Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Gyerekkori barátnőm két...

Gyerekkori barátnőm két majdnem felnőtt kislányát látom vendégül egy hétvégére. Mindkét lány vegán. Mit adjak nekik reggelire, ebédre és vacsorára? Gyakorló vegánok, Ti mit esztek hétköznap ezekre az étkezésekre?

Figyelt kérdés

Két reggeliről és egy-egy ebédről, vacsoráról van szó.

Szeretném, ha nem hatna erőlködésnek és ha nem nyúlnék mellé a választásommal, hanem úgy étkezhetnének, mintha csak otthon lennének. Mit vásároljak?

Akár termék neveket is örömmel várnék!

Nagyon köszönöm!



#reggeli #hétköznapi vegán étkezés #egyszerű vegán étel
2015. máj. 22. 15:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Tudom ajánlani Stöhr Gréta videóit,valamint picit nézegess utána neten a hölgynek:) LifeNetworkon szoktam látni a műsorát,ahol vegán kajákat főz!
2015. máj. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]


Itt vannak eceptek is, ill. olyan hétköznapi ételek, amik megfelelnek a vegán étrend előírásainak.


Szerintem nem kell egy halom olyan cuccot vásárolnod, amit ti egyébként nem használtok, max szójatejet vagy rizstejet, bármelyik hipermarketben lehet kapni. Estleg padlizsánkrémet, az pl. reggeli pirítóshoz teljesen jó, friss zöldségekkel plusz banán pl. vagy más gyümölcs és szójatej vagy tea. Ha szeretik a gabonapelyheket vagy a müzlit, azt is adhatsz, zabkását gyümölccsel stb.

2015. máj. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem kérdezd meg barátnődtől, hogy mit szoktak enni, mert közöttük is vannak, akik pl esznek halat, tojást, de van aki azt sem.
2015. máj. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is meg kéne őket kérdezni, mert lehet, hogy némelyik növényt is kerülik, illetve nem szeretik... Ha én vegán lennék, akkor sem ennék pl. gabonát vagy szóját. Nem lenne nekem könnyű, de a nyersvegánoknak is megy :)


De a padlizsánkrém és a növényi tejek jó ötletnek tűnnek, csak ott is sokat számít az ízlés és hogy ki mit tart egészségesnek, szójatejet nem innék, a rizstej finomabb, de a kókusz- és mandulatej mindent visz, tuti nemcsak az én ízlésem szerint.


Friss zöldségek és gyümölcsök mindenképpen legyenek, de azt hiszem, ez elég egyértelmű.

2015. máj. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#3 a vegánok nem esznek állati eredetű cuccokat, max az octo-lacto vegetáriánusok


mondjuk ettől még meg lehet kérdezni az anyjukat, mit esznek

2015. máj. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat Mindenkinek!

Úgy látom, vegán még nem szólt hozzá, örömmel vennék egy "rutinos" válaszolót is! :)

2015. máj. 24. 16:00
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem kell extra hozzávalókkal készülni. Rengeteg olyan megszokott étel van, ami eleve vegán, vagy könnyen vegánosítható, ha elhagyjuk a tejet, tojást, vagy helyettesítjük valamivel. Növényi tejek, magtejek (pl. rizstej, zabtej vagy mandulatej. Növényi joghurt. A süteményekbe a tojás helyettesíthető banánnal vagy pépesre reszelt almával, vagy áztatott őrölt lenmaggal. Én tofut vagy szejtánt sem vennék vagy készítenék feltétlenül, ha még nem vagy tapasztalt, inkább jó kis zöldséges kajákat.
2015. máj. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!