Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok, vegetáriánusok!...

Vegánok, vegetáriánusok! Szoktatok húst, tejtermékeket helyettesítő, "utánzó" termékeket fogyasztani?

Figyelt kérdés
2016. febr. 5. 14:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
NEm.
2016. febr. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
Szóját, tufut, szejtánt szoktam.
2016. febr. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%

Ha húst akarnék enni, húst ennék. Egyszer nem bírtam a kíváncsiságommal és kipróbáltam egy "gabonahúst". Nem csalódtam benne nagyot, húsra nyilván nem hasonlított (húsra csak a hús hasonlít. az ízetleneket nem tekintem húsnak), ráadásul iszonyat rossz volt. Nem is értem, a növények finomak, hogy ronthatták el ennyire?


A tejtermékek is hasonlóak a húshoz: semmi nem hasonlít rájuk. Kevés kivétel van.

Tejpótlékot és túrópótlékot használok, de ezeknél sem érdekel, hogy nagyon hasonlítson az eredetire (sőt, azt kifejezetten nem szeretném), mindössze a szerepkör betöltése fontos. Viszont nálam a pótlék általában tojásból van, nagyon közel állok az ovo-vegasághoz. Tejet és túrót semmiképp nem eszem, sajt és vaj még előfordulhat, de ritkán és kevés. Na, azokra nem hasonlít semmi, akárki akármit is mond tojásfehérjéből, zöldségből vagy olajos magvakból kreált sajtpótlékokról. Általában finomak (be is kapom az egész adagot rögtön, pedig melósak), de sajtra éppúgy nem emlékeztetnek, mint a sörélesztőpehely (ami egyébként finom, bár inkább csak nagyon enyhe élesztős ízű. de bujkál benne valami kellemes íz is).

Túrópótlék kókuszból is lehet készíteni, az legalább vegán is :) De az étrendemben a fehérjebevitel megfelelő szintje miatt nem szabadulhatok el az ilyesmivel, nem elég nagy a kalóriaigényem... Ezért jobb nekem rá a tojásfehérje.


Tejfölre sajna semmi nem hasonlít, csak a tejföl. Azért nem gond, nem kell az embernek olyat enni, ami tejfölre hasonlít. Annyi mást ehetünk.


Az a humoros, hogy a pótlékokat azóta eszem, amióta életmódot váltottam, de az eredetieket előtte sem ettem sok, sok évig. Jobban tetszenek a pótlékok, plusz a kissé korlátozó étrendemben jól jön egy kis változatosság, még ha a tipikus alapanyagaim felhasználásával is készülnek az újfajta ételek.

2016. febr. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem.



Tofut szoktam, de mint ázsiai ételek összetevője, nem húspótló műkajaként.

2016. febr. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
Múltkor eljátszottam az ötlettel, hogy veszek füstölt tofut, de végül nem tettem meg, bár szerintem a tofu még elmegy, mint "helyettesítő, utánzó, húspótló". Viszont az ilyen halízű, májízű stb. "felvágottak", meg krémek nem igazán jönnek be. Ha olyat akarnék enni, akkor olyat ennék (ahogy fentebb is írták). :)
2016. febr. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy nem lehet felfogni kérdezők, válaszolók, hogy ezeknek NINCS HÚS ÍZE! Csupán a felhasználhatósága miatt veszem például én is!

Mert igen, néha jól esik egy szendvics, amibe gabonaszalámi van, van egy hotdog, amiben szójavirsli van.


Mit nem lehet ezen megérteni? Legalább 10 kérdést láttam erről ebben az évben, és mindenki értetlenkedik. Annyira unalmas.

2016. febr. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 lencsefőzelék ***** válasza:
100%
Néha eszem ilyesmiket, ha nincs kedvem saját készítésűt enni, vagy unom már. A vegán pecsenyezsír a kedvencem, de néha eszem barnarizses tönkölyhurkát vagy zöldfűszeres/magyaros tönkölyszeletet is, ritkábban használok szóját vagy szójagranulátumot a főtt ételekhez.
2016. febr. 8. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Vegazsírt én is eszem. Akkor is ettem, amikor ettem húst. Mert finom. Az enyémben kókuszzsír, szezámmag és napraforgó, fűszer van (s azt hiszem, pástétomnak nevezték a receptben, de nekem vegazsír. amúgyis >90% zsír. s még a vegák vannak bajban néha, hogy ketogén diétában miből vigyenek be zsírt. nekem inkább ellentétes problémáim vannak, mindig megszalad a zsír).
2016. febr. 8. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

én pl. vegetáriánus szalámit veszek.


másokkal is próbálkoztam, csakhogy én alapban azért nem eszem húst, mert mindig utáltam, úgyhogy nem igazán jönnek be.


zöldségfasírtot eszem, de az nem húsutánzat..


tofut is, meg egyszer kóstoltam tönköly"kolbászt" (csak mert olyan alakja volt...), az finom volt. nem húsutánzatnak eszem azt, amit eszem, hanem mert ízlik.

2016. febr. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 ElinorJ válasza:
Kedves kérdező! A vegetáriánus étrendben nem szerepel a húsfogyasztás. Egyes esetekben semminemű állati eredetű alapanyag sem. Én lakto-vegetáriánus vagyok, saját készítésű tejterméket eszem. És kizárólag saját tartásból származó tojást, ill. saját termesztésű zöldségeket-gyümölcsöket. A gyermekeim is ezt fogyasztják,húsevő kedvüket hússal elégítem ki.A szejtán tofu szója..... a megfelelő földrajzi környezetbe való táplálékok, hiszen ott a kevés hús miatt valóban pótlásra szorulnak.A vélemények között a "hús íze" gyakran szerepelt.Konyhafőnökként bizton állíthatom, hogy a magyarországon kereskedelemben vásárolt húsnak semmiféle íze nincs. A húsok kizárólag a megfelelő fűszerezéssel érik el a kívánatos ízeiket.Állagukat pedig a főzési technika határozza meg. A hús és a zöldség-gyümölcsfélék közötti különbség épp az ízek harmóniájában mutatkozik meg.Ugyanis utóbbiaknak fűszerek nélkül is van eltéveszthetetlen ízük. A lényeg hogy ne a mit nem eszem legyen a kérdés.Hódoljunk a kulináris élvezeteknek azon dolgokból amelyek örömet okoznak,a többit egyszerűen hagyjuk ki.A szervezeted úgyis igen gyorsan eldönti mire van avagy nincs szükséged.
2016. febr. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!