Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Kezdo vagyok. Meg csak most...

Kezdo vagyok. Meg csak most nezek ennek az egesznek utana. csoki helyett mit ehetek? Felvagottat mivel helyettesithetnem? kavet ihatok? Energiaitalt?

Figyelt kérdés

olvastam,hogy a vaj helyett margarin.ez eddig oke.majkremet en nagyon szeretem,csak fogalmam sincs mivel tudnam heyettesiteni.

inni sem mindegy hogy mit iszok?vizet nem szeretnek elore leszogezem,rosszul vagyok tole..

chipsbol teljesen mindegy milyet eszek?

kerlek mindent irjatok le..



2017. márc. 20. 23:36
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:

Fogadjunk, hogy nem vagy több tizenötnél, különben nem írnál ki ilyeneket. :/

Eleve, ha vegetáriánus vagy, akkor életmódt váltasz, de ha életmódot váltasz, akkor miért maradsz meg a szemétnél? Mint például az energiaital. Aludni kell, nem energiaitalt inni. Ha mégis innál, akkor igyál matéteát vagy zöld teát, amúgy ihatsz kávét is, mivel a kávé növény. Ezt amúgy úgy bírom, akmikor valaki valamit helyettesíteni akar, ez nem így működik. Vagy azt kérdezed, mit tegyél a szendvicsbe? Avokádót, csicseriborsópürét. De ha nagyon szereted a májkrémet, egyáltalán miért akarod helyettesíteni? Lehet, hogy klóros nálatok a csapvíz, igyál ásványvizet! Az nonszensz, hogy rosszul vagy tőle.

2017. márc. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
82%
Az egyik válaszoló azt írja, hogy vannak olyan vágóhidak ahol nem kegyetlenkednek az állatokkal. XD akkor mit csinálnak, szabadon engedik őket?
2017. márc. 29. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
Egyéni tolerancia kérdése, kinek mi a kegyetlenkedés.
2017. márc. 29. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
21%

Képzeld, nem engedik szabadon, hanem megölik őket.

Falun lakok, disznóvágáson pl ezzel:

[link]

először elkábítjuk a disznót, aztán szúrjuk le. Ez egy trafóra van kötve, ami áramot vezet a malacba mikor megfogják vele. Ettől elájul, majd lehet szúrni. Vágóhídon is elhiheted hogy hasonlóan csinálják. Senkinek sincs kedve kergetni az állatot miután beleszúrt. Nyilván jó, ha közbe nyugalomba marad amíg meghal.

2017. márc. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
100%
Én meg villanyszerelő vahyok és pontosan tudom, hogy az elkábulás a magasfeszültségű áramütéstől és a fájdalommentesség nem említhetőek egy lapon.
2017. márc. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
61%
Én csak arra akartam kilyukadni, hogy így is, úgy is azért hozzák létre az adott állatot, hogy megöljék. Ez nonszensz és ez sehogy sem lehet kegyetlenségtől mentes. Nem tudom ki-hogy van vele de ha a hírekben hallok arról, hogy megöltek egy embert nem az az első reakcióm, hogy vajon szenvedett-e sokat vagy nem. Csípőből szörnyülködök a dolgon.
2017. márc. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
22%

Én tényleg nem értem ezt a fajta gondolkodás módot.

Az állatokat ígyis- úgyis megölik. Mióta ember az ember ez így van és ez soha nem fog megváltozni.

Az állatok ugyanezt csinálják,a róka megeszi a nyuszit,az oroszlán a gazellát,a béka a legyet és sorolhatnám.

Ez az élet rendje.

A növényeket is megeszed,remélem tisztában vagy vele kérdező,hogy azok is élőlények.

2017. márc. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
41%

A róka levadássza a nyuszit amit megeszik... azt az 1 nyuszit...

Az ember a vágóhidakon naponta ezer-millió számra öli az állatokat. Azokat az állatokat amiknek egy jó nagy része soha nem kerül fogyasztásra...

A mai mezőgazdaság 70% -a ezeknek az állatoknak a tápozására és gyors nevelésére használódik... szép lassan kimerítve, terméketlenné téve a földet... az amazonasz írtásának elsőszámú oka a megőgazdasági területek felszabadítása...

Közben a sok iparilag zenyésztett állat annyi metánt juttat a levegőbe, amennyi üvegház hatású gázt az egész világ fosszílis ipara nem termel meg... már most 2milliárd ember éhezik, ez az állapot fentarthatatlan... pont ezért nincs igazad, mikor azt mondod, hogy ez mindig így lesz... évtizedeken bellül fel fog borulni a rendszer, 9milliárd embert ez a gazdaság már nem fog elbírni, háborúk, népírtások, brutális tömeges népvándorlások lesznek, ha sürgősen nem tudunk változtatni az olyan csökött agyúak gondolkodásán mint te vagy...

Az a gond, hogy még ha nem is vegan de egy sokkal mérsékeltebb hús de főleg növényi alapú táplálkozás esetén 15milliárd embert is elbírhatna a bolygó különösebb gobd nélkül...

És ha nem látod az általam felvázolt események előjeleit, javaslom, kapcsold be a tv-t nézz híradót és próbálj összefüggéseket keresni az események mögött.

2017. márc. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
38%

Nagyon örülök,hogy ilyen okosnak gondolod magad.

Hát persze,mindig vannak és lesznek ilyen előrelátók mint te is.

Nem egy okosnak tartott ember jósolta már meg a világvégét,a föld tűrőképességének a végét, csak,hogy még mindig itt vagyunk és már ne is haragudj de ki az isten vagy te,hogy ennyire pontosan tudod mikor mi fog következni??

SENKI nem tudja,még a nálunk sokkal okosabbak sem.

Attól,hogy te ezen stresszelsz ez nem fog változni,soha.

Az evolúciós fejlődés nem áll meg, már nem azok az idők járnak,hogy fogom magam elmegyek az erdőbe és becserkészek egy vaddisznót vagy szedek egy kis málnát.

Élelmiszer ipar van és kell is, ma már nem lehetne nélküle létezni,akkor következne be amikről te írtál...káosz,háborúk és népírtás.

2017. márc. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
Na te sem hallottál még az önellátásról...sajnos az embereknek nem érdekük az efféle életmód. Kényelmesebb úgy élni, higy minden a szájukba van tolva.
2017. márc. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!