Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » VEGÁNOK 💗 Hogyan...

VEGÁNOK 💗 Hogyan miért és hány évesen álltatok át erre a táplálkozásra?

Figyelt kérdés

//A családotok és a baráti körötök hamar elfogadta a döntéseteket?

//Van úgy hogy elcsábultok valami nem az étrendetekbe illő finomsággal?

// Minden tapasztalat, történet, recept, akármi jöhet. Vegán szeretnék lenni:)


//Ja de mielőtt elkezdené bárki hogy ennyi idősen ne legyek vegán, tudnotok kell hogy jobban értek az egészséges életmódhoz mint a legtöbb kétszer ennyi idős úgyhogy ne féltsetek vitaminok tápanyagok és egyebek kimaradása miatt, mindenről gondoskodom és mivel eddig is alig ettem húsokat és nem vegán kaját, nem lesz nagy váltás a szervezetemnek:) Egyébként a halat és tengergyümölcseit pont az egészségem érdekében és a "fejlődésben lévő szervezetem" miatt bent hagyom az étrendemben:)


16/L



2015. jún. 20. 13:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
28 évesen de csak vegetáriánusra.
2015. jún. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
45%

En 3 eves koromban hataroztam el magam, bar fogalmam sincs miert. A szuleim egy ideig nagyon probaltak tomni mindenfele hussal, tojassal sajttal, de vegul belattakd hogy az oklendezesen kivul semmi nem csinalok, szoval beletorodtek. Sosem ' csabulok' el. En azt tapasztaltam, hogy nagyon elcsesztem 3 evesen.. Brutalisan szornyu a verkepem, emiatt hetente jarok vervetelre es pirulakat szedek. Illetve kellemetlen ha elmesz egy baratodhoz, es az anyukaja keszit hust meg gorogsalit, en meg csak ulok hogy amugy vegan vagyok..

Bar alapvetoen az en esetem rosszabb mint a tied, mert en nem eszek tengeri bigyokat sem, es a zoldseget meg a gyumolcsok tobbseget se.

2015. jún. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%
Nagyon egészséges étrended lesz, de a hal az hús, nem mondhatod, hogy vegetáriánus vagy. Vegán pedig végképp nem leszel.
2015. jún. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Utolsó, tudom hogy ez így nem veganizmus de nem akarom kiiktatni a halat mert tudom hogy szüksége van rá a szervezetemnek. Kivéve ha itt valaki azt mondja hogy nem kell, nyugodtan félrerakhatom a halat is, nem lesz semmi bajom.

2015. jún. 20. 14:11
 5/17 anonim ***** válasza:
16%

"eddig is alig ettem húsokat és nem vegán kaját, nem lesz nagy váltás a szervezetemnek:)"


tehát ha eddig éhezett a szervezeted, akkor tökre rendben van ha továbbra is éhezik

2015. jún. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
A szervezetem eddig se ehezett es ez utan se fog. :)
2015. jún. 20. 16:02
 7/17 lencsefőzelék ***** válasza:
80%

A halat és a tenger gyümölcseit pont nem érdemes bent hagyni az étrendedben, a tengerek egyre szennyezettebbek, a tenyésztett halakat meg ki tudja, mivel etetik. Ha már halat eszel, akkor legfeljebb a gyorsfolyású hegyi patakok halai az egészségesek, azok természetes, kevésbé szennyezett táplálékon élnek.

Egyébként először vega lennék a helyedben (én is az vagyok), és csak később lennék vegánná. Gondolj bele, hogy egy vegánnak mennyi mindenről le kell mondania: a legtöbb csokit sem ehetik meg, mert majdnem mindegyikben van pl. tejpor. Egy sima rántott karfiolt sem ehetnél, mert abban is van tojás. Persze meg lehet csinálni a vegán változatát is, pl. a tojást növényi joghurttal helyettesítve, de arra akkor rá kell szánnod az időt. És a legtöbb helyre a saját kajádat kell vinni, mert elég kevés étterem van, ahol adnak vegán ételeket is. Ahol én élek, ott van 1-2 étterem, ahol lehet vega fogásokat enni, de ezekben a legtöbbször van tojás vagy tejtermék...

2015. jún. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
53%

Az, hogy nehezen tud étteremben enni az ember és nincs rántott cucc, nem hiszem, hogy gond annak, aki vegén akar lenni. Ez ezzel jár :)

Viszont a kérdező még vega sem akar lenni, így nincs is miről beszélni.

2015. jún. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
26%

Egyébként 17 évesen lettem vegetáriánus (nem volt nagy váltás, addig sem ettem sok húst, de nekem heti egyszer is irritálóan sok), sok évre. Aztán találkoztam a lazaccal és dobtam a dolgot, de azért abból sem tudnék heti szinten enni, igazából egy rendes lazacozás több hónapra szól nálam. Mivel a hús komplett elhagyása sem okoz semmi gondot, ha az ember normálisan eszik, ezzel nem volt gond (bár ma már máshogyan ennék, mint akkor).

A vegán étrend érdekel, de túl macerás lenne meglépnem, főleg, amióta beleszerelmesedtem a ketogén diétába. Megoldható a kettő egyben, de nem vagyok benne biztos, hogy hosszútávon egészséges is s egyébként is necces.

A veganizmus OK, csak ésszel kell csinálni, nem árt képben lenni a test igényeivel kapcsolatban s gondolom, némi kiegészítő sem árt, de ezt nem tartom akkora gondnak, hisz a mindenevők is szednek olyat, a mai világban kicsit más a helyzet, mint régen volt, a növények sem olyan tápanyagdúsak, mint voltak.

2015. jún. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
74%

Bocs, megint elfeledtem reagni valamire.

A nem legszűkebb családom a hús elhagyását sem bírta megemészteni :D Éveken át kérdezgettek, remélve, felhagytam ezzel a buta ötlettel.


Aki vega vagy vegán, az nem csábul el olykor-olykor, max. abbahagyja évek után. Ha elcsábul, megszűnik vega/vegán lenni, ezt nem szünetelteti az ember addig, amíg megeszik egy sonkás szendvicset vagy bármit. Kivételnek tekintem a kukacos cseresznye evését és azt, amikor az ember étrenden kívüli ételt eszik vagy komolyan éhezik, ezért tesz kivételt. Bár az étrendjét ezzel elrontja, lélekben azért (jajdehülyeszó, bocs) "tiszta" marad a szememben :) Ugyanez van akkor, ha önhibáján kívül eszik nem vega/vegán dolgot.

2015. jún. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!