Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A nem vegetáriánusokat miért...

A nem vegetáriánusokat miért zavarja az, hogy valaki nem eszik húst?

Figyelt kérdés

NEM PROVOKATÍV KÉRDÉS!!!!


Csak láttam, valamelyik nap feltettek itt egy olyasmi kérdést hogy a vegetáriánusok miért nem fogadják el más véleményét vagy valami hasonló.

Ott egész jó és kulturált válaszok születtek, úgyhogy kíváncsi lennék a másik oldal véleményére is hogy miért baj az, miért zavar az titeket ha valaki vegetáriánus és miért próbáljátok "megtéríteni" őket? :)


Az "evolúció húsevőnek alakított minket" dumát légyszi mellőzzük, normális és egyéni véleményekre vagyok kíváncsi normális hangnemben!


Köszi!



2013. márc. 16. 22:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
95%
Jó a kérdés! Amikor megtudják, h nem eszek húst (nem szeretem), akkor kivétel nélkül mindenki azt kérdezi, hogy 'Akkor mit eszel?' Miért, ők tán a hét minden napján naponta háromszor csak húst esznek? Fura...
2013. márc. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
71%

Nem zavar, csak kérdezem őket, hogy milyen ez az életmód. Örökös kíváncsi vagyok :)

Amúgy meg kedves első: én képes vagyok naponta 3x húst enni, reggel felvágottas kenyér, délben húsos kaja, este saláta sült hússal. (ez csak példa, de ritkán eszek olyat, amiben egyáltalán nincs hús)

2013. márc. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
89%

na igen, tőlem is mindig ezt a baromságot kérdezik, hogy "akkor mit eszel?" holott a sokkal több kaja van, ami nem hús, mint ami az...

az összes zöldség, gyümölcs, minden. a hús csak egy kis rész.

2013. márc. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
85%

Engem nem zavar, ki mit eszik. Viszont elvárom, hogy ha én elfogadom más szokásait, életmódját, hitét, akkor ő is fogadja el az enyémet. Én soha nem próbáltam vegetáriánust győzködni, hogy egyen húst, egyedül akkor szoktam visszaszólni, mikor a vegetáriánusok durván bírálják a nem vegetáriánusokat és megpróbálják a torkukon lenyomni az ő elképzelésüket a helyes táplálkozásról.

Mondjuk én ilyen témában nem is szoktam vitát kezdeményezni, például soha nem kezdenék valakivel beszélgetést a vegetáriánusságáról csak azért, hogy aztán ellentmondjak neki. Mindenki döntsön belátása szerint.

2013. márc. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
második: de ez az, hogy abban benne volt a kenyér, ebédnél a köret, gondolom nem magában eszed azt a húst, este meg a saláta. ez már mind nem hús, erre értem, hogy mi az, hogy "akkor mit eszel?" minden mást. a húsevő se szalonnát eszik kolbásszal, ott a kenyér, tészta, zöldség, stb.
2013. márc. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Jó, nem csak hús van, de akkor is gondolom, ha én eszek rántott húst krumplival, akkor te nem csak krumplipürét eszel.
2013. márc. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
4-es, én se mondtam soha senkinek, hogy ne egyen húst. viszont engem már hányan akartak rábeszélni, hogy de, egyek...
2013. márc. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
40%

Engem nem zavar, nem is érdekel.

De van ilyen ismerősöm és inkább az zavar, hogy rendre megpróbál kioktatni ezekről. Sajnos muszáj elviselni mert gyerekkori haverom felesége és még jobban zavaró főzni rá mikor hozzánk jönnek közös ebédre. Mert ő valami megaszuperhiper vegás és még tojást stb se eszik.


Nyaranta inkább oda rakjuk a székét az a bokor elé ahova a kutya szokott pisálni hadd válogasson :)

2013. márc. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
60%
utolsó, ha csöndben maradtál volna, bölcsebb lettél volna.
2013. márc. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim válasza:
92%
Mindenki azt eszik amit akar. Engem legalábbis nem zavar ha valaki vegetáriánus, vagy nem az. Senki sem egyforma, mert valaki a húst szereti valaki inkább a zöldségekre hajt. De szerintem ez természetes.
2013. márc. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!