Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok, nektek mennyi időbe...

Vegánok, nektek mennyi időbe telt átállni a teljes állati eredetű mentes dolgokra?

Figyelt kérdés
Én már fél éve próbálkozom, de mindig becsúszik valami véletlenül vagy mert megkívánom, ti nem voltatok így vele?

2015. okt. 27. 20:05
 1/10 anonim válasza:
37%

Az biztos, hogy nehéz, én már lassan 3 hónapja próbálkozom, közben volt olyan hogy 6 napig nem ettem semmit(próbáltam böjtölni). Mivel a lényeg azon van hogy kevesebbet is eszünk, nincs jóllakotság érzése ezért 2 dolgot kell tenni, ami érdemes:

1. el kell kezdeni sportolni! megmérték hogy a nyerskosztos atléták erői 30-40% nagyobbra emelkednek, mint húsevő társaik.

2. intenzív szellemi munkát végzel. magyarán tanulsz

le kell foglalnod magad, evés helyett, sportolni, vagy tanulni kell, bámultaos dolgokra képesek a nyerskosztosok, csak ezt a sok időt le kell foglalnod.

végezz el egy tanfolyamot, olvass könyveket, tanulj valami újat, vagy kezdj el sportolni, táncolni stb.

én is ezzel próbálkozok, most elsősorban szellemi munkával. kitartás!

2015. okt. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
25%
ha szellemi munkát vagy fizikai munkát kezdesz el végezni, idővel ebben fogod érezni a nyers koszt hatását, még kevesebb is lesz az alvásigényed, nem fáradsz el, superman leszel.
2015. okt. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
9%

Ne legyél vegán, mert semmi értelme sincs. Csak a saját szervezetedet basztatod vele, minden normális indok nélkül. Tudom, hogy ezzel nem leszek népszerű, de fontosnak találtam rávilágítani erre az apróságra. Tudod, hátha még nem történt meg.

Ha már ilyesmit akarsz, akkor legyél vegetáriánus, az legalább nem káros.

2015. okt. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
42%
Lehetsz vegán, hosszútávon megéri, DE ideje lenne belőle rendszert csinálni, hogy a szervezeted megszokja, akkor lesz nagyon jó!
2015. okt. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 dorcsuu ***** válasza:
64%

Én egyik napról a másikra lettem vegán, de te szánj rá annyi időt amennyit szükségesnek érzel! Nem mindenki egyforma, sokaknak nagyon nehéz a váltás.

Az első tippem, hogy nézz meg minél több dokumentumfilmet, edukáld magad a témáról! Az Earthlings, Cowspiracy, Forks Over Knives szerintem alap. Miután én ezeket láttam, nem az volt nehéz hogy ne egyel több húst/tejet/tojást/stb hanem hogy egyek!

A másik tippem, hogy egyél eleget! Amikor én először vegán lettem sokszor megkívántam mindenféle kaját mert túl keveset ettem. Észre se veszed, de a növényi ételek sokkal kevesebb kalóriát tartalmaznak, ezért jóval többet kell belőlük enni. Sok finom étel főzése is segíthet! Ha az agyad jóllakott és elégedett, nem fogsz mást kívánni :)

2015. okt. 29. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
nagyon egyszerű, csak azt kell enni amit a kecskék, és akkor könnyű leszokni.
2015. nov. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%

Egy-két választ olvasva csak tátom a szám. Komolyan, ha valaki nem vegán és nem néz utána a dolgoknak, akkor miért kell a te tudatlanságodat másokba sulykolni ? :) Másfelől, a hibás információk amelyeket birtoklunk másoknak átadni, nagyon rossz.

"Mivel a lényeg azon van, hogy kevesebbet is eszünk," Ez teljesen nagy tévhit. A veganizmusnak nem az a lényege, hogy kevesebbet együnk SŐT. Akik vegánok jóval többet ehetnek és nem kell attól tartaniuk, hogy elhíznak. A másik hatalmas nagy sztereotípia : "nagyon egyszerű, csak azt kell enni amit a kecskék, és akkor könnyű leszokni." Komolyan szerintetek aki vegán az csak salátán és zöld cuccokon él ? :) Ugyanúgy a nem vegánok is megeszitek a krumplit a rizst a babot a kukoricát a gyümölcsöket, de had ne soroljam fel az összes lehetőséget. Ha valaki a veganizmusra tér rá, akkor a leges legfontosabb, hogy TANÍTSD, FEJLESZD magad.

Írtad, hogy megkívánsz ezt azt és emiatt "visszaesel". Ha azokat a filmeket, amiket már előttem is ajánlottak, megnézed, úgy gondolom, hogy a sajtra a túróra nem úgy fogsz nézni ahogyan a nem vegán emberek. Te azt fogod látni benne, ami az igazság, hogy hány génmanipulált tehén halt bele abba, hogy elszakították a borjától, hogy ezek a borjak anya nélkül maradtak és mentek a vágóhídra. Azt, hogy vasak között kellett leélniük az életüket ( de ezt nem lehet életnek nevezni). Egy teljesen egyszerű példa. Ha a boltokban a tejrészlegnél meglátnál olyan dobozokat, amelyekre az van rá írva, hogy anyatej és egy anya képe is rajta van, akkor megvennéd ? Kiskorunkba volt szükségünk az anya tejre a fejlődésünk miatt és akkor is az édesanyánk tejére nem pedig tehén tejre.

A lényeg, hogy a kalória beviteled legyen magas, hiszen ettől nem elhízol, hanem ENERGIÁT NYERSZ. A zsír amitől hízik az ember, nem pedig a kalória.

Én senkit nem szeretnék megbántani, lenézni, hogy ha húst eszik. Viszont, ha tévesen informálod az embereket, az már nem jó. Azért mert te így látod nem jelenti azt, hogy az jó is. Nézzetek utána dolgoknak, mert anélkül könnyen mondhatja az ember a véleményét, a hasára csapva kitalálva dolgokat. :)

2016. máj. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ó és még azt kifelejtettem, hogy ezen nagyon jót nevettem, hogy a veganizmus az káros és semmi értelme!!!!!!! :DDDDDDDDDDDDDDD

Ha tényleg így gondolta a válaszadó, hogy nincs értelme annak, hogy nem akarunk részt venni ártatlan állatok embertelen módon való kivégzésébe és kínzásában (hiszen az életük nem egy leány álom) másfelől, hogy káros, hiszen elhagyom az olyan állati eredetű dolgokat amelyek az érrendszeri betegségek alapja és a rákosodást elő segítik és a szívinfarktusokhoz kézen fogva vezetnek.... HÁT IGEN TELJESEN KÁROS. :)

Tényleg, kérlek nézzetek utána a dolgoknak, mielőtt meggondolatlanul butaságokat írtok, mert csak magatokat minősítitek vele és éritek el azt, hogy hülyének nézzünk benneteket. (Nem áll szándékomba senkit sem megbántani, de tényleg ez az igazság, én sem megyek el olasz tanárnak, ha fogalmam sincs a nyelvről :) )

2016. máj. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Utolso valaszolo koszi, osszefoglaltal mindent amit en akartam, utana olvastam mindennek teljesen tajekozott vagyok a temaban es nen azt kerdeztem mi a velemenyetek a veganizmusrol, aki ertelmesen valaszolt pedig kszonom:)
2016. jún. 2. 21:03
 10/10 anonim ***** válasza:
A husrol es a tojasrol egyik naprol a masikra, a tejtermekekröl most szokom meg le. A lenyeg, hogy eleget kell enni teljes erteku növenyi etelekböl es igy kevesbe kivanod az allati termekeket. [link]
2017. ápr. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!