Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért nevezik a vegetáriánusok...

Miért nevezik a vegetáriánusok "húsevőknek" azokat az embereket, akik esznek húst is?

Figyelt kérdés

Szerintem ez egy ellenséges megnyilvánulás a vegetáriánusoktól.

Például én sokkal több növényi táplálékot eszem, mint húst, a hús csak egy része a táplálkozásomnak, van olyan nap, amikor nem is eszem húst, akkor miért lennék húsevő?


Az a húsevő, aki semmi mást nem eszik, az oroszlán húsevő, de az az ember, aki mondjuk naponta eszik húst is, az sem húsevő, mert eszik növényi eredetű táplálékot is.


Mind emellett a vegetáriánus sem növényevő ( most másik oldalról megközelítve ), inkább gyümölcsevőnek mondanám, mert nem tudja az ember megemészteni a cellulózt, szóval, ha füvet, meg levelet enne, meghalna, csak növényi részeket tud megemészteni, szóval a másik oldalról is van ellenségeskedés...



2015. máj. 18. 17:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Én a húsevőt mint kifejezést növényekre ill. dinókra mondom. :)
2015. máj. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Néha keresi az ember a szavakat s ha pont a húsevés, hús nem evés a téma, akkor könnyen jön a húsevő :) De én is helyesebbnek tartom a mindenevőt, többnyire azt használom. Az se pontos, az emberek egy csomó mindent nem esznek, pl. cellulózt tipikusan nem... S mindenevő-e az, aki nem eszik növényt? Na ezért mondhatok húsevőt, ami igazából húst is evőt jelent, szerencsétlen kifejezés, elismerem. De nincs tökéletes és néha pont arról az elemről van szó.

Ha kifejezetten ragadozókról akarunk beszélni, ott a ragadozó szó. Bár lehet egy állat dögevő is...


A vegetáriánus nem növényevő (csak a vegánok, bár van, akinek a vegák egyenlők a vegánokkal, nem tiszta a dolog) és főleg nem gyümölcsevő. A ketogén diétán élő vegák egy része valószínűleg nagy ívben kerüli a gyümölcsöket...


Ellenségességet nem látok benne, inkább pontatlan kifejezés. S nemcsak vegák használják ezt a szót így. Én csak tudom, elvégre velem is előfordul nagyritkán.

2015. máj. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Szemlélet kérdése. Sok "húsevő" mondja azt, hogy növényevők vagyunk, holott eszünk sokan tejtermékeket, tojást is. Ennyi erővel mi is mondhatjuk, hogy húsevő, nem?
2015. máj. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Utolsó, ezért is hoztam fel mindkét példát, hogy akik esznek húst, azok is ellenségesen állnak a csak növényt evő emberekhez ( ami szintén nem igaz ).

Köszönöm egyébként a válaszokat!

2015. máj. 18. 20:44
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt általában nem úgy értik, hogy húsevő=csak húst evő, hanem olyan ember, aki húst is eszik. Nyilván a húsevő kifejezés biológiailag mást jelent, de általában ők erre értik. De egyértelműen helyesebb a mindenevő vagy omnivor kifejezés.
2015. máj. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan "vegyes táplálkozású"-nak mondják (a vegetariánusok is, a "nem-vegetariánusokat") de ez egy kicsit hosszú és körülményes kimondani/leírni, főleg ha egy szövegben többször ismétlődik. Néha a szóismétlés elkerülésére is kellene valami egyértelmű de frappáns szó. (Van jobb?) Adott szövegkörnyezetben persze mindenki érti, hogy a kissé túlegyszerűsítő "húsevő" is erre vonatkozik, senki nem gondol az oroszlánra. :)
2015. máj. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Csak már sok helyen, általában vitatkozások közepette olvastam ezeket a kifejezéseket, általában pejoratív formában. Kulturált beszélgetések során nem jött nagyon elő.
2015. máj. 19. 12:19
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Pedig előjön, én mindig kulturáltan beszélek a nem vegákról :) Lélekben ugyan a másik oldalon állok inkább, de önmagában a húsevéssel sincs bajom, akkor nem ennék húst sosem, ugyebár.

A növényevőben sem látok semmi pejoratívat. Ha tény, akkor tény, ha nem, akkor hibás elnevezés. Persze sokmindent lehet írni pejoratívan s van, aki azt is annak érzi, amit épp nem úgy mondtak, talán múltbeli dolgok, talán túlérzékenység miatt... Nehéz kommunikálni, hiszen mindannyian kicsit máshogy értjük ugyanazokat a szavakat.


A növényevő nekem teljesen semleges. Ha azt mondod, salátazabáló, na az már kissé pejoratív :) Bár nekem inkább idióta dolog, ha olyanokra mondják, akik millió dolgot esznek, épp csak húst, állati hájat s efféléket nem.

2015. máj. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mindenevők vagyunk
2015. máj. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
38%
szerintem is mindenevők vagyunk alapvetően, ezen belül vannak akik a vegetáriánus életmódot választják, növényevőkké válnak. ennyi
2015. jún. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!