Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Kezdo vagyok. Meg csak most...

Kezdo vagyok. Meg csak most nezek ennek az egesznek utana. csoki helyett mit ehetek? Felvagottat mivel helyettesithetnem? kavet ihatok? Energiaitalt?

Figyelt kérdés

olvastam,hogy a vaj helyett margarin.ez eddig oke.majkremet en nagyon szeretem,csak fogalmam sincs mivel tudnam heyettesiteni.

inni sem mindegy hogy mit iszok?vizet nem szeretnek elore leszogezem,rosszul vagyok tole..

chipsbol teljesen mindegy milyet eszek?

kerlek mindent irjatok le..



2017. márc. 20. 23:36
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
61%

Az élelmiszeripar nem feltétlenül kell állatokból álljon. Már írták előttem is, hogy a róka nem okoz kárt a természetben mert ennek ez a rendje. Nem fogom sajnálni az öreg, gyengébb nyuszit, mert a róka nélküle nem élne.

De én tudok hús nélkül élni és sokkal jobban érzem magam fizikailag és ami fontosabb mentálisan is.

Fogalmam sincs mi fog bekövetkezni az ipari állattartás miatt, én csak annyit tudok, hogy semmi jogom megenni egy állatot, ha nincs rá szükségem csak azért mert "finom"

Ha az életbenmaradáshoz kellene akkor megtenném. (De könyörgöm, ilyen mennyiségekben akkor se lenne rá szükség)

2017. márc. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
39%

72% nem tartom magam okosnak a témában és jós sem vagyok... mindössze naprakész vagyok... ha nem látnád afrika már megmozdult, özönlenek eutópába, nem csak a szíriaiak jönnek ám... olyan országokból is özönlenek ahol se háborús se semmi... csak ép megunták, hogy éheznek és nincstelenek...

Kíváncsi leszek az olyan okostojások mint te, mit szóltok majd, mikor india is megindul felénk... akkor is ilyen nagy lesz e a szátok... és ez sajnos nem jóslat, ez totálisan előre látható, évről évre szaporodik a migráció.

2017. márc. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
38%

Ez nem a kényelmességről szól,több mint 7 milliárd ember nem lenne képes önellátó életet élni.


41-es.

Én teljes mértékben megértem ha valaki nem eszik húst,állati termékeket,mindenkinek szíve joga, ez az indok ami zavar...egyszerűen álszent dolognak tartom,a növény ugyanúgy élőlény,a virág is amit veszek a virágboltban.

Ha nem eszem meg a csirkét vagy tegyük fel senki nem enne húst, akkor is lenne gazdaság és ugyanúgy lenne meglennének ugyanezek a problémák.

Ha már felmerült ez a téma is,ha valakit érdekel én nagyon ajánlom Szlávik János: Fenntartható gazdálkodás könyvét.

2017. márc. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
19%

Kedves 64%-os remélem tudod,hogy a történelem során rengeteg migráció történt.

Jelenleg a háború elől menekülnek,szívesen beszélek erről a témáról is de még mindig nem értem,hogyan jön ez a húsfogyasztáshoz?

2017. márc. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
Mindenkinek szíve joga azt enni, amivel nem árt másoknak. A hangsúly a kevesebb erőszakon van. Egy növény megölése kevesebb szenvedést von maga után, ugyanakkor kétségkívül erőszak az is. De ebben a világban lehetetlen erőszak nélkül fennmaradni.
2017. márc. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
41%

Nem arra gondoltam, hogy nem eszek élőlényt mert akkor követ sem ehetek mert kitudja milyen mikro organizmusok vannak rajta XD

De amíg a növény nem bőg, visít, sír a kölyke után, amíg nem harap meg védekezésből addig meg fogom enni az életbenmaradásom miatt. Ha letépek egy almát akkor a fa nem hal meg. Ha kihúzok a földből egy répát a répa meghal. Ha nem húzom ki akkor is, annyi különbséggel, hogy én is éhen halok. Annyira de annyira természetes az állatot élni hagyni...csak bele kell gondolni

2017. márc. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
0%

"De amíg a növény nem bőg, visít, sír a kölyke után, amíg nem harap meg védekezésből addig meg fogom enni"


Ja értem, akkor sok magát vegának nevező ezért eszi meg a halat...mert az nem tud bőgni,visítani és a kölyke után sírni.

Ha ezt a vonalat nézzük akkor maximum a vegánokat tudom valamelyest megérteni.

2017. márc. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:

Aki halat, kagylót stb eszik, azok divatvegák, a lényeget nem értik.

Kiskoromban sosem értettem, miért számít tragédiának a sci-fi filmekben, amikor az űrlények embereket esznek. Miért ítéljük el, amikor mi is a védelemre szoruló állatokon élősködünk? 😀

Kíváncsi vagyok, hogy hányszor öltél már állatot...és hogy milyen érzés volt...

2017. márc. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
Én pedig a Beszélgetések az önellátásról c. könyvet ajánlom, ami etikai nézőpontból is megvizsgálja a témát, nem csak közgazdaságilag.
2017. márc. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:

Nem öltem még állatot és nem is tervezem.

Vagyis de bocsánat, pár legyet,pókot,szúnyogot már agyoncsaptam....gondolom te őket sem ántottad még véletlenül sem. Vagy ők sem számítanak? Csak ami hangot tud kiadni?

Elképesztő :D Mióta ember létezik eszik húst,akkor nyilván ti az egész emberiségre haragszotok és az egész evolúcióra?

2017. márc. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!