Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Van itt olyan, aki olyan...

Van itt olyan, aki olyan családban nőtt fel vagy él, ahol a húst hússal eszik, és rendszeresek az ezzel kapcsolatos rendezvények, mint pl. a disznóvágás, de ő mégis vegetáriánus/vegán lett? Miért?

Figyelt kérdés

#Minekírjakidebármitishavalakiakiunatkozikésnincshumorérzékeúgyisjelenti
2017. júl. 24. 12:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%
Én. Pont azért mert undort váltott ki belőlem kicsi koromtól fogva a disznóvágás, csirkekopasztás... még ma is hányni tudnék ha belegondolok, szinte érzem az otromban azt a hullabűzt...
2017. júl. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
71%

Azért a tagek elég érdekesek xd


Egyébként nálunk is hasonló van. Bár disznóvágás csak évekkel ezelőtt volt nagyszülőknél, de az emléke megvan.

Itthon minden nap húsétel van, és nem is nagyon elfogadóak azzal, hogy vegán lettem.

2017. júl. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

a despacito meg a minecraft kimaradt a kulcsszavak közül


egyébként van olyan ismerősőm milyenről kédezel

alapból se volt húsos, és a zsírsütés illata tette be a kaput véglegesen

2017. júl. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, zöld kezet adtam mindenkinek.


Donald Trump-ot is bele írtam, de úgy látszik, azt már nem fogadta el :/

2017. júl. 24. 12:47
 5/14 anonim ***** válasza:
85%
A hús evésnek mi a köze a Fideszhez, meg az ördögűzéshez?
2017. júl. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%

Az én családom a megfelelő példa a hús-hússal evésre, nagypapámnak van egy hentesüzlete, kisebb vágóhídja, és egy kicsi farmja tele haszonállatokkal.

Még 12 évesen lettem vega, amikor ráébredtem, hogy az állatok min mennek keresztül, amíg a tányéromra kerülnek, köszönhető ez egy pár látogatás miatt a vágóhídra. Folyton bűntudatom volt húsevés közben/után, ezért elhatároztam, hogy nem fogok enni. Nem mondom, hogy könnyű volt azonnal leszokni róla, 12 éves voltam... A családom reakcióját meg hagyjuk, az elején azzal nyugtatták magukat, hogy úgyis csak 1-2 hétig fog tartani ez a "bolondéria". Ennek immár 5 éve :D

2017. júl. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hééé, hova lettek a kulcsszavak? Ki jelentette?
2017. júl. 24. 14:26
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is hús hússal ment, de köszönöm, nem kértem belőle.


Persze, ha olyan van, megeszem, de maximum a szalonnát és kolbászt, meg csülökbőrt, kb. ennyi. Azért a zsírosabbakat, mert a soványat nem tudom emészteni és fáj tőle a gyomrom, sajnos.

2017. júl. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk is ez volt. 15 éve vagyok vegetáriánus, majdnem vegán étrenden vagyok amúgy... mikor hogy, de 90%-ban csak növényit eszem. Havi 1x megkívánom a tojást kb.
2017. júl. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
57%
Disznóvágáson ugyan szerencsére sosem kellett részt vennem, csirkevágáson is csak egyszer (és azt sem bírtam végignézni, mert már akkor is felettébb érzékeny voltam az öldöklésre), de amióta az eszemet tudom, mást se hallok a rokonaimtól, mint hogy "de a hús keeeell", vagy hogy "legalább egy kis sovány husikát egyél". Apám konkrétan minden étkezéshez igényel néhány tetemet, ezek hiányában azonnal kiveri a hisztit. Gyerekként sem voltam nagy húsevő, csak a szárnyasokat tudtam kis mennyiségben legyűrni, de mióta teljes mértékben átvettem az uralmat a konyhában, már senki sem kényszeritheti rám ezeket sem.
2017. júl. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!