Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mióta vega lettem fogyok. Mit...

Mióta vega lettem fogyok. Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
Nem vagyok egy édesszájú, ezért nem nagyon eszem édességeket, főleg zöldség-gyümölcs, müzli, puffasztott rizs/búza, tejtermékek, tojás meg kevés pékáru. Mit esznek még a vegák, amivel biztosítják a napi bevitelt?
2013. márc. 25. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Vegetáriánus vagyok több, mint 20 éve, ennek ellenére borzasztó lemondások árán tudom csak tartani a súlyomat (miután pár éve fogytam 16 kilót, 102-ről 86-ra). A sajtok, tejtermékek, tésztafélék, hüvelyesek (bab, lencse), magok (dió, mogyoró), natúr gyümölcsök, aszalt gyümölcs, méz stb. képesek hízlalni ezerrel...
2013. márc. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyél több pékárút, tésztaféléket az hízlal :D Bár nem hiszem hogy alapból azért fogynál mert nem eszel húst..nincs itt valami más a háttérben?:/
2013. márc. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Húú az első vagyok félre értettem,az a baj hogy fogysz?akkor is a fehérje a kevéd szerintem...
2013. márc. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én simán tudtam hízni, lassan, de biztosan...


Rengeteg szénhidrátgazdag és laktató étel van a pékárun kívül ugyebár, tészták, hüvelyesek, köles, rizs, krumpli,

olajos magvak, zsiradékok.


Egy sima vega szinte semmit nem adott fel, csak pár húst és zsírt, annyira könnyű bevinni a szükséges kalóriát :D

Persze ha az ember már kizárja a szénhidrátban és zsírban gazdagabb ételcsoportokat, vagy válogatós, vagy nagyon keveset eszik, akkor már lehet, hogy nem olyan egyszerű.

2013. márc. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Igen, ez utóbbi jellemző rám is, meg hogy suli mellett nem nagyon van időm azzal foglalkozni, hogy mit egyek/hétközben főzzek magamnak. Ez a fehérje-dolog jó ötletnek tűnik
2013. márc. 25. 18:56
 6/6 deadly108 ***** válasza:

ne puffasztott dolgokat egyél, reggelire jó, de nem teljes tápértékű, inkább ajánlom a joghurtos rizst, reggelire. külön megfőzöd egy csipet sóval a rizst (még este és hagyod kihűlni), valamilyen gyümölcs. és joghurt. vagy lehet sósan nyilván gyümölcs nélkül.


Csicseriborsó, mungóbab leves (dhál) ezek sok fehérjét tartalmaznak és sósan elkészíthető.


A gabona amit eszel, legyen teljes kiőrlésű, ne fehér felfújt kenyér. Amikor szétfinomított dolgokat eszik az ember a gyomra tele van, de a szervezet éhezik.

2013. ápr. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!