Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Tapasztaltatok valami pozitiva...

Patricii kérdése:

Tapasztaltatok valami pozitivat amiota vegánok lettetek?

Figyelt kérdés
Én egyenlöre csak 80%-ban vagyok vegán, mert van amikor elfogasztok egy kis joghurtot vagy sajtot, de ritkán. 3 hónapja vagyok vegetáriánus, de eddig semmi pozitivat nem tapasztaltam. Lassanként áttérek vegán életmódra, de csak szép fokozatosan, habár eddig nagyon jól haladok. Ti mennyi idő után tapasztaltok valami pozitivat, negativat? És mi volt az ? :)

2016. máj. 26. 18:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
Egészségesebb így étkezni, de olyan nagy pozitívumokat nem fogsz észrevenni a mindennapi életedben, legfeljebb akkor ha laktózérzékeny vagy, vagy ilyesmi.
2016. máj. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%
Zöldet szarok, meg szóba állnak velem így a hipszterek.
2016. máj. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%

Bár nem vagyok vegán, szóval bocs, hogy írok, de... Nem mindenki tapasztal változást ilyenkor. Az is kérdés, hogy eddig hogyan érezted magad, mert ha remek egészségnek örvendtél végtelen energiával, nem látom be, mi tudna ezen javulni (nonstop eufória? bár az ketogén diétában szokott megjelenni állítólag) ;) Negatívat is csak akkor várnék, ha valamit rosszul csinálsz vagy ha valami oknál fogva a másoknak beváló étrend hozzád nem passzol.

Voltam sok évig nem vega s voltam sok évig vega. Semmi különbséget nem éreztem a kettő között, leszámítva a lelki könnyebbséget, hogy nem kell minden héten húst ennem. Másoknak pedig sok változás van. Nekem speciel a szénhidrátbevitel okoz óriási változásokat, a szénhidrátdús táplálkozás lenyom s éhessé tesz. Ha majd rövid vegán korszakokat tartok (érdekel ez az étrend, no. életmódot nem írok, az több, én csak enni fogok máshogyan, bizonyos dolgokra pedig akkor is figyelnék, ha húst ennék), azok szénhidrátszegények és zsírdúsak lesznek, hiszen nem akarom rosszul érezni magam.

Egyetlen valamirevaló nem növényi étel van az életemben (van 2 másik, de azokat olyan ritkán s keveset eszem, hogy mit sem számítanak), de az nagyon jólesik, nem hinném, hogy a vegán étrend már javítani tudna bármin, viszont több tudás szükséges hozzá, az én stílusomban nehezebb az egészséges, a testemnek minden szükségeset megadó növényi étrend. Az is számít, hogy mennyi a kalóriaigényed. Ha alacsony, akkor bármilyen étrenden jobban észnél kell lenni, de ha vegán étrenden nem ügyelsz, akkor különösen egyszerű hiányokat összehozni ebből-abból. A vegán sportolóknak ezért egyszerűbb pl. a fehérjebevitel: picit több kell nekik, de sokkal többet esznek, könnyebben összejön, főleg, ha ügyelnek rá, ami sportolóktól még jobban elvárható. A többi tápanyaggal is ez van, de fehérjéből nem minimális mennyiség kell s ha valaki nemtörődöm módon a rengeteg vegán szénhidrátforrásra koncentrál, akkor lehetnek gondok. Néha nem is értem az embereket. Esznek egy nagy szelet tortát, ami félig cukor, félig zsír, hogy jön össze nekik a megfelelő tápanyagbevitel, ha még a kalóriaigényük sem hatalmas? Amióta szálkásítok, bár az anyagcserém gyors és edzek is, elég óvatosan kell lépkednem a fehérjeszegény ételek közelében...

2016. máj. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
Igen, csak pozitívakat tapasztaltam. :) Megszűntek az emésztési problémáim. Egy csomó új embert ismertem meg, akik támogatóak, kedvesek, segítőkészek, tapasztaltak, intelligensek. Egy csomó új étel került az étrendembe, amelyekről eddig azt sem tudtam, hogy léteznek :D Önállóbb lettem abból a szempontból, hogy 13-14 éves korom óta magamra is tudok főzni (a megszokottól másabb elkészítési módját ismertem meg az ételeknek). Tisztább a lelkiismeretem. És az is pozitívum, hogy egyre több ember szeretne vegán lenni és sokaknak lehet segítséget nyújtani :) A veganizmus a jövő <3 És a jövő közeleg 15/l
2016. máj. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Bakk László válasza:
82%

- Nincs kajakóma

- ha nem megy a hűtő, az sem baj

- egyszerűbb, de finomabb ételek

- ugyanúgy bírom a sportot

- nyugodtabb alvás

- egyszerű cukrok mellőzése miatt később leszek éhes

- vitaminok, ásványianyagok, táplálékkiegészítők fogyasztása mellett az immunrendszerem kikezdhetetlen


39/f

2016. máj. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
9%
Állítólag volt aki veszettség vírussal befecskendezte magát, és nem érezte meg a szervezete! A Gangesz folyó tele van bomló holttestekkel, beleürítik a szennyvizet, a sadhuk, pedig abból isznak!
2016. máj. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

Én is ugyanilyen helyzetben voltam kb fél évvel ezelőtt. Már 1 éve vegetáriánus voltam de a tejtermékekről nem tudtam lemondani. Ekkor én sem érzékeltem semmi pozitív változást. Aztán egyre több veganizmussal, tejtermékek káros hatásával kapcsolatos videót néztem és azonnal felhagytam a tejtermékekkel. ÉLETEM LEGJOBB DÖNTÉSE VOLT:

-már egy hét után teljesen megjavult az emésztésem, előtte nem is volt rendszeres székletem, max heti 2-3. amióta vegán vagyok teljesen normális és rendszeres (bocsi undorító téma de tényleg)

-10 éves korom óta küszködtem pattanásokkal, pár hét alatt teljesen kitiszult az arcom

-kezemen az ekcéma teljesen eltűnt

-sokkal több energiám van

-nem puffadok fel, ez a tejtermékeknél állandóan problémám volt, alapból vékony vagyok de joghurttól, sajttól állandóan olyan volt a hasam mint aki terhes.

-furán hangzik de mikor izzadok, nincs szaga, vagy legalábbis nem olyan kellemetlen mint amíg tejtermékeket fogyasztottam


Most hirtelen ennyi jutott eszembe, mindenképp ajánlom hogy hagyj fel a tejtermékekkel te is. Sokkal jobban fogod magad érezni. Én egyáltalán nem is kívánom már őket, pedig régen én is sajt függő voltam.

18/L

2016. máj. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, szerintem te laktózérzékeny lehettél, max. nem tudtál róla. Legalábbis az alapján, amit írtál.
2016. máj. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%
Persze hogy laktózérzékeny vagyok, minden ember az, csak valakinek rosszabbul reagál rá a szervezete. A tehén teje nem emberi fogyasztásra van. Mi sem iszunk anyatejet pár éves korunk után, mert nincs már rá szükségünk. Egy tehén anyatejére meg főleg nincs szükségünk, azért termeli a tehén hogy a borjú kifejlődjön, nem azért hogy te megidd. Gondolj bele mi vagyunk az egyetlen faj aki más állatok anyatejét megissza. Hormonokon, antibiotikumokon és baktériumokon kívül semmi hasznos nincs a tehéntejben. A tévhitekkel ellentétben a benne lévő kalcium nem is tud felszívódni. Szerinted miért van ennyi csontritkulásban szenvedő öreg akik egész életükben tejet ittak? A tej lebontásához szükséges enzimek amúgy hároméves korunk után már nem is termelődnek a szervezetünkben ezért van ennyi negatív mellékhatása.
2016. máj. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%

Csupa pozitívumról tudok beszámolni mióta vegán lettem (előtte évekig vegetáriánus voltam). Az emésztésem helyreállt, több energiám van, a korábban megszokott délutáni alvás már nem szükséges, és nem kell számolnom a kalóriákat, annyit ehetek amennyit szeretnék. És természetesen mentálisan is sokkal jobban érzem magam, mivel nem működök közre az állatok kihasználásában és kínzásában.

De ennek az életmódnak csak akkor lesz látványos eredménye az egészségedben ha teljes értékű vegán ételeket (whole foods) fogyasztasz, és a gyorskaja (sültkrumpli pl.) mennyiségét lecsökkented.

A tejtermékek fogyasztását pedig azt javasolom próbáld elhagyni minél hamarabb, túl sok káros hatása van. Pl. kazomorfint tartalmaz ami ópioid, tehát addiktív hatású. És természesen a tejipar is iszonyúan bánik ezekkel az állatokkal..

2016. máj. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!