Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Annak mi értelme, ha valaki...

Annak mi értelme, ha valaki mindössze csak azért lesz vegetáriánus, mert sajnálja az állatokat?

Figyelt kérdés

Ezt soha nem értettem. Aki azért lesz növényevő, mert a gyomra nem bírja a húst, undorodik tőle, stb., azoknál az embereknél értem az indokot. Habár úgy olvastam, hogy ők néha magukba erőltetnek egy kis húst.


Viszont az nekem érthetetlen, hogy valaki azért nem eszik húst, mert "jaj, szegény állatok így, meg úgy".

Persze, valamilyen szinten én is sajnálom őket, de őket azért tartják, hogy el legyenek fogyasztva. Ha pedig csak evésre "használják" őket, akkor azzal semmi baj nincs!

Ezzel lehet kikergetni a világból, mikor azt mondják a vegetáriánusok, hogy a húsevés barbárság... Könyörgöm! Akkor az ember a kezdetektől /az őskortól/ számítva végig egy barbár lény volt ezek szerint? Vicces.

De csak az ember a barbár? Pl. egy krokodil, aki szétmarcangol BRUTÁLISAN egy antilopot, az nem? Vagy pl. a kardszárnyú delfinek, akik egy nagy bálnaanyától alattomos módon elszakítják a kicsinyét? Ne jöjjön senki azzal, hogy azok csak állatok, és az ember más, ugyanis a kardszárnyú delfinek iszonyat intelligensek...


Ez a húsfogyasztás ellen való tiltakozás tök értelmetlen. Attól, hogy nem esznek húst a vegák állatszeretetből, attól még ugyanúgy leölik az állatokat és a hús iránt ugyanúgy lesz kereslet. Akkor már inkább meg kéne enni a már megölt állatokat /úgyis mindegy már nekik/, és nem siránkozni. Legalábbis én soha nem tudnám magam megfosztani pl. egy finom pörkölttől vagy rántott hústól, csak azért, mert "jajjjj, szegény, sertés..."


A hús szerintem mellesleg kell az emberi szervezetnek... Hallottam ilyeneket, hogy a tudatos vega életmóddal pótolhatók a húshiány okozta hiányosságok, viszont én ezt nem hiszem el. Szerintem azoknak van igaza, akik azzal jönnek ilyenkor, hogy az ember igenis mindenevő és nem véletlenül evett már az ősember is húst... A természet rendje, hogy a mi fajunk mindig is fogyasztott húst. És fogyasztani is fog, remélem...


2012. okt. 13. 04:53
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
61%

Menj el egyszer egy vágóhídra, és nézd meg őket, amig bemennek, egészen addig, amig kijönnek. Nem ér csalni, hogy én ezt nem birom nézni, hogy itt micsoda (vér) szag van. Nézd a szemüket, amikor rád néznek, hallgasd őket, mielőtt elpusztulnak.

Vagy menj el egy vidéki disznóvágásra. És nézd végig, hallgasd végig.

Ha te még utána is képes vagy húst enni...

2012. okt. 13. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim válasza:
44%

Tökéletesen igazad van


Talán azt akarják hogy elterjedjenek a vegetáriánusok vagy ez is csak egy üzlet és csődbe akarják juttatni a húsgyárakat


Ha minden ember vegetáriánussá válna attól még akkor is vadásznának a ragadozók a prédákra,nem hiszem hogy például az oroszlánok örülnének neki ha lekéne szokniuk a húsról


Amit az első írt az nagyon megható volt,én is azt kívánnám hogy bárcsak ne ennének állatokat az emberek,dehát ez van.Kérdéses viszont az is hogy mennyire egészséges a vegetáriánus életmód,de az már megint egy másik téma

2012. okt. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
30%

Első: a vegetáriánizmus csak egy divat. Nem törődnek azzal, hogy a húsra szüksége van az ember szervezetének.

Amióta az eszem tudom, minden évben vágunk disznót, és nem sajnáljuk az állatot. Ami nem élvezet, az a vele járó munka és zsírszag. De legalább jó ételt tehetünk a család asztalára.

Amióta felnőttem, a baromfiak nyakát is én vágom el.

Nem kell kényeskedni.

2012. okt. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 kalmj ***** válasza:
25%
Régen volt egy "Meghökkentő mesék" című tévésorozat. Egyik részben felfedezte a tudós, hogy a növények is sikoltanak, amikor levágják, megvágjákőket. Meg amikor letépik a termésüket. Elgondolkodtató, hogy ennek mi értelme. Más az, hogy valaki nem bírja a disznó üvöltését, amikor lefogják és más az amikor az élő állatot még soha nem látó városi ember hisztizik. Arról már ne is beszéljünk, hogy hányféle állatkínzással lehet perbefogni manapság egy gazdát... Éljen a zenés légkonzis disznóól...
2012. okt. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim ***** válasza:
35%

Kedves #1!


"Vagy menj el egy vidéki disznóvágásra. És nézd végig, hallgasd végig."


Látom még te sem voltál disznótoron. Azért az az ember aki hónapokon át eteti a disznót kötődik hozzá, ahogy az állat is az emberhez valamennyire. Nem tudom láttál-e már olyat, hogy a gazda bemegy a disznóhoz, megsimogatja, erőszak nélkül kivezeti és egy ütéssel vagy (modernebb módszereket használva) lövéssel leteríti. Utána a disznó nem érez semmit, gyorsan ki kell véreztetni és fel kell dolgozni. Aki okosan és ügyesen csinálja, annál nem szokott visítani fél órán át a disznó.

Elhiheted, nem puszta örömből csinálják az emberek, sőt a pálinka sem csak azért szokott kelleni hogy ne fázzanak a résztvevők...

2012. okt. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
29%
Nekem volt egy ismim, aki azt hangoztatta, hogy "hűde nagyon vega vagyok, mert így sajnálja az állatot meg úgy". Kb addig míg rá nem kérdezem, hogy akkor miért hord bőrcipőt, na ott fagyott le.
2012. okt. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 anonim válasza:
37%
Mi is gyakran vágunk disznót, én nem merem ugyan elvágni a csirke nyakát, de csirkehúst szoktunk venni és enni. De az szerintem is hülyeség, hogy azért nem eszik húst, mert sajnálja az állatokat. Én nem szoktam disznóvágáskor arra gondolni, hogy szegény malac... De az olyan állatkínzást én is elítélem, amikor a delfineket lemészárolják, miután a sekély vízbe terelik őket, vagy a még élő medve talpát levágják és utána otthagyják elvérezni. De ez ugye nem függ össze a táplálkozással. A háziállatokat azért tartjuk, hogy megegyük őket. Azt a műsort én is láttam a növények sikítozásáról. Akkor most mit ehetünk: a növények és az állatok is éreznek, fájdalmat éreznek, amikor elpusztítjuk őket. Akkor tojást sem ehetünk, mert az abortusz is bűn...
2012. okt. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:
21%

Én hatalmas állatimádó vagyok, de még én is végig tudtam csinálni egy disznóvágást, annyi, hogy a lövésnél távolabb mentem és befogtam a fülem. De utána a feldolgozással már nem volt bajom, könyörgöm, az hús, a lételemünk és nem szenvedett a disznó sem. Pedig még csak falusi sem vagyok, hogy hozzá legyek szokva az ilyesmihez. :)


El kell fogadnunk, hogy enni kell és nem nyulak, vagy tehenek vagyunk, hogy legeljünk.

2012. okt. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
77%

Nem rohadt mindegy, miért nem eszik? neked ez miért fáj?? örülj hogy neked több marad, ennyi. Annyira elegem van már ezekből a támadó kérdésekből.

Olyan kérdéseket nem látni, hogy jajj, miért esznek állatot, én ezt nem értem...

de olyat folyamatosan, hogy miért nem esznek húst?

Ne másokkal foglalkozz!

2012. okt. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:
44%

Nagyon szeretem az állatokat, disznóvágásra nem tudnék elmenni, csirke levágást sose láttam még, nem is szeretnék, sajnálom a vadakat is a vadászaton

DE!!!

Én megőrülök hús nélkül!

Nem tudnék vega lenni, próbáltam kétszer is, de szörnyen éreztem magam, annyira éhes voltam, hogy a vasszöget meg tudtam volna enni, nem volt elég semmi zöldség, gabona, tojás, semmi, én hús nélkül éheztem.


Jó, nem éheztem fizikálisan, de iszonyú éhes voltam, és fáradt is, és a hajam is hullott, nem beszélve a hámló, száraz bőrömről.


Nem lehet pótolni a húst, mert az ember mindenevő, csak nézzétek meg, hogy hogy néznek ki mondjuk a "Raw Food" követők, az Auschwitzi deportáltak jobban néztek ki náluk.


Nem értek egyet a vegetáriánusokkal, mert hús nélkül szerintem nem lehet egészségesen táplálkozni.


Az meg már mindennek a teteje, hogy még mézet sem esznek egyesek, vegánok, mert "Bee slavery" azaz "Méh rabszolgaság" terméke, na elmentek a...


Ez már unatkozó picsogás.


Azzal viszont egyetértek, hogy az állatokat normálisabban kellene "kivégezni" a vágóhídon.

Jó, persze, mondhatjátok, hogy neki mindegy, mert úgyis meghal, de nem mindegy szerintem.


Az tényleg barbárság, ahogy "bánnak" ott az állatokkal, és az is, ahogy sok nagyüzemben a csirkéket tartják, stb...


Ez gusztustalan, amíg élnek, addig legalább éljenek normálisan, és haljanak meg méltósággal.


Mi meg megesszük őket, de sajnos az ember is "ragadozó", a fogazatunk is ilyen, mindenevő, nem lehet mit csinálni a természet ellen.

2012. okt. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!