Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegánok süteményeket sem...

A vegánok süteményeket sem esznek?

Figyelt kérdés
Amik eszembe jutnak, azokba mind kell tojás. Van esetleg olyan esetleg, amibe nem, vagy azt teljesen kihagyják az étrendjükből?

2015. máj. 1. 22:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ahol lehet kihagyják, vagy helyettesítik.
2015. máj. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Rengeteg süteményt el lehet készíteni tojás és tejtermékek nélkül (növényi tejekkel, tojás helyett őrölt lenmaggal), megoldják ők maguknak így.
2015. máj. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Igen a tejet azt tudom, hogy lehet növényi tejjel helyettesíteni (már én is ezt használok). A tojás az viszont nagyobb fejtörést okozott, hogy mivel lehetne helyettesíteni.

Köszönöm a válaszokat!

2015. máj. 1. 22:30
 4/15 anonim ***** válasza:

Dehogynem esznek.

A tojást sokszor lenmaggal helyettesítik, de a chia mag is lehetséges alternatíva. De nyugaton más van tojáspótló meg mindenfélepótló a vegánoknak...

2015. máj. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

DE esznek.

Nem minden süteménybe kell tojás, sokmindennel lehet helyettesíteni egyébként, magokkal vagy banánnal szokták.


Ma már sok kávézóban lehet kapni vegán süteményeket is, nyugodtan próbáld ki, ha érdekel.

2015. máj. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
19%

A valódi vega nem is töri magát olyan sütik készítésében amibe kell tojás vagy tej, és azt a hozzávalót amit nem eszik, hogy helyetesitse.

Rengeteg süti létezik amibe egyik sem kell.


A muzulmánok nem esznek disznó húst és nem is akarják helyetesíteni, mert van még másik fajta hús éppen elég.

2015. máj. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
49%

Igaz, a banánt is hallottam már tojáshelyettesítésre...


#8: Szimpatikus hozzáállás, bár van, aki szereti a maga képére formálni mások ételeit, nekem azzal sincs bajom. Viszont sokan tényleg olyanok, hogy tojáspótló, tejszínpótló, vegán sajt, műhús... Ez egy szint után már nekem se tűnik normálisnak, én sima ovo-lakto vega koromban sem értettem, minek esznek álhúst még a sima ovo-lakto vegák is, amikor annyi étel van, amit ehetnének és aminek köze nincs a húshoz. De ha nekik ez tetszik (s a vegán kötözött sonka megformálása, az erős volt, amikor találkoztam vele)... Én meg piskótát sütök liszt nélkül és csokiszószt durván szénhidrátszegényen, van, akit ez is zavar.

2015. máj. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ha valaki vegán és sütisütésre adja a fejét, nos tej és tojás helyettesítésre is van megoldás, bár kétségtelen többe kerül egy ilyen sütemény elkészítése. Szerintem a vegánok általánosságban ritkábban készítenek süteményt, inkább frissen fogyasztanak főleg gyümölcsöket. De egyébként tej helyett ott vannak a növényi tejek, tojás pótlására lehet kapni tojáspótló port is...

Mondjuk az imént még eszembe jutott az a gondolat is, h szerintem sok vegetáriánus áttérne akár végleg a vegán táplálkozásra, ha ezek a helyettesítők olcsóbbak lennének. Például megveszel 1 liter tejet 180 Ft-ért, míg 1 liter mandula- vagy szójatej 500-800 Ft. Vagy mondjuk veszel 10 db tojást 300 Ft-ért, míg egy doboz tojáspótló por 5x annyiba kerül.

És szerintem sokan azért nem térnek rá a vegán életmódra, mert szeretnek főzőcskézni és mondjuk megfőzni egy pudingot, vagy palacsintát sütni csak vegán összetevőkből, jóval többe kerül mint hagyományos módon megcsinálni.

2015. máj. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%
Nem hiszem, hogy drága lenne vegán módon enni. A tojáspótló len olcsó, növényi tejet simán lehet csinálni otthon kókuszból elég olcsón, a zöldséges ételek sem drágák szezonban... Lehet drágán vegán módon enni, ahogy pl. lehet drágán paleózni is, de nem muszáj...
2015. máj. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A tojáspótló por nagyrészt kukoricakeményítőből és szentjánoskenyér-lisztből áll. Tehát felesleges ilyet venni drágán, magunk is készíthetünk. Tojás pótlásra jó még a szójaliszt, csicseriborsóliszt (de elég intenzív ízű), az őrölt lenmag is, vagy egy banán, vagy almából készített pép is.
2015. máj. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!