Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ti mikor lettetek vegetáriánus...

Ti mikor lettetek vegetáriánusok vagy vegánok?

Figyelt kérdés

Akkori életkort és mostanit is írjatok légyszíves.



És még az érdekelne hogy nálatok milyen hatása volt .

pl:fáradtság,energikusság,jókedvűség stb..



Köszönöm a válaszokat :)



2017. ápr. 7. 06:56
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
Szia, én már nem vagyok vegetáriánus. De 13éves koromban elhatároztam ,hogy az leszek, meg is beszéltük a háziorvosommal aki segített, hogy mire figyeljek oda, ha nem eszek majd húst. Azthiszem több mint 2 évig egyáltalán nem is ettem semmilyen húst. De aztán orvosi utasításra vissza kellett állnom a "normál" étkezésre. Hát elég nehéz volt megszokni újra a húst, nem is ette olyan gyakran.. Azóta eltelt 5 év és még most is csak ritkán fogyasztok akkor is csak csirkét. De most megint tervbe van véve,hogy teljesen elhagyom a húst :)
2017. ápr. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%
A vegetarianizmussal elöször 10-11 eves koromban probalkoztam. Mindenkeppen jo hatassal volt ram a tudat, hogy miattam nem hal meg egy allat sem. Ra egy par evre talalkoztam a veganizmussal es rajöttem, hogy attol, hogy vega vagy ugyanugy hozzajarulsz allatok halalahoz, ha tejtermekeket, tojast eszel. Most probalkozok a tejtermekek elhagyasaval, hust es tojast mar nem eszem. 15/l
2017. ápr. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
19%
#2 ha nem eszel húst, tojást, meg tejterméket akkor szerinted te bármihez is hozzájárulsz? :)
2017. ápr. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
96%

Igen, mert a boltok annyival kevesebb húst meg tejterméket tudnak eladni, így a termelők is annyival kevesebb állatot ölnek meg.

Vegyünk egy példát. Tegyük fel Józsika minden héten megevett 1 kg húst. Aztán úgy döntött vega lesz. Így az évi 52 kg-os húsfogyasztása nullára redukálódott. Így máris megmentette 17 db 3 kg-os tyúk életét. Vagy 50 darab csirkéét. Magyarországon van kb. 1 millió vegetáriánus, így úgy is mondhatjuk, hogy 50 millió csirkét nem gyilkolnak meg a vegák miatt. Persze más állatot is behelyettesíthetünk a csirke helyett, lovat, tehenet, nyuszit, kutyát, harcsát stb. Csak a viszonyítás miatt írtam ezt, nyilván nehezebb állatnál ez a szám kevesebb.

De amúgy minden számít, sok kicsi sokra megy.

2017. ápr. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
76%
21 évesen, három éve lettem vegán. Kicsit jobban érzem magam azóta, de nem ez a lényeg benne :-)
2017. ápr. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
94%

3# tudod kereslet kínálat... ha azt nézzük, 1 ember nem járul hozzá semmihez... de nem 1 ember vega a világon... és van sok vega akinek a hatására vegává vállik olyan is aki soha nem is gondolná... és hipp hopp ott tartunk, hogy millió meg millió vega van és máris hatással vagyunk mindenre...


Válaszom pedig, 25 évesen lettem vegan étrendű egy hirtelen jött ismerős hatására főleg anyagi okokból, majd mivel tetszett a mai napig 100%-növényi étrenden vagyok... egyetlen 1 dolog, ha anyukám fél évben egyszer süt mákoskalácsot vagy palacsintát, akkor biza eszek belőle...

30/f

Úszom, futok, kajakozom, súlyzós edzem.

2017. ápr. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
0%

1 millió vegetáriánus? Kötve hiszem..


Iskolában, egyetemen, munkahelyeimen, családban, barátok között kevés vegetáriánus van, harmincból ha egy - és hozzáteszem hogy budapesti vagyok, tehát olyan helyen élek ahol van kultúrája a dolognak és vannak vega éttermek, boltok. Nem hiszem el hogy 9 millió magyarból 1 millió vegetáriánus lenne.

2017. ápr. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
48%

Lehet, jogy 9millió magyar él magyarországon, de nem csak magyarok élnek magyarországon...

Amúgy az 1milliót én is túlzásnak érzem, de nem az a lényeg, hogy hányan vannak...

2017. ápr. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
29%

# 8


9 800 000 ember lakik Magyarországon. Oké, ebben van pár tízezer külföldi, de nem értem minek kellett ezt megjegyezni. A kínaiak, a svábok, az afrikai vagy arab diákok vagy a görög közösség sem híres arról hogy nagy számban vegák lennének.


Meg mi az hogy "nem az a lényeg hogy hányan vannak"? Ezt a részt emeltem ki a kommentből, erre reagáltam, ezért ez a lényeg. Ez az 1 millió egy teljesen légbőlkapott adat volt.

2017. ápr. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
62%
Légbőlkapott... de nem az a lényeg, hogy hány vega van, hanem az, hogy igenis hatással vannak a húsiparra...
2017. ápr. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!