Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ti mit gondoltok erről?...

Ti mit gondoltok erről? (progresszív, hosszú)

Figyelt kérdés

Az emberek butaságnak tartják a vegetarianizmust, az evolúcióra hivatkozva, az anyatermészet ilyenre gyártott, így kell viselkednem alapon... De ha ezt az elvet vallom nem pucéran kéne mászkálnunk, meg akkor már a húst is nyersen ennünk? hiszen a természet nem süti elő nekünk.... Az ember nem a döntései alakítják, hogy formálja a világot jobbá maga körül? Ahogy tudatosodik, lesz egyre kevésbé pusztító a környezetével?

Ami kicsit megijesztett, az az hogy olvastam egy cikket tegnap a neten, ami szerint 100 év múlva a föld lakossága eléri azt a szintet (az exponenciális népességnövekedés miatt) ami miatt kipusztulhat táplálékhiány miatt az emberiség. Ha nem is empátiából, és/vagy a nagyobb harmóniára törekvés végett, de ilyenkor nem fut át a húsevők fején hogy a fajfenttartás végett mégis vegák legyenek? Bizonyított tény, hogy az állattartásból jóval kevesebb mennyiségű táplálék származik mint a ráfordított és /vagy helyette folytatható növénygazdálkodásból.

A kérdésem kiírása inkább történt ijedtségből mint agresszióból... A sok fiatalt elnézve ilyenkor biztos előbb nyúlnak a háborúhoz mint az életmódváltáshoz......

Lehet rossz a kategória és inkább társadalmi vonatkoztatású a kérdés, de Ti mit gondoltok erről?



2014. szept. 11. 10:58
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
38%
Egy jo forro marhahusleves kicsit megnyugtatna...
2014. szept. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
X'DDDDD
2014. szept. 11. 11:13
 3/32 anonim ***** válasza:
21%

Nem fut át a fejemen, hogy vega legyek. Az ember mindenevő, tehát húst is megkívánja a szervezete. A szója,amivel pótolják a húst, rákkeltő.

Hogy mi lesz 100 év múlva, azt nem tudja senki. De ha élelmiszerhiány lesz, akkor növények sem lesznek. A növénytermesztéshez is kell az állati trágya.

2014. szept. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
A trágyázás jogos, bár nemhiszem hogy sok kellene, nem csak állati trágyázás van, de növényi is a komposztálással, bár ehhez nem értek és jogos.:D Köszi a válaszod, ment a zöld pacsi ^_^
2014. szept. 11. 11:25
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
A húst nem kell szójával pótolni, nem létfontosságú. És csak mert az ember mindenevő, még nem KELL mindent ennie. Növények nélkül meghalnánk, de a húsevés csak egy lehetséges opció. Ami pl. tök jól jön a hegyekben élő népcsoportoknak, ahol alig terem meg bármi. De még ők is inkább legeltetnek és a tejet hasznosítják, és csak ritkán vágnak le állatot.
2014. szept. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom bármilyen hüvelyes, és olajos magvak rendszeres fogyasztásával pótolható a bevitt létfontosságú fehérje, zsír, vitamin amit egyébként állati forrásból szereznénk. Én 3 éve vagyok vegetáriánus, és azt leszámítva hogy vérszegény vagyok a vashiány miatt (amit a buta fogyókúráim miatt rosszul összeállított étrendem miatt alakult ki), egész fittnek és egészségesnek érzem magam. :P Utolsónak ment a zöld pacsi természetesen x'D
2014. szept. 11. 11:40
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, a húst nem kell szójával pótolni. Én nem is gondolom, hogy pótolom, egyszerűen csak másból viszem be a fehérjét, a hús nekem sosem volt napi élelmiszer :)

Evolúció... Ezt is leírták már, de az ember igenis választhat, meg tud élni tisztán növényi és gyakorlatilag csak állati táplálékon is, bár ez utóbbi elég extrém, valószínűleg sokunknak nagy problémái lennének, ha hirtelen rákényszerülnénk.

Én mint hedonista, amúgyis nagy ívben teszek arra, hogy mit kell mások szerint ennem, azt eszem, amit jónak érzek és szeretek. De ezt meg is tehetem, mert ember vagyok, remekül el tudok élni hús nélkül, s az még csak a kezdet, elég sok táplálékcsoport nem vagy csak nyomokban található meg az étrendemben, de a szükséges tápanyagokat így is be tudom vinni, elég egyszerűen.


Egyetértek a kérdezővel, krízis esetén háborúhoz nyúlnak s nem az életmódjuk megváltoztatásához. Pedig való igaz, hogy egy kiló húshoz rengeteg kiló növény, víz, kőolaj kell manapság... Ja igen, a peak oil miatt lehet, hogy hamarabb lesz éhínség és háború, majd meglátjuk.


Én sem értek egyet azzal, hogy ennyire húsról szól az étkezés. Ha valaki szereti s igényli, az egy dolog, de tuti, hogy sokan csak azért esznek húst, mert azt kapnak otthon, iskolában, munkahelyen, nincs megfelelő választék, s a társadalom is valahogy azt mutatja, hogy hús nélkül mit is ehetnénk... Akinek mindegy, az igazán ehetne növényeket és tojást, biztos vagyok benne, hogy sok esetben jóízűbbeket tudna enni. Akár több szempontból is, bizonyára van, akinek igenis fontos az állatokkal való bánásmód, de túl macerás lenne lemondania a húsról. Viszont egy kínálkozó húsmentes alternatíva tetszene neki.


Azért van fejlődés, egyes helyeken még egész értelmes vega ételek is vannak, sőt, a világban még nyersvegán helyek is nyílnak :) Ez jó. Különösen, hogy egy mindenevő lazán tud enni húsmentesen s bizonyára sokuk igényli is olykor.

2014. szept. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm az átfogó választ!:D
2014. szept. 11. 17:39
 9/32 anonim ***** válasza:
69%
Ez a száz év múlva dolog... Nem is tudom. Én úgy gondolom, száz év múlva a legkisebb gond lesz az, hogy ki mit eszik. Addigra már biztos vagyok, hogy a nagy piros gombot meg fogja nyomni valaki.
2014. szept. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
62%
Az ember mióta elért egy bizonyos fokú intelligenciát egyedülálló módon választja az étrendjét. Semelyik más faj rajtunk kívül nem él olyan táplálékon amit nem tud szerszám nélkül megszerezni és bármiféle manipuláció nélkül megenni. Ha ebből indulunk ki a húsevés választott, de általunk, a természet biztosan nem szánta a mi fajtánknak. Az evolúció hülyeség, a jelenlegi kutatások szerint, amire a ma divatos paleos cikkekben is hivatkoznak az ember már ilyen felépítésű volt mikor még nemigen evett más húst a férgeken, rovarokon kívül. A tejcukrot tanulták meg a szerencsésebbek lebontani, más evolúciós változás nem történt.
2014. szept. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!