Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Kezdo vagyok. Meg csak most...

Kezdo vagyok. Meg csak most nezek ennek az egesznek utana. csoki helyett mit ehetek? Felvagottat mivel helyettesithetnem? kavet ihatok? Energiaitalt?

Figyelt kérdés

olvastam,hogy a vaj helyett margarin.ez eddig oke.majkremet en nagyon szeretem,csak fogalmam sincs mivel tudnam heyettesiteni.

inni sem mindegy hogy mit iszok?vizet nem szeretnek elore leszogezem,rosszul vagyok tole..

chipsbol teljesen mindegy milyet eszek?

kerlek mindent irjatok le..



2017. márc. 20. 23:36
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
82%

Egyelőre ne vágj bele. Tönkre fogod tenni magad. A csoki, chips, energiaital pedig mind szemét, nem élhetsz ezeken.

Zöldség ételek minden verzióban (főzelék, sabji stb), magvak chips helyett, hüvelyesek hús helyek (pl lencsefasírt).


Bármit ehetsz, ami nem ártott közvetlenül vagy közvetve az állatoknak.

2017. márc. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
86%
Májkrém helyett babkrém, csicseriborsó krém, zöldborsókrém stb.
2017. márc. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
83%

Mi az hogy rosszul vagy a víztől? Minden ember, sőt, minden élőlény legalapvetőbb szükségletei közé tartozik a víz.


Vegetáriánus akarsz lenni vagy vegán? A vegetáriánusak húst nem esznek csak, vajat, tojást, tejet igen. A vegánok azok akik minden állati eredetű dolgot kerülnek.


Májkrémet mivel tudod helyettesíteni? Nagyon semmivel. Mint tápanyag nem kell helyettesíteni, mert nem túl egészséges kaja, ízre viszont nincs ami hasonlít rá. Ajvárral próbálkozz, nagyon finom kenyérre kenhető krém, csupa zöldség, de nincs májkrém íze egyáltalán.

2017. márc. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 Alain Delon ***** válasza:
84%
A csokival mi bajod van? Bár az ilyen mindenféle tejakármiket én sem eszem, de a jó tömény étcsoki fogyasztása egyenesen ajánlott.
2017. márc. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 Alain Delon ***** válasza:
79%
Ja, és májkrém! Nemrég vettem valami vegetáriánus krémet. Az olyasmi volt, mint a májkrém. Nem is ettem meg.
2017. márc. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim válasza:
66%

A margarin sokkal nagyobb szemet, mint a vaj..a víz pedig a legjobb folyadék..próbáld a szódát, bubis vizet. Energiaital? Undorító lötty..legalja, felejtsd el.

Tényleg elég káros a chips és a csoki is,de szerintem nem lehet teljesen nélkülözni őket.

2017. márc. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
42%

10 éve VEGAN vagyok.

imádom az alábbi ételek ízét:

Vadas, párolt borjúhús, tojás bármilyen formában, anyukám rántott húsa, húsleves, pörkölt, pacal, rántott vér stb stb


"olvastam,hogy a vaj helyett margarin.ez eddig oke.majkremet en nagyon szeretem,csak fogalmam sincs mivel tudnam heyettesiteni. "


Semmivel... ez az életmód lemondásokkal jár... vannak dolgok, amikről le kell mondani... majd ha belevágsz úgyis megkóstolsz millió kaját, amiket eddig nem ettél, és lesznek új kedvenceid... amik közt lehet, hogy lesz 1-2 ami majd kivált ezt azt...

2017. márc. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
67%

Komolyan azon aggódsz, hogy chipset, kávét, energiaitalt meg csokit ehetsz-e?

Ha most csak divatból akarsz vega lenni, akkor felejtsd el sürgősen. Inkább azon aggódj, hogy honnan viszed be pl a B vitamint, meg a zsírban oldódókat, meg a szükséges fehérjék egy részét? Mert máj meg hús nélkül nehéz. A legtöbb vega beleesik ebbe a hibába, és a csontritkulás és vérszegénység tünetei után kezdik csak el ezeket a plusz vitaminokat bevinni.

2017. márc. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben emberi lény vagy, fizikailag képtelenség rosszul lenned a víztől, ugyanis anélkül MEGHALSZ.


Tudod te, mi a vegetarianizmus? És ha igen, hogy jön ide a víz, a kávé, a chips, az energiaital, a csoki?!

2017. márc. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
58%
Margarinbol nagyon sokban van tej. Az etcsokikban is. Nagyon kell bongeszni a cimkeket! En nem vagyok vegan, en a tejallergia miatt vagyok erintett. De csomagolt sutik, kekszek nagy resze tejes-tojasos! A fuszerkeverekek, leveskockak is nagyreszt tejporosak. Nem is hinne az ember. Nem szabad rutinbol vasarolni, mindent at kell nezni. Meg aztan a piros etelfestek meg a zselatin is sokszor allati eredetu. Meg mezet is tesznek a kekszekbe, ezeket sem eheti egy vegan :/ Ja, es van tejfeherjet tartalmazo fogkrem is! Laktoztartalmu gyogyszerek! Pfff, nem konnyu utat valasztottal!
2017. márc. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!