Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Most komolyan nincs Debrecenbe...

Most komolyan nincs Debrecenben egy normális vegán étterem?

Figyelt kérdés
Mindenhol kerestem már az interneten, de még csak a közelben sem találtam vegán éttermet, csak Budapest, Eger, meg Szeged. Nem jó helyen kerestem volna? Tudtok mondani esetleg ha van eldugottabb helyen?

2016. jan. 17. 14:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé valószínütlen, hogy lenne, mert nem lenne elég forgalma. Ugyanis kizárt, hogy Debrecenben annyi vegán éljen, hogy megérje nekik fenntartani egy éttermet - ahhoz ugyanis minden nap elegendö vendég kellene.


De sok "normál" étteremben is vannak vegán ételek. Ezen kivül a lakosság elég kis hányada az, aki vegán módon étkezik.

2016. jan. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
én sem nem vagyok vegén, csak simán vegetáriánus, viszont kipróbálnék egy ebédet növényi dolgokkal, növényi "hús"okkal stb.
2016. jan. 17. 15:08
 3/13 anonim ***** válasza:
68%

HA próbálkozni akarsz, akkor a legegyszerübb, ha saját magad készíted el (eleve csak az az egyetlen biztos mód).


Én már sokszor föztem vegán ételeket, szerintem nem igazán nagy probléma, csak a beszerzéskor kell odafigyelni, hoyg mit veszel.


A "növényi hús" alatt nem tudom, mit értesz.

2016. jan. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
#2 erre gondoltam: [link] :)
2016. jan. 17. 15:45
 5/13 anonim ***** válasza:
51%

Ezek nagyrészt egy csomó adalékkal dúsított, szójából készült "valamik", szerintem emberi fogyasztásra nem alkalmasak.

Ízre nem igazán közelítik a húst, álalgra szintén nem, leginkább kinézetre adnak valamennyi illúziót.


Ha vegán ételt akarsz, rengeteget tudsz készíteni, ami ízre is jó, és nincs tele ipari hulladékkal.

2016. jan. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

Kipróbálnád...

Adnál 50.000 ft-ot egy ebédért minden nap? (Mert ez ilyen költségekkel működik)


Na ezért nincs!

2016. jan. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
kicsit túlzol. akkor sem lenne ennyi ha mindenből kétszer rendelnél. megnéztem pár Budapesti éttermet és nem vészesek annyira az árak szóval..
2016. jan. 17. 18:32
 8/13 anonim ***** válasza:
76%
Linkeld be légyszi, hol dolgoznak növényi hússal, és melyik étterem az, ahol kizárólag növényi eredetű élelmiszerekből dolgoznak!!!
2016. jan. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%

Olyan ez, mint amikor a piacon a "bio" gyümölcsök esetén próbálják elmagyarázni, hogy a férgesség a biogyümölcsök sajátja és jellemzője!

Az is hülye aki mondja, meg az is aki elhiszi és megveszi!

A busz-pályaudvar mellett van(volt) egy Főzelék nevezetű étterem vagy kifőzde. Az jó vlt (és drága). Hogy meg van-e azt nem tudom. Meg a Kassai útból jobbra nyílt egy picike utca (a nevét nem tudom, talán Magyari) annak az elején is volt (van?) egy ilyen.

2016. jan. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%

Ebben a házban - volt. Most árulják a házat.

Sajnálom, én egy elképesztően finom sárgaborsó főzeléket ettem ott.

[link]

2016. jan. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!