Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A low carb high protein diéta...

A low carb high protein diéta valóban jó a fogyáshoz? Ha igen, ovo-vegetáriánusként miket érdemes fogyasztani?

Figyelt kérdés

Ovo-vegetáriánusként tejtermékeket nem (de pl. mandulajoghurtot, kesusajtot, szójatejet, zabtejet stb. igen), de tojást,mézet fogyasztok.


Mik azok az ételek, amik ez esetben fehérjedúsak de szénhidrátszegények?



2016. jún. 11. 17:29
 1/4 anonim ***** válasza:

A túl sok fehérje fogyasztása megterhelő, a legtöbbeknek macerás és drága is. Mondjuk nem mindegy, mekkora a kalóriaigényed, de nem véletlenül szokás szénhidrátra vagy zsírra alapozni az energiaigényt (igen, kis kalória- és nagy fehérjeigényű embernél kemény fogyáskor még a fehérje is lehet az uralkodó, de egyébként nem).


A tojás a Te barátod. Betolsz napi tízet, plusz zöldségeket, olajos magvakat, némi gyümölcsöt, ezt-azt... A gyümölcsöt egyrészt azért írtam, mert szezon van, másrészt nem ajánlom hirtelen az extrém szénhidrátcsökkentést, ha nem szoktál hozzá. Bár ha eszel mézet, s annyira szereted, mint én, akkor ez amúgysem fenyeget :)


Az olajos magvakban akad még sok fehérje, persze a hüvelyesekben is, de azok szénhidrátdúsak. A kesu sem szénhidrátszegény, ha már itt tartunk... A tökmag pl. az s különösen fehérjedús. De a komplettálás szénhidrátszegény stílusban érdekes dolog, én is csak ismerkedem vele. A zöldborsó (szénhidrátos, de nem olyan nagyon vészes) bizonyos olajos magvakkal jó kombót alkot.


De igazából alapkérdés, mekkora kalóriabevitelre s milyen szénhidrátmennyiségre gondolsz. De a fehérjeigényed is érdekes lehet.

2016. jún. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

46 g fehérjére van szükségem a kalkulátorok szerint.

Napi 10 tojás minden, csak nem egészséges a koleszterinszint miatt...

2016. jún. 12. 21:04
 3/4 A kérdező kommentje:
1500 kcal körül. Fogyás céljából. A fő kérdés egyáltalán az lenne, alkalmas-e erre ez a diéta.
2016. jún. 12. 21:07
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Márpedig olvasmányaim szerint a tojás jót tesz a koleszterinszintnek... Lehet, hogy ha valaki nagyon beteg, akkor nem, de amúgy ezt írják sok helyen s az általam ismert tapasztalatok sem mondanak ennek ellent. Tudom, hogy egyszer, nagyon régen voltak róla tévhitek, ahol negatív szerepet játszott, de az iszonyúan régen megdőlt. Nem mindegy, hogy milyen típusú koleszterin van egy ételben, a koleszterin pedig igen fontos az ember számára, nem véletlenül termeli nagy mennyiségben. Egyébként is koncentrálhatsz a tojásfehérjére, ha akarsz, sokszor én is hasznosnak tartom ezt :) S ott a többi, amit írtam, csak ott már komplettálni kell.


Nos, akkor te a nagyon alacsony fehérjeigény mellett vagy, ekkor kérdés, hogy mi a maximális, amit megenged az a megközelítés, amit a magadénak vallasz, elvégre te nem minimális fehérjét akarsz bevinni a kérdésed alapján. Bár magasat továbbra sem ajánlok, az elegendő fehérjebevitel a jó, nem a magas, de sok étrendben általában nem tartják gondnak, ha feleslegesen sokat viszel be, amíg ez nem nagy többlet.

2016. jún. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!