Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Akik épp próbálnak/próbáltak...

Akik épp próbálnak/próbáltak már vegetáriánussá válni: miért akarjátok és mikor, mennyi húst esztek?

Figyelt kérdés

Azokhoz szól a kérdésem elsősorban, akik éppen most próbálnak kevesebb húst enni vagy teljesen vegetáriánussá válni. Mikor és mennyi húst esztek mostanság? És mi az oka, hogy elkezdtétek?


Akik pedig szerettek volna, de nem sikerül: mi volt az oka, hogy nem sikerült lemondani róla?


(Előre szólok, hogy provokálni, vitát szítani nem szeretnék. Nem arra irányul a kérdés, hogy mi az egészséges, ki eszik rosszul és ki jól vagy, hogy ki mennyire szakértő táplálkozástudományos.)



2015. máj. 6. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:
48%

Én annak idején egyszerűen abbahygtam, nem voltam benne fokozatos. Az oka az volt, hogy sajnáltam az állatokat.


Már nem sajnálom őket :D

2015. máj. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

Én két hónapja mondtam le teljesen a húsról. Már gyermek korom óta nem szeretem a húst, és soha nem is ettem szívesen. Csak azért ettem, hogy "megfeleljek másnak" és ne halljak szöveget. Mindezek mellett az állatok legyilkolásával sem értettem egyet. Képtelen voltam felfogni hogy tud valaki megenni egy ártatlan állatot, aki nem rég még kint szaladgált.


Most értem meg arra, hogy a talpamra álljak, és határozottan kitartsak az elveim mellett. Kicsit sem bántam meg. Azota önmagam vagyak, és nem kell nap mint nap bebeszélnem magamnak, hogy a hús kell, arra szükség van. Most már csak azt eszek, amit tényleg szeretek. Nem tudom elképzelni, hogy valaha újra húst egyek.

2015. máj. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

Nem teljesen tartozom ide, de úgy havi egyszer eszem húst, azóta, hogy abbahagytam a jópár évig tartó vegaságot. Amivel semmi bajom nem volt, most is menne, de nekem annyi belefér, amennyit és amilyen húst eszem. A nagyüzemi állattartásról ma sincs jobb véleményem, mint rég.


Az ok? Sokféle. A bolti hús többnyire totál ízetlen és írtam a nagyüzemi lelkiismereti dolgokat...

A gyakoriság pedig pont kellemes számomra. Ha bárki rákényszerítene a napi húsevésre, szerintem egy héten belül évekre vega lennék megint :D. Azért lettem az anno, mert nem bírtam, hogy minden vasárnap hús van, ráadásul csirke. Nem szeretem a sovány húsokat.


Ami akadályoz... A hedonizmus az egyik, s az a másik, hogy kezdő ketogénezőnél, aki tejterméket se igen eszik, kicsit leszűkülnek a lehetőségek. A hús ezt színesíti. De miután belejön az ember, erre sincs szükség.

Plusz nem akarok vega lenni, csak egy icipici fokkal tartom jobbnak a jelenleginél. S szerintem jobb pl. egy rendesebb házi hús, mint a bolti sajt fogyasztása... Lelkiismereti szempontból is. Az öléssel akkora nagy bajom nincs, mint a nem megfelelő állattartással.

2015. máj. 7. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én dolgoztam egy ideig tehenészetben. Azóta sem húst, sem tejtermékeket nem eszem. És mondanom sem kell, hogy már másik munkahelyem is van. Borzasztó életük van. És az átlagember ezt nem tudja. A reklámokban futkároznak a mezőn, de a valóságban a falat bámulják egész nap, állnak a szarban, naponta többször vasvillával áthajtják őket fejni, ha nem akarnak rúgásokat is kapnak. A borjaikat azonnal elveszik tőlük, ami nagyon rossz mindegyiknek, sokat bőgnek még utána. Közben meg annyira jó fejek. mindegyik másmilyen. De mindegyik hálás egy kis vakarászásért. Nekem nem okozott nehézséget a lemondás, mert lelkiismeretfurdalásom lett volna, ha támogatom a fogyasztásommal ezt az egészet. Aki tud főzni, az feltalálja magát, egyébként meg rengeteg segítség, receptblog is van a neten.
2015. máj. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kiskoromtól fogva nagyon ritkán ettem húst (max. hetente), igazából sosem szerettem. Aztán 12 éves korom környékén egyik nap úgy döntöttem, hogy ezután már annyira sincs szükségem. Azóta nem eszek húst (most 19 vagyok) És nem is hiányzik.
2015. máj. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!