akkor következő kaidásban javítva lesz.


Inuit életmód:

[link]


Eszkimók 64-67 év, de az élőhelyüket se szabad elfelejteni, meg az orvosláshoz való hozzáférést!

átlagéletkorukról infó: [link]

de legtöbb már rezervátumban él, régi életformát nem űzi! Fő bajuk a modern társadalom peremén tengődnek, junk foodot esznek, modern nyugati betegségektől szenvednek, pl TBC.


neten sok baromság van, 35-40 év, honnan szedik költői kérdés. lehet 19. századi adat, amikor betört a modern európai betegség és kihalás szélére kerültek! Így hihető, de ennek semmi köze húsevéshez


Lehet ezen okoskodik, de egy növényevő állat képtelen lenne húson élni! Minimum mindenevőnek kell lenni! lehet linkelni forrásmegjelölés nélküli ismeretlen eredetű adarokat meg mondatokat, de a tény az tény marad. At ember MINDENEVŐ

2012. jún. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 fairi1 ***** válasza:
52%

jajj az előzőt, átolvasás előtt elküldtem, hemzseg az elírástól, no mindegy.


"Kihagytad a gabonaféléket és a tejtermékeket. De ez nem a normális, hanem az átlagos."

most már normális, régen, 7k évvel ezelőtt az volt amit leírtam. Az hogy a tejet felnőttkorban is tudjuk inni egy génmutáció következménye az állattartó embereknél

"..... sokkal egyszerűbb etetni, felnevelni egy állatot, aztán megölni"

ha tejterméket akarsz, akkor kell állattenyésztés, és az állatot előbb-utóbb le is kell vágni..

Te vegán vagy, semmi állati eredetű? Még a vegatáriánusok többsége is eszik-iszik vmi tejterméket amihez állattenyésztés kell.

Ám ez már nem az eredeti kérdéshez tartozik, hogy az ember "mievő", inkább ahhoz hogy lehet eltartani 7 milliárd embert a Földön úgy hogy természet is maradjon.


"amit nem tudsz nyersen megenni, az nem egészséges emberi táplálék."

szóját is fermentálni kell, meg jó pár tápnövénynél se árt egy előkészítés. Kukorica is megehető nyersen, mégis könnyebben emészthetővé teszi, főzött vagy előfőzött kukorica! babot nyersen eszed, vagy a borsód, sütőtököt??? A húst is meg lehet enni nyersen. Az isteni tatár beefsteak, na ez egy igazi étel , nyers darált hús.

2012. jún. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Nem csak a hibáktól hemzseg, hanem azt is elfelejtetted odaírni a végére: szerinted...


Egyébként nem vagyok vegán, sőt, másfél hete pl. paprikás csirkét ettem ebédre, igaz, félig-meddig kényszerből, és az első negyedévben még heti 2-3 alkalommal ettem húst.

A tehéntej viszont nem az emberi fajnak való, hanem a bocinak, és neki is csak addig, amíg el nem éri a születési súlya háromszorosát. Szóval tejet nem iszom, nagy ritkán sajtot eszem, de az is többnyire kecskesajt.

Lehet, hogy könnyebb egyes növényeket megrágni főzés/párolás után, és könnyebben emészthetőek lesznek, de lehet csinálni ún. zöldturmixot is nyers zöldségekből-gyümölcsökből.

Különben sokkal olcsóbb (amellett, hogy egészségesebb) a növényi étrend: pl. az étteremben, ahova járok, 350 Ft egy főzelék, egy levessel együtt 500-600 Ft-ból meg lehet ebédelni, míg egy húsos kaja 600-650 Ft, körettel együtt már közelíti az ezret, + még a leves, úgyhogy egy komplett húsos ebéd vagy 1100-1200 Ft átlagban.

2012. jún. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva én ezt a húsevő- nemhúsevő ellentétet nem értem.

Mit kell ezen filózni, nem kell bántani a másikat.

Én sem ettem húst már vagy 8 éve (najó most hazudtam, mert a múltkor megettem egy szöcskét, azt hitték a haverok azért nem eszem húst mert sajnálom a kis állatkákat közben meg nem), de nem értem Te is mit gondolkodsz ezen. Miben változott meg az életformád és a gondolkodásmódod miután abbahagytad a húsevést? Csak azért kérdezlek, mert nekem semmiben.

2012. jún. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 fairi1 ***** válasza:

"odaírni a végére: szerinted..."

bármelyik mondatot független forrásokkal (akár angol tudományossal is) alá tudok támasztok! egyiket se most találtam ki! Nem az én szerény véleményem!

Fogazat típusok, gyorstalpaló: [link]

"Szóval tejet nem iszom, nagy ritkán sajtot eszem, de az is többnyire kecskesajt."

ha nem vagy laktózérzékeny tejjel nincs baj, bocinak úgyse kell annyi. de ez se tartozik az eredeti kérdéshez!

"Különben sokkal olcsóbb"

ez teljesen más kérdés, ha nincs annyi pénz akkor olcsóbb lehetőség marad, mondjuk sokszor aszott, másodosztályú zöldséges ételbe amit ötször melegítettek már mennyi vitamin van más kérdés.


eredeti kérdés az volt ember növényevő vagy mindenevő. Mivel lehet szinte teljesen állati eredetű táplálékkal az élet,ebből következik nem lehet növényevő.

No már nagyon off ez itt, vitát befejezem, tedd fel külön kérdésként és akkor telelinkelem, minden szavamat!

2012. jún. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
47%

"Őszintén szólva én ezt a húsevő- nemhúsevő ellentétet nem értem. Mit kell ezen filózni, nem kell bántani a másikat. "

az, hogy ki mit eszik, és miért az az ő magánügye. Engem nem érdekel hogy valaki csak növényeket eszik, vagy csak kockacukrot törpehörcsög szemmel. Leszarom. Azon viszont be lehet, és kell rágnia a gondokodó embernek, amikor mindenféle selejtes agymenéssel próbálják alátámasztani a vegán életmódot. Ugyanis semmi fiziológiás működés nem indokolja a vegán diétát. Az egyszerűen hazugság, hogy az ember eredendően vegetariánus. Aki ezt állítja az tudtalan ostoba gyökér (végülis az vagy, amit megeszel :-).


Ami valid álláspont:

- nem szeretem a húst.

- sajnálom az állatokat. (a növényeket miért nem?)

- drága a hús. (háború alatt öreganyámék is 'vegán' életmódot követtek)

- nem fenntartható (világméretekben lehet, de magyarországra pont nem igaz)


De ha valaki azzal jön, hogy egészsgesebb, az hazudik. A KIEGYENSÚLYOZOTT állati fehérjét tartalmazó diéta jobb, mint a pusztán növényi, pláne, ha az ember sportol.

2012. jún. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!