Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vajon, hogyan lehetnék ennél...

Vajon, hogyan lehetnék ennél is jobban a segítségére? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Üdv. Volna egy problémám, vagyis igazából nem is nekem.. Hanem egyik ismerősömnek. És nem tudom mi tévő legyek,vagy hogy segítsek neki.. Elég nagy dilemmák között vagyok.

Az igazság az,hogy elmondása szerint,kiskorában érte egyfajta trauma.. magával a hússal kapcsolatban. Meg ugye akarata ellenére "ráerőltették" .(Oké,kicsi volt,meg olyan kis magával való..és ezáltal ugye nem nagyon ellenkezett..mondhatjuk így is. Meg kellett ennie,akármennyire nem akarta és ennyi). Így főleg hadilábon áll a dologgal kapcsolatban.

Tudom azt,hogy nem vegetáriánus, meg szerinte sem az. Egyszerűen képtelen legyűrni a torkán ezeket az ételeket.. Valami gátolja, és gondolom olyan hatással voltak rá ezek az incidensek. Sokszor mondja,hogy annyira kívánja, meg jó illata van.. és,hogy " ez neki se jó " de mégsem viszi rá a lélek,hogy megtegye.. Próbálkozik rengeteget, de az a fajta fal ott van.. Elhatározás minden megvan, és rengeteget beszélünk róla.. Támogatom, szavakkal is meg minden, de tanácstalan vagyok.. Hogy hogy tudnék neki még jobban segíteni? Bántja ez az egész,látom rajta, meg mondja is. De azonkívül,hogy kellően mellette vagyok,és ösztönzöm ami tőlem telik megteszem..mást nem tudok csinálni.. Végülis ez rajta múlik,én csak a támasza lehetek:/ De maga a magatehetetlenség meg rossz.

Félreértés ne essék, semmi problémám a vegetáriánus emberekkel..sőt.

Ráadásul szakemberhez meg ilyenek,úgyse menne. És nem gondolnám,hogy minden apró csepprő szituáció miatt egyből oda kéne rohangálni. ^^

A kérdésem persze változatlan, hogyan/mivel tudnék neki még ennél is jobban segíteni? (Tart attól,hogy nem fog sikerülni.)


23/ll



2016. júl. 20. 09:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az is segíthetne neki, ha megnézne egy két olyan dolgot, ami a vegasát mellett érvel (pl earthlings). Ezek a videók nagyon kétéltűek. Vagy pannontól már vega is akar lenni, vagy lehet, hogy átbillenti öt a holtponton. Bár ez csak az én amolyan hátulról gondolkodós logikám.
2016. júl. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem igazán vagyok a vegán dolgokba jártas az az igazság, de köszönöm. Magát a filmet se ismerem, csak attól félek ha megnézi pl akkor aztán pláne nem lehet majd eltántorítani.. Meg visszakozni fog, ugye ott van ez a véglet is. Mert magával a hús gondolatával kell megbékélnie először szerintem, ráadásul nem erőltetném rá.. Tettlegességig meg nem akarok menni.. főleg nem "egyből ajtóstul a házba rontani" .

Nyilván sokszor megéri "kockáztatni" .. de nem tudom..

De hálás vagyok,így is jóval előrébb volnék mint voltam..

2016. júl. 20. 11:32
 3/6 A kérdező kommentje:
De azt hozzátenném,hogy ő nem undorodik a hústól.. ha úgy van megcsinálja, meg minden..sőt szökőévbe egyszer 1-2 falatot eszik is.. Csak egyszerűen nem megy neki, meg ezek miatt a behatások miatt amik érték..És nagy unszolás árán is alig képes ezeket félretenni..vagy legyőzni.. Gondolom olyan nyomot hagytak benne..
2016. júl. 20. 11:36
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is vegán/vegetáriánus filmeket ajánlanék neki, ami segítene eldönteni, hogy melyik utat kívánja választani. Earthlings, Hope for all, Unity, stb.
2016. júl. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm,lehet megpróbálkozok majd vele:)
2016. júl. 21. 07:21
 6/6 anonim válasza:
Mi lett azóta?
2021. nov. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!