Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok, vegák, teljesen...

Vegánok, vegák, teljesen őszintén ti miért lettetek vegan-ok vegák?

Figyelt kérdés

Kifejtős válaszokat várnék, és hagyjuk a kliséket, hogy mert sajnálom az állatokat meg hasonlóak, a konkrét személyes okokra vagyok kíváncsi... ha valaki kifejti annak én is kifejtem ha érdekli, miért vagyok vegan :)

Szívesen olvasnék ilyen sztorikat.



2017. jan. 25. 11:23
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Én nem vagyok, de anya vega úgyhogy őt elmondom:


Gyerekkorában legtöbbször nem volt étvágya a húshoz, de otthon mindig kötelezően megetették vele. ("Nem állsz fel amíg meg nem etted" és társai) Ezért míg régen csak lehet hogy nem kedvelte és lehet ette volna csak ritkán, totálisan megutálta. Több mint 25 éve nem evett húst. Emlékszem mondta hogy akkor lett vega, amikor a legtöbb ember ezt a szót még nem is ismerte.


Nekünk amúgy megcsinálja szóval nem finnyás, csak egyszerűen nem eszik. Mi sem vagyunk finnyásak, szóval otthon is volt mindig egy-két húsmentes nap egy héten, mert úgy könnyebb főzni.

2017. jan. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Én eleinte csak halat és csirkét ettem, kb. 10 éve kezdtem. Először diéta miatt, majd annyira megszoktam hogy meg sem tudtam volna enni pl. egy steaket. Pár éve csirkét sem eszem, csak halakat, rákot, kagylót, osztrigát, polipot. Nem az állatok miatt, egyszerűen nem kívánom. Grillezni szoktunk a szüleimmel, barátokkal, hozzányúlok a húshoz, nem undorodom tőle, de nem kívánom. Meg tudnám enni ha arról lenne szó, de kb kelbimbóval is így vagyok. Nem vágyom rá. Tojást eszem, tejtermékek közül a sajtot szeretem, csakis mandulatej, mert számomra az finomabb mint a tehén tej.
2017. jan. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Írtam már erről párszor, így aki régóta jár ide, az ne olvassa.


Ha valakinek a klisé az igaz, akkor miért ne írhatná azt? Igaz, vegánként is rengeteg állat halála szárad az ember lelkén, de megértem, ha valaki megteszi, ami tőle telik. Csak szentnek ne tartsa magát, a többieket pedig tévelygőnek, mert az gyomorforgató. Sajnos a bigott vegánok a hangosabbak.


Nos, nekem kb. úgy kezdődött, ahogy az első hozzászólásban szerepel, otthon nyomatták a húst (nem erőszakolták, de mégis...). Minden vasárnap csirke volt, csak a többi ebéd volt húsmentes. Egyszer fellázadtam és átmentem vegába sok évre. Azóta is kerülöm a csirkét, bár nekem eleve nem volt szimpatikus, a sovány húsokat sosem bírtam.

Amikor abbahagytam a vegaságot, akkor is lazacot és disznót ettem néha (évi néhányszor, ennél gyakrabban szörnyű lenne, évi nulla viszont OK).


Az élelmiszeripari állatkínzást erősen ellenzem, ez egy nagyon fontos okom. Maga az ölés sajna természetes a bolygón, azt sem támogatom FELESLEGESEN (nulla szükségem van húsra, ez a helyzet), de még mindig jobbnak tartom erkölcsileg a megfelelő helyről származó húst, mint a nagyüzemi tejtermékeket vagy tojást. Erkölcsi okokból, plusz ökológiai lábnyom szempontjából a legjobb lenne vegánnak lenni, de a megfelelő állati termékek iránt már túl kicsi az ellenállásom ahhoz, hogy kegyetlenül bekorlátozzam az étrendemet (nagyon speckó vegán étrenden kéne élnem, pl. semmi gabona, kevés gyümölcs, ami sokat nehezítene s így sem esne olyan jól, mint a jelenlegi étrendem).


Egy újabb okom a húsevés elkerülésére pedig az, hogy elrontja a fehérjebevitelemet, ezáltal az étrendemet. Épp elég nehéz megfelelő szinten tartani hús nélkül is.


Biztos vannak még okaim, de most ezek a legfontosabbak jutottak eszembe.

2017. jan. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ó azt hiszem félreérthető voltam, nem magát az etikai okokat tartok klisének, hanem a kétszavas válaszokat :)

Én pl majd leírom, ha ráérek :) az egészségemért lettem vegan, de ha ezt mondom, akkor persze, hogy bele tudnak kötni, mivel ez egy klisé... de ha kifejtem, miért tartom egészségesnek, akkor átlag mindenevő már nem tud belekötni :)

2017. jan. 25. 14:37
 5/9 anonim ***** válasza:
95%

13 évesen egyik napról a másikra megundorodtam a hústól. Kicsit dilemmáztam, 1-2 hétig nem voltam biztos magamban, de egyszerűen már nem ízlett így úgy döntöttem nem eszem meg többet. Így konkrétan nem is közöltem senkivel,csak édesanyámnak feltűnt hogy nem vagyok hajlandó megenni, aztán rákérdezett.


Nem sokkal később olyan filmek mint pl. az Earthlings hatására rádöbbentem, hogy mennyire undorító is az, amit az állatokkal művelünk, és ez nagyon megerősítette az elhatározásomat.


Lassan az évek folyamán kialakult, hogy nem veszek bőrből vagy gyapjúból készült termékeket, csak vegán kozmetikumokat és tisztítószereket használok, stb. Az étrendemet még nem sikerült teljesen átállítani vegánra, a sajt az egyetlen, amit még fogyasztok, minden másból csak növényi eredetűt.

2017. jan. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
95%

Imádom az állatokat és megundorodtam attól, hogy megegyek egy élőlényt. Arra gondoltam, hogy egy élő csirkébe se harapnék bele, egy halottba meg aztán főleg nem.

Az is elborzaszt ahogyan tartják szegény állatok és az is ahogy megolik őket.

És igazából szerettem a húst, de 3-4 hónapja úgy éreztem magamat, mint aki megvilagosodott: egyszerűen nem akartam már húst enni.

Vega vagyok tojást néha eszek, de szerintem el fogom hagyni.

Mandula, rizs és kókusz tejet iszom, a tehéntejet kerülöm.

Most már a hús szaga is zavar, viszont van 2 macskám és nekik muszáj adnom. Ez nekem kicsit paradoxon, bár tudom, hogy nekik kell. De akkor is sajnálom a csirkéket.

2017. jan. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
21%

A növények nem élőlények?


Semmi bajom a vegákkal vagy a vegánokkal, csak a hülyén hangzó érvekkel, amik nem átgondoltak.

2017. jan. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%

A növényeknek kicsit más az idegrendszerük, mint az állatoknak, utolsó.

Én mindig is utáltam a húst, ennyi.

2017. febr. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
82%

Kedves Utolsó előtti!


Azt kell, hogy mondjam, hogy akinek nem átgondolt az érve, az te vagy :) Láttad már hogyan tartják például a teheneket? A teheneket akik érző lények, idegrendszerrel, kapcsolatokkal, csakúgy mint az emberek.

Megyszületik a tehén. Nem lehet az anyjával, kb a születése után 1 perccel elveszik az anyjától (hogy az anyatehén teje a miénk legyen, nem ám a kisbocié,nem, az nem neki való). Ezután rá is az anyja sorsa vár, levágják a farkát, bezárják. Újra és újra megtermékenyítik, hogy tejet termeljen, persze a kicsit elveszik tőle, ha fiú levágják. A köztük lévő kötelék szoros, mint minden állatnál. Az anyatehén hetekig sír a kicsi után és keresi. Kb 3 év után esnek össze végleges kimerülésben, ekkor vágják le. A tehenek egyébként 20 ÉVIG ÉLNÉNEK. A teheneket az ember, mind szexuálisan, érzelmileg és fizikálisan is kihasználja

Ez csak a tejipar. Ezen kívül millió ilyet tudnék mesélni. ÉS EZ CSAK EGY PÉLDA. Most gondolj bele, ha ezt veled és a családoddal tenné egy feletted álló faj. Csak az élvezet miatt.

Nem vagyok az a típus aki osztja az igét, senkibe nem állok bele hogy legyél vegán, ha megkérdez róla elmondom, de senkinek nem mondom hogy legyen vegán. De valaki aki úgy tűnik kicsit sem jártas a témában, ne nekünk mondja már hogy alaptalanak az érveink :) a növények nem szenvednek, nem éreznek, nincsenek kapcsolatai. Gondold át azt, amit leírsz, mielőtt leírod.

Természetesen, megértemhogy ha valaki ezeket tudja sem lesz vegán. Én is sokat kételkedtem. Emberek vagyunk, vágyunk az élvezetekre, szeretjük a jó kajákat. De ha valaki nem látja be, hogy ez etikátlan és emberségtelen, akkor ott nagy bajok lehetnek, de minimum az illető nem jó ember.

2017. márc. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!