Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miert kivanom folyton az...

Miert kivanom folyton az edesseget? Mit tehetnek?

Figyelt kérdés

Nagyon sok edesseget eszek, es tudom, hogy nem jo igy de egyszeruen nem birom ki edesseg nelkul.

Kristalycukor,chips,csoki,napolyi,stb.... kb napi mennyisegben.

Ezt "ki lehet noni"?

Vagy valami betegsegre is utalhat?

Rosszul erzem magam edesseg nelkul.

19/L

Koszi.



2016. ápr. 22. 00:15
1 2
 1/12 anonim válasza:
57%
A chips nem is édesség xD
2016. ápr. 22. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 lencsefőzelék ***** válasza:
100%
Vannak egészséges nassolnivalók is. Olajos magvak, aszalt gyümölcsök (vagy a friss gyümölcs is jó), sárgarépa vagy más zöldség nyersen. Chipsből van pl. kókuszchips és zöldségchips is. Mozogsz rendszeresen? Ha rádtör az éhség, igyál egy kis vizet, és menj el futni vagy biciklizni.
2016. ápr. 22. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
20%
Inkább éhenhalnék minthogy egészséges kaját egyek
2016. ápr. 22. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha eszel mellete rendesen es ugyis kívánod a cukrot akkor az cukorbetegség előjele is lehet ,vagy IR. Egy vérvételre azert elmennék a helyedben csakhogy biztos legyel :)
2016. ápr. 22. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én is így voltam/vagyok veled, sajnos nem lehet kinőni, ha így nőttél fel és megszoktad akkor mindig édesszájú maradsz :( Annyi hogy kontrollálni kell, hogy egy nap mennyit eszel, mert kis mennyiségben nem gáz (mondjuk a fogaidnak nem tesz jót). Meg amin tudsz, ott "csalj" kicsit, én pl chips helyett azt a sós pufi vagy kuki nem tudom minek mondják, szóval azt eszem, meg light kakaó meg diabetikus nápolyi ilyesmik néhanap (mondjuk én azért eszek ilyeneket, hogy ne hízzak :D )
2016. ápr. 22. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

160kg voltam, gyakorlatilag szénhidrátot ettem szénhidráttal...

A nagymennyiségű szénhidrád boldogsághormonokat termel, így aztán függőséget okoz... Le kell szokni... Legalább olyan nehéz, mint a cigiről leállni, de le lehet és ha kibírod 4-5 hétig, utána már nem is fog hiányozni...

Keress egy glikémiás táblázatot és semmit ne egyél aminek magas a glikémiás indexe, kivéve a gyümölcs, ha nagyon édességre vágysz, egyél gyümölcsöt.

Mellesleg most 90kg vagyok... Még ez is sok, de ez már közel sem 160...

2016. ápr. 22. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Egyébként, ha sok cukrot eszel és egészséges vagy, az felnyomja az egekbe a vércukrodat, a szervezeted túlkompenzál, több inzulint termel, mint kellene, gyorsan eltűnik a vércukor és mikor leesik már jön is az édesség utáni vágy...


Csak ez hosszútávon nyílegyenes út a cukorbetegséghez...

2016. ápr. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Foglald el magad más tevékenységgel, mert a testi aktivitás endorfinok termelését aktivizálja, ami olyan, mint ha édességet fogyasztanál.

Igyál elegendő vizet. A teli gyomor nem fog kívánni utánpótlást.

Az egyszerű cukrokat helyettesítsd gymölcscukorral, pl. aszalt, vagy érett gyümölcsel, kis darab étcsokival, kis kanál mézzel, cukornélküli rágógumival, dióval. De ne mindet egyszerre.

Meglehet a szervezeted magnéziumhiányos, azért pótolni kell a megnéziumot abban dús élelmiszerekkel, fogyassz élelmiszer kiegészítőket (spirulina, króm).

Nézz utána a GYMNEMA SYLVESTRE STAR és GARCINIA STAR ayurvédás készítményeknek, melyek erősen az édesség-óhaj ellen hatnak.

2016. ápr. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én is édesszájú vagyok, szerintem sosem fog elmúlni, bár elvileg tudnék édesség nélkül élni, de nem akarok :)

Én a szénhidrátot nem kívánom, nekem kevés az ideális, talán ezért volt nagyon könnyű lecsökkenteni (ha nem is hirtelen extrém mértékben, mert azt még én sem bírtam), semmiféle hiányérzetem nem volt, viszont sokkal kevésbé voltam éhes és az édességvágyam is kikapcsolt (aztán persze visszajött, egy édesszájú hedonistánál az ilyesmi nem tart örökké. de nem kaparom a falat az édességért, csak jólesik).


Úgyhogy ki kéne próbálni, hogy legalább kevesebb gyors szénhidrátot eszel, az édességeid pedig jobb összetételűek, pl. normál cukor ne is legyen bennük, ha lehet.


Lehet betegség is, de csak ebből én nem gondolnám ezt. Makkegészségesen is simán voltak erősen csokis korszakaim, amikből csak egy durván szénhidrátszegény nap tudott kihúzni, ami másnál fordított hatású szokott lenni, de nekem bejött.


Mindenképpen étrendváltozásban gondolkodnék, aztán persze lelki okok is lehetnek, de rossz étrenden anélkül is elszabadulhat a pokol édesszájú embereknél.

2016. ápr. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#6: A gyümölcs sokaknak és sokszor jó lehet, az is finom, de vannak csokis édesszájúak, akiknek a gyümölcs az gyümölcs, nem édesség (bár a banánt és a datolyát annak tekintem. a mazsola sem édesség, csak alkatrész). Az édesség más s az általában kakaós :D Na, az ilyeneknek 1-2 kocka tömény étcsoki, kakaóba mártott vagy azzal elkevert banán, kókusztejes kakaó cukor nélkül, effélék jöhetnek szóba. Én a csokis meggyet is nagyon szeretem, saját olvasztott csokiszószba mártom a fagyasztott szemeket és nézem, hogy gyorsan megszilárdul a csokiszósz... Igen nagy élményt ad így pár meggy is (bár szerintem csoki nélkül is, odavagyok a meggyért).

Végső esetben vannak egész light s mégis finom kakaós sütik is.

2016. ápr. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!