Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért mondja azt sok vegetáriá...

Miért mondja azt sok vegetáriánus, hogy az ember növényevő?

Figyelt kérdés
Biológiailag a mindenevőkhöz tartozik.
2012. szept. 15. 16:09
1 2 3
 1/29 anonim válasza:
51%
Mert buták. Ha ránézel az ember fogára, tisztán látni, hogy mindenevő.
2012. szept. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 gelazso ***** válasza:
49%

mit mondjanak szerencsétlenek,mást?


egy biztos hogy hiányzanak a szervezetnek fontos anyagok ha csak növényt eszel

2012. szept. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Mondják azt, hogy az ember biológiailag mindenevő de ők nem akarnak húst enni.
2012. szept. 15. 16:19
 4/29 anonim válasza:
46%
Az első vagyok. Én sem eszem túl gyakran húst, de pl én miután megeszek akár egy kis darabot is, kiütéses leszek.
2012. szept. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
32%

Én se. Szníhúst nem. MAx virslit, vagy szalámit, akármilyen gáz is.

De sülteket vagy ilyesmit nem. MEgterheli gyomrom, nehezen emésztem, tele leszek utána sokáig...gyomrom is fáj. Elég havi párszor.

Még darálthús, nagyon pici, valami tésztában az elmegy.

2012. szept. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
39%

mert nem normálisak , azért

a hús kell a szervezetnek és kész

hiába lázadnak ellene hülye dumákkal , az természetellenes dolog , hogy nem esznek húst

2012. szept. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
98%

Én tisztában vagyok vele, hogy az ember mindenevő. Mégis vegetáriánus vagyok. Hogy miért? Mert egyszerűen kihányom a húst, rosszul vagyok tőle már kiskorom óta. Nagyon ritkán (kb. félévente) megkívánok egy szelet sonkát vagy ilyesmit.

Amúgy nem tudom, kitől hallottad, hogy szentül hiszi, az ember növényevő eredendően. Mert sztem aki ilyet mond, az hülye. Ha másból nem, hát a fogazatból elég egyértelműen kiderül. Az más kérdés, ha valaki elhatározásból, állatszeretetből vagy egyéb okból úgy dönt, nem eszik húst.

2012. szept. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
87%

A legtöbb vegetarianus nem idiota, hanem egyszerüen nem szereti a hus izet, vagy azt, ahogy az keszül.


2 eve vagyok vegetarianus, es tudom, hogy az ember eredetileg mindenevö. Evolucios folyamatunkban fontos szerepet jatszott a huseves. De a mai tudomanyos-technikai szinten mar könnyen megoldhato, hogy a szervezet szamara szükseges minden tapanyagot bevigyük hus nelkül, föleg ha tejtermeket fogyasztunk. Persze vegetarianuskent nagyon oda kell figyelni a valtozatos taplalkozasra.


Nem a huseves feladasa, hanem az a termeszetellenes, ahogyan a hust ma gyartjak. A vilagtörtenelem legnagyobb resze soran az emberek hetente-havonta egyszer ettek hust, ami egeszsegi szempontbol böven eleg. Afrikaban, Azsiaban sokfele ma is ünnep a huseves. Indiaban többszazmillio ember vegetarianus evezredek ota. Az elmult nehany szaz ev soran azonban, föleg Europaban es Nyugaton, egyre jobban divatba jön az, hogy hust hussal eszik az ember. Ez nem fenntarthato. Ez a termeszetellenes!


En nem azert nem eszem hust, mert nem izlik. Izlik. Nem azert, mert szerintem egeszsegtelen. Nyilvanvalo, hogy egeszseges, ha mertekkel esszük.


Protestböl nem eszem hust. Aki hust eszik, az szerintem csak heti egyszer-ketszer egyen, es kizarolag ökologiai farmokrol szarmazo termeket.

2012. szept. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
9%
Utolsó, akkor egyek a hét mindennapján karfiollevest borsófőzelékkel meg kenyérrel, ne hogy véletlenül túladagoljam a...FEHÉRJÉT?
2012. szept. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
92%

#9, nem, az nem lenne túl változatos étrend, hetente egyszer elég borsófőzeléket enni, de lehetőleg kevés rántással és olajjal készítsd, és ne fehér, hanem teljes kiőrlésű kenyeret egyél mellé.


Sajnos egy tudatlan idióta vagy. Nem a túl sok fehérje az egészségtelen, hanem a túl sok zsír és koleszterin, amit a pörkölttel meg az oldalassal zabálsz be.


Az előző hozzászólásom lényege az volt, hogy a hús (lehet) egészséges, de a mai magyarországi húsfogyasztási szokások nem azok; és ahogy és amilyen mértékben előállítják a húst, az sem az.

2012. szept. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!