Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » 8 évig voltam Lakto-ovo...

8 évig voltam Lakto-ovo vegetáriánus, most viszont tejallergiám lett. Mit tehetnék? A párom mindenképpen csirkemellre akar rávenni.

Figyelt kérdés

Rengeteg tejes ételt fogyasztottam. Imádtam a sajtokat szinte mindem étkezésemben jelen volt tejszármazék.

Viszont többet nem ehetek ha nem akarok rosszul lenni. Annyira szerettem a tejes ételeket,hogy egy tünetemért sem tudtam bűnösnek érezni. Az arcom rettentő csúnya tőle és hétfő óta nem ettem. Azóta sokat javult. Viszont az étrendemmel nem tudom mi lesz. Elkezdtem edzeni is. A párom szerint kóstoljam fokozatosan a csirkét, megszokom és még a szervezetem is megköszöni. A hajam rettentően hullik,szerinte vitaminhiány.

Van valaki akinek van hasonló tapasztalata?

Köszönöm ha elolvastad! Azt mégjobban ha válaszolsz! :)



2017. máj. 18. 11:17
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
89%
Menj orvoshoz.
2017. máj. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Szerinted a szomszéd állapította meg a tejallergiám?
2017. máj. 18. 11:25
 3/27 anonim ***** válasza:
62%
Nem, szerintem te magad, különben nem ide fordulnál a panaszaiddal.
2017. máj. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem hagyd el a tejterméket és kész. Én kísértetiesen közel állok az ovo-vega étrendhez, ráadásul gabonát, száraz hüvelyest sem eszem, plusz gyümölcsöt is minimálisat. Tudtommal beviszem, amit kell.


Én is edzek. Ahhoz nem kell hús, sok vegán testépítő is igazolja ezt :D Fehérje kell. Én nem vagyok vegán, tojást eszem, ami remek fehérjeforrás.

Viszont kálcium kevés van benne, a sok sajt kiesésével arra azért ügyelj! Én mákot és szezámot eszem e célból, illetve jön az sok forrásból, csak ezek nélkül nem elég.


Nemcsak laktózérzékeny vagy, ugye? Mert akkor a sokáig érlelt keménysajtok mehetnének...

Sajna a sajtot lehetetlen pótolni, semmi nem hasonlít rá. A tejet még egyes ételekben úgy-ahogy lehet, a tejfölt megint nem, átveszi a szerepét ez-az egyes étrendekben, de az nem olyan. Részvétem, de annyi minden más marad, jókat ehetsz, én érzékenység nélkül is csak vajat és minimális sajtot eszem, meg lehet szokni.


Ami a vitaminhiányt illeti, szedj vitamint, ahogy mások. Én, mint fanatikus ételből-viszem-be-amit-lehet, azt mondom, nem kekll mindenfélét, miután kialakul evgy jó étrended, de ha most hiányod van, mindenképp szedj multivitamint s ha van tipped, hogy mi kell pluszban, azt (a magnézium pl. extrém fontos és egyes étrendeken kicsi a bevitel. C-vitaminból is keveset viszünk be, ami megóv a skorbuttól, de nem árt, ha több van...etc.)

Jó kiegészítő kell, mert néha olyan anyagot raknak bele, ami alig szívódik fel.

2017. máj. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
92%

Azt neked kell tudnod, hogy hajlandó vagy-e megenni a csirkét, ebben szerintem lehetetlen tanácsot adni.

De nyilván nem muszáj, hiszen a vegánok is elvannak valahogy. Edzés mellett én a tojás mennyiségét növelném (ha szereted).

2017. máj. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
13%

Még az lenne itt a kérdés hogy mitől van tej allergiád?

Mert ha a bolti mű tejtől , akkor még házi, igazi tejet lehetne innod.

Azok a bolti sajtok is egy valami katasztrófa minőségűek.

2017. máj. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
86%
Tejcukor vagy tejfehérje allergiád van? Nagyon nem mindegy.
2017. máj. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Hasonló esetben én inkább egy konkrét készítmény gyártástechnológiájának, adalékanyagainak a megváltozására gyanakodnék...
2017. máj. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosi részéhez nem tudok hozzászólni, de biztos vagyok benne, hogy találhatnál neked megfelelő teljesen növénYi étrendet is :-)
2017. máj. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
92%
Durva ásványianyag- és vitaminhiányod IS lehet. Kellene egy komplett multivitamin, olyan, amiben rengeteg B vitamin van, és B12 is, pl. a Pharmakel One tab Daily. A hajhullás nagyon is erre utalhat a táplálkozásoddal összefüggésben, ha egyébként egészséges vagy.
2017. máj. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!