Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Az ilyen vegán kampányoknak...

Az ilyen vegán kampányoknak mi értelme?

Figyelt kérdés

[link]


Mármint ti el tudjátok képzelni hogy bárki meglát egy ilyet és emiatt felhagy a húsevéssel?

Inkább tűnik csak céltalan pénzkidobásnak és magamutogatásnak, szerintem.



2017. jún. 2. 09:23
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Hopsz, rossz képet linkeltem véletlen, az eredetiben nincs baba középütt ><

Bocsi!

[link]

2017. jún. 2. 09:27
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebben semmi provokáló nincs. Igazad van abban hogy ez nem fog megérinteni sok embert. Minden cég reklámozza magát valahogy, szerinten még jó is hogy ezt egy ilyen képpel teszik mint valami undorítóssággal. A pepsi a kóláját reklámozza még egy vegán cég a vegánságot.
2017. jún. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Nem is írtam hogy provokáció, csak hogy értelmetlen.

Egyébként vannak bőven undorító képeik is (sok esetben hazugok is), csak nem akartam olyat kitenni. De pl van olyan ahol egy egy véres, erősen megnyúzott, sérült birka fölé írják hogy "itt a gyapjúkabátod maradéka"...

2017. jún. 2. 09:43
 4/18 anonim ***** válasza:
56%
Miért, nincs igazuk? Tényleg úgy néz ki. Azt meg mindenki eldöntheti hogy ez megérinti vagy nem. Ha te ennek ellenére is élsz állatból készült dolgokkal az a szíved joga és nem kell foglalkozni ezekkel.
2017. jún. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

"Miért, nincs igazuk? "

Nincs, épp erről van szó. Voltam már birkanyíráson, nem nyúzzák a birkákat, hanem a gyapjukat vágják le!

Persze nyilván egyszerűbb így felkelteni az emberek figyelmét, csak hát ez hazugság.

2017. jún. 2. 09:52
 6/18 anonim ***** válasza:
50%

Engem sem érint meg :) A párom apja egyszer majmot is evett. Miért ne? Ez a főemlősöknél nem extrém dolog.

Én embert nem akarok enni, ha egy mód van rá (igaz, jórészt egészségügyi megfontolásokból, a legtöbb példány tuti nem kéne), én arrafelé húzom meg a határt, plusz azért az állatok és a növények között van az elsődleges vonalam s nem lépem át, ha lehet :) Hogy kedvenc vagy haszonállat, az pont nem érdekel kicsit sem. Nyilván a saját kedvencem más, de van, akinél az sem s a kedvencét is levágja. Régen a parasztoknál ez eléggé bevett volt, a haszonállatok kedvencként is funkcionáltak. Főleg a disznók nagyon intelligens, kedves, játékos állatok, vakartatják magukat meg minden.


De ha valakinek ez számít s a többi ilyennek meg akarja mondani a véleményét, miért ne? Joga van hozzá.

Én azt tartom furának, hogy valaki szétválasztja az állatokat s zavarja, ha kutyát eszik valaki, miközben a disznó legalább olyan intelligens és kedves. Bár bizonyára sokkal finomabb.

2017. jún. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
68%
Egy reklámnak a magamutogatás a célja kedves kérdező, erre még nem gondoltál? Figyelemfelkeltés. Attól nem fogják betiltani hogy a te nézőpontoddal ellentétes :)
2017. jún. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%
Biztos van, aki elgondolkodik rajta.
2017. jún. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

#7

Szó nincs itt nézőpontokról, hanem hogy feleslegesnek tűnik. És elég hiteltelen egy szervezet ami állítólag másokon (ez esetben az állatokon) akar segíteni, és rengeteg pénzt mégis inkább magamutogatásra (és mindenki más gyalázásra, aki merészel nem úgy gondolkodni mint ők) fordítanak, mint tényleges segítségre.

2017. jún. 2. 20:14
 10/18 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező én nem értek veled egyet. Egy szervezet, ami önkéntes alapon és főleg adományokból létezik ELSŐSORBAN a reklámra hagyatkozik ahhoz, hogy felkeltse a figyelmet, érdeklődőket vonzzon. Tehát logikus, helyes döntés a reklám. Különben hogy hívnák fel az emberek figyelmét a problémára ?


A menekülteket segítő vagy az éhező, beteg gyerekeket segítő szervezetek reklámjaival nincs esetleg gondod? Mert ők is másokat segítenek mégis egyfolytában reklámoznak, hogy rádöbbenj mennyi segítségre szoruló van a világon...


Szerintem inkább az a gyűlölet felesleges, amit a kérdésed sugároz.

2017. jún. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!